Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Zimné športy

Sánkarské štafety ovládli v Altenbergu domáci Nemci, Slováci 11.

Slovenské družstvo v zložení Viera Gbúrová, Jozef Ninis a Jakub Šimoňák - Marek Solčanský obsadilo konečnú 11. priečku so stratou 6,395 sekundy na Nemcov.

Nemec Friedrich zavŕšil v dvojboboch víťazný hetrik

Friedrich s Margisom vytvorili v druhej jazde časom 51,32 sekundy nový dráhový rekord.

Geisenbergerová celkovou víťazkou SP, titul z ME pre Hüfnerovú

Slovenská reprezentantka Viera Gbúrová v pretekoch neštartovala, v priebežnej klasifikácii SP jej patrí 36. priečka.

Gavlas obsadil v súťaži sánkarov na ZOHM 14. miesto

Osemnásťročný člen klubu TJ Lokomotíva Čadca stratil na víťazného Lotyša Kristersa Aparjodsa v súčte oboch jázd 2,535 sekundy. V prvom kole dosiahol dvanásty najlepší čas, v druhom štrnásty.

Johaugová slávila vo Falune rekordné 14. víťazstvo v sezóne

Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila 61. miesto so stratou 3:00,01 na víťazku.

Zjazd žien v Crans Montane definitívne zrušili

Organizátori nestihli včas pripraviť trať po sobotňajšom hustom snežení a jury sa po viacnásobnom posúvaní štartu napokon rozhodla preteky zrušiť.

Neureuther vyhral slalom v Juzawe, Žampovci vypadli v 1. kole

Slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci nedokončili 1. kolo.,aktualizované

Snoubordistka Medlová triumfovala vo finále Big Air v Göteborgu

V mužskej súťaži triumfoval Švéd Niklas Mattsson pred krajanom Mansom Hedbergom a Gerardom Redmondom z USA.,aktualizované

Ženskú štafetu v Presque Isle ovládli Češky

V mraze (teplota pod mínus 20 stupňov Celzia) a šere v americkom stredisku zvládli Češky štafetu s jedným trestným kolom a 14 dobíjaniami.

Mužskú štafetu v Presque Isle vyhrali Nóri, Slováci 12.

Slovenskí reprezentanti v zložení Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Michal Šima a Michal Kubaliak obsadili 12. miesto, keď na víťazov stratili takmer päť minút.

Majsterkami sveta v dvojboboch sa stali Schneiderheinzeová a Drazeková

Pre 37-ročnú Schneiderheinzeovú je to po olympijskom zlate z roku 2006 a titule majsterky sveta z roku 2005, ktoré získala na poste spolujazdkyne, prvý veľký titul ako pilotky.

Slovinský skokan na lyžiach Prevc vyhral lety vo Vikersunde

Líder celkového poradia prestížneho seriálu triumfoval suverénnym spôsobom s náskokom 18,2 bodu pred Nórom Johannom Andrem Forfangom.

Nemec Arnd Peiffer mal pri náraze do stromu šťastie v nešťastí

Peiffer sa šmykol počas piatkových stíhacích pretekoch na zmrznutej trati, vyletel do lesa a hlavou narazil do stromu.

V biatlonovom areáli v Osrblí triumfovali Jelisejev a Bollietová

Zo slovenských reprezentantov sa najlepšie darilo Tomášovi Hasillovi.

Vylegžanin vyhral klasickú desiatku vo Falune

Líder celkového poradia Svetového pohára Martin Johnsrud Sundby bol piaty.

Na MS vedie po dvoch jazdách v dvojboboch Nemec Lochner

Za juniorským majstrom sveta zaostal o 15 stotín sekundy jeho krajan a obhajca titulu Francesco Friedrich.

Loch sa stal piatykrát za sebou celkovým víťazom, získal aj zlato z ME

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 20. miesto so stratou 1,479 na víťaza.,aktualizované

Katrenič obsadil 27. miesto v super-G ZOH mládeže

Sedemnásťročný zjazdár dosiahol v Hafjelli čas 1:13,89 min., za víťazným Američanom Riverom Radamusom zaostal 3,27 sekundy.

Johaugová vyhrala klasickú päťku vo Falune, Procházková 41.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila 41. miesto s mankom 1:30,2 na víťazku. ,aktualizované

Sánkari Eggert s Beneckenom získali titul majstrov Európy, Slováci 19.

