Zimné športy

V Canmore pre extrémnu zimu zrušili nedeľné šprinty

Podľa pravidiel Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) sa preteky nesmú konať pri teplote nižšej ako mínus dvadsať stupňov.

Skokan na lyžiach Stoch zvíťazil vo fínskom Lahti

S prehľadom vedie klasifikáciu japonský reprezentant Kobajaši s 1460 bodmi.

Lyžovanie-severská-SP: V Lahti zvíťazil Graabak

Celkovým víťazom seriálu SP sa stal už minulý týždeň Nór Jarl Magnus Riiber.

Vonnová súčasťou histórie aj v bronzovej derniére v Are

Po pretekoch sama priznala, že si uvedomovala poslednú šancu na prenikavý výsledok. Napriek vnútornému imperatívu dokončiť, nezaostala za svojou povesťou a do jazdy dala všetko.

V tímovom šprinte v Lahti triumf Švédok a Nórov

Mužskú časť pretekov ovládli Nóri. Ich prvý tím Johannes Hösflot Kläbo s Emilom Iversenom zvíťazil o 65 stotín pred krajanmi Sindrem Björnestadom Skarom a Eirikom Brandsdalom.

Medailové poradie lyžiarskych MS vedú Nóri a Švajčiari, Slováci sú 7.

Slovensko má zatiaľ na konte jednu medailu zásluhou Petry Vlhovej.

Vonnová sa rozlúčila bronzom, zlato obhájila Štuhecová

Dvadsaťosemročná Štuhecová nadviazala na svoj úspech z roku 2017 a pokračuje v slovinskej nadvláde v kráľovskej disciplíne, krajina v nej drží zlato už od roku 2015, keď sa radovala Tina Mazeová.,aktualizované

Sánkarskú súťaž vyhrala Geisenbergerová, Šimoňáková osemnásta

Geisenbergerová je zároveň na čele klasifikácie SP, pred záverečnými dvoma podujatiami má na konte 882 bodov.

Zjazd žien na majstrovstvách sveta bude skrátený, dôvodom je počasie

Pre nepriaznivé počasie musela jury skrátiť aj sobotňajší zjazd mužov.,aktualizované

Uno vyhral súťaž mužov na šampionáte štyroch kontinentov

Medzi športovými dvojicami uspeli Číňania Wen-ťing Suej a Cchung Chan.

Medlová postúpila do finále slopestyle

Osemčlenné finále je na programe v nedeľu od 19.00 SEČ.

HOKEJ MS2019: SLOVÁCI VYHRALI KAUFLAND CUP

Pre zverencov trénera Craiga Ramsayho to bolo prvé turnajové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Na dvoch predchádzajúcich podujatiach Nemeckom pohári a Švajčiarskom pohári obsadili 3. miesta.,aktualizované

Lyžovanie-severská-SP: V tímovej súťaži zvíťazili Herola s Hirvonenom

V klasifikácii pohára národov je na čele Nórsko s 4137 bodmi, druhé je Nemecko pred Rakúskom.

Sánkovanie-SP: Pavličenko je víťazom v Oberhofe

V celkovom poradí SP vedie Johannes Ludwig o desať bodov pred Pavličenkom. Najlepší Slovák Ninis je devätnásty (219).

Rýchlokorčuľovanie: Sáblíková je desiatykrát majsterkou sveta na 5000m

Ide o celkovo devätnásty titul 31-ročnej Martiny Sáblíkovej.,aktualizované

Beh na lyžiach-SP: Fallová a Kläbo zvíťazili v sobotňajších šprintoch

Medzi mužmi triumfoval Nór Johannes Hösflot Kläbo, ktorý zdolal o 0,30 sekundy Taliana Federica Pellegrina.

Lyžovanie-MS: Jansrud má prvý titul, Svindal sa rozlúčil striebrom

Jansrud, olympijský šampión super-G zo Soči 2014, dobyl vo veku 33 rokov premiérový titul majstra sveta, ktorý pridal k dvom strieborným medailám z MS.,aktualizované

Lyžovanie-MS: Zjazd mužov odštartoval s hodinovým oneskorením

Pre nočné sneženie, silný vietor a zhoršenú viditeľnosť sa štart posunul z 3122 na 2172 metrov nad morom, keďže pretekári nemohli absolvovať ani záverečný tréning vrchnej pasáže. ,aktualizované

Kihirová vyhrala súťaž žien na šampionáte štyroch kontinentov

Tretiu pozíciu obsadila ďalšia Japonka Mai Miharová.