Aj striebro putuje do Nemecka zásluhou Tobiasa Wendla s Tobiasom Arltom, bronz patrí Rakúšanom Petrovi Penzovi a Georgovi Fischlerovi.

Jančová štrnásta v super-G ZOH mládeže

O 12.00 h je na programe mužský super-G aj so slovenským reprezentantom Henrichom Katreničom.

Pinturault triumfoval v obrovskom slalome v Juzawe, Žampa 29.

Slovenský reprezentant Adam Žampa získal dva body za 29. miesto (+4,02), jeho brat Andreas sa do 2. kola nekvalifikoval.,aktualizované

Lekár rakúskeho tímu Sachs neprežil štvrtkový kolaps

Sachs skolaboval tesne pred štvrtkovým tréningom na ženský zjazd SP vo švajčiarskom stredisku Crans Montana.

Na mamuťom mostíku vo Vikersunde triumf Kranjeca

Pre Kranjeca to bol vôbec prvý triumf v rámci SP za uplynulé tri roky, celkovo šiesty v kariére. Vo Vikersunde na "mamuťom" mostíku vyhral v roku 2012 aj svetový šampionát v letoch.

Biatlon: Soukalová vyhrala na SP aj stíhačku, Gereková neštartovala

Dvadsaťšesťročná česká pretekárka tak opäť zvýšila svoje vedenie v celkovej klasifikácii prestížneho seriálu.,aktualizované

Rýchlokorčuľovanie: Sábliková na 5000 m opäť suverénna

Martina Sáblíková na tejto vzdialenosti nenašla premožiteľku od roku 2007.

Biatlon: Fourcade ovládol stíhacie preteky na SP, Kazár opäť osemnásty

Líder celkovej klasifikácie prestížneho seriálu spravil dve chyby na strelnici a do cieľa prišiel s náskokom takmer 25 sekúnd pred víťazom štvrtkového šprintu Johannesom Thingnesom Boem z Nórska.,aktualizované

Zlato na MS v rýchlokorčuľovaní 1000 m získala Holanďanka Ter Morsová

Striebornú medailu získala Američanka Heather Richardsonová-Bergsmaová, svetová rekordérka a obhajkyňa titulu Brittany Boweová sa musela uspokojiť s treťou priečkou.

Suterová najrýchlejšia v 2. tréningu na zjazd v Crans Montane

Druhá s odstupom 0,08 s skončila jej krajanka Lara Gutová, ktorá bola najrýchlejšia v prvom štvrtkovom tréningu. Len o stotinku sekundy od Gutovej bola pomalšia Američanka Laurenne Rossová.

Biatlon: Soukalová triumfovala v šprinte na SP v Presque Isle

Z tria Sloveniek dosiahla najlepší výsledok Jana Gereková, ktorá sa umiestnila na 51. priečke.,aktualizované

Biatlon: Nór Bö ovládol šprint v Presque Isle, Kazár je osemnásty

Majster sveta predviedol čistú streľbu a do cieľa 10 km trate dobehol v čase 24:38,8 min.,aktualizované

MS v rýchlokorčuľovaní: Tituly pre Kramera a Sáblíkovú

Holandský reprezentant Sven Kramer získal na MS v rýchlokorčuľovaní v ruskej Kolomne zlatú medailu v pretekoch na 10.000 m.

Procházková nepostúpila z kvalifikácie šprintu v Štokholme

Zverenka trénera Jána Valušku skončila 34., za najrýchlejšou Nórkou Maiken Caspersen Fallovou zaostala o 7,5 s. ,aktualizované

Gutová najrýchlejšia v 1. tréningu na zjazd v Crans Montane

Druhá s odstupom 0,33 s skončila slovinská lyžiarka Ilka Stuhecová, iba o stotinku sekundy pomalšia bola od nej Talianka Sofia Goggiová.

Brezno-Osrblie hlási dobré snehové podmienky

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí je už všetko pripravené na 7. kolo Pohára IBU (Európsky pohár) v biatlone pod hlavičkou Brezno-Osrblie.

Skoky na lyžiach: V Trondheime triumfoval slovinec Peter Prevca

Líder celkového poradia prestížneho seriálu nazbieral dokopy 285,5 za skoky dlhé 135 a 132 metrov.