Biatlon-SP: Rýchlostné preteky mužov aj žien preložili na nedeľu

Muži pôjdu v nedeľu o 20.20 SEČ, ženy o 22.45.

Biatlon-SP: V pretekoch štafiet 7. kola zvíťazili Nóri

Slovenská štvorica sa snažila už štvrtý raz v sezóne presadiť do top desiatky.

Snoubordisti James a Kimová triumfovali na U-rampe

MS sa konali v americkom Park City.

Strieborná Vlhová: Mohla som ísť ešte lepšie

Jedna z najlepších slalomárok sveta priznala, že medailu jej zrejme zachránil najmä zjazd.

REAKCIE NA STRIEBRO VLHOVEJ: Radosť splnomocnenca a olympijských elít

Prečítajte si reakcie slovenských športových osobností na striebornú medailu slovenskej lyžiarky P. Vlhovej.,aktualizované

Úspech Vlhovej vyvolal radosť naprieč celým lyžiarskym hnutím

Dvadsaťtriročnej Vlhovej chýbali len tri stotiny sekundy, aby sa od piatka mohla pýšiť oslovením majsterka sveta.

Vlhová má striebro z MS, od zlata ju delili 3 stotiny

Švajčiarka Wendy Holdenerová obhájila svoj titul so šťastím a bronz získala so stratou 45 stotín Nórka Ragnhild Mowinckelová. ,aktualizované

Paralympionik Haraus v obrovskom slalome získal zlato

Haraus vo Veysonnaz získal už tretie zlato.,aktualizované

Lundbyová sa stala v Ljubne víťazkou podujatia SP v skokoch na lyžiach

Druhé miesto obsadila Japonka Sara Takanašiová, tretia skončila domáca Ursa Bogatajová.

Paris bol na MS najrýchlejší v piatkovom tréningu zjazdu mužov

Na skrátenej trati mu namerali 52,54 s, druhý Francúz Johan Clarey mal manko desať sekúnd a jeho krajan Brice Roger ešte o deväť viac.

Do slalomu ide Vlhová o zlato, v zjazde podala rozprávkový výkon

Jej čas 1:13,43 v zjazde znamená, že do slalomovej časti (16.15) vstúpi ako absolútna favoritka na medailu.,aktualizované

Zjazd na MS v rámci alpskej kombinácie žien posunuli na 11.30 h

Slalom odštartuje podľa pôvodného plánu o 16.15 h.,aktualizované

Vo vytrvalostných pretekoch SP v Canmore skončila Kuzminová ôsma

V priebežnom hodnotení SP zostala po 16 pretekoch na čele Talianka Wiererová, tretia je Kuzminová a piata P. Fialková.,aktualizované

Rýchlokorčuliarka Sábliková získala už osemnáste zlato

Češka Martina Sábliková sa stala majsterkou sveta na 3000 m trati. ,aktualizované

Vlhová s kurzom na kov, do kombi-zjazdu s jedenástkou, prvá Vonnová

Vlhová v kombinácii so zjazdom skončila pred rokom na ZOH piata. Teraz pri neúčasti Shiffrinovej a vlaňajšej olympijskej víťazky Michelle Gisinovej zo Švajčiarska jej šance narástli.,aktualizované

Rýchlokorčuliarky z Holandska získali zlato v tímovom šprinte

Striebro putuje do Kanady, bronz vybojovali Rusky.

Mayer bol najrýchlejší v tréningu zjazdu, Prieložný 69., Bendík 70.

Slovenský reprezentant Matej Prieložný sa umiestnil na 69. priečke so stratou 4,07 na Mayera.

Haraus s Hudíkom získali zlato v super-G Svetového pohára vo Veysonnaz

Ďalší slovenský reprezentant Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou obsadili posledné piate miesto.

Mužský slopestyle na MS vyhral Brit Woods, Lengyel skončil 41.

Ženskú súťaž pre zlé počasie organizátori zrušili.

Adam Žampa je jedným z kandidátov na zástupcu alpských lyžiarov u FIS

Doterajší zástupca, 38-ročný Rakúšan Hannes Reichelt už pred časom vyhlásil, že po štyroch rokoch sa neplánuje uchádzať o ďalšie funkčné obdobie.

V Canmore vládnu extrémne mrazy, IBU neohrozí zdravie športovcov

Podľa pravidiel Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) sa preteky nesmú konať pri teplote nižšej ako mínus dvadsať stupňov Celzia. ,aktualizované