Zimné športy

Biatlonový šprint mužov i žien v Ruhpoldingu sa uskutoční vo štvrtok

Výnimočný stav vyhlásili v dôsledku obrovského množstva snehu, ktorý napadol v Bavorsku uplynulý týždeň.,aktualizované

V 1. kole obrovského slalomu Vlhová tretia, vedie Shiffrinová

Za vedúcou Američankou zaostala slovenský lyžiarka o 1,42 sekundy, druhá bola Francúzka Tessa Worleyová (+1,39).,aktualizované

Organizátori vo Wengene presunuli prvý tréning na zjazd na stredu

Dôvodom boli nepriaznivé poveternostné podmienky, keďže v stredisku popadalo niekoľko stromov a existovalo veľké riziko vzniku lavín.

Lyžovanie-skoky: Kubacki triumfoval vo Val di Fiemme

Kobajaši prerušil svoju sériu šiestich víťazstiev za sebou. Japonec tak nevytvoril nový rekord v počte triumfov na podujatí SP v sérii.

Lyžiar Hirscher zvíťazil v Adelbodene, Adam Žampa nedokončil

Druhé miesto obsadil Francúz Clement Noel s mankom 0,50 sekundy a tretí skončil Nór Henrik Kristoffersen s odstupom 0,71 sekundy.,aktualizované

V štafete Svetového pohára zvíťazili Rusi

Slováci sa pokúšali zlepšiť sezónny výsledok z Hochfilzenu, kde na prvých štafetových pretekoch sezóny obsadili až 15. miesto.

Švédky a Nóri ovládli tímový šprint v Drážďanoch

Slovenské reprezentantky Barbora Klementová s Alenou Procházkovou skončili v semifinále na predposlednom 8. mieste a nepostúpili do finále.

V pretekoch štafiet 4. kola zvíťazili Rusky, Slovenky skončili šieste

Do záverečného úseku vbehli súčasne Nemka Herrmannová a Ruska Jurlovová-Perchtová a obe bojovali v tesnom závese o víťazstvo.,aktualizované

Ninis na SP v Sigulde piaty: Celkovo sa posunul na 18. priečku

Druhý skončil ďalší Rus Alexander Gorbacevič (+0,188 s), na pódiu ich doplnil tretí David Gleirscher z Rakúska (+0,264). ,aktualizované

Lyžiar Schwarz je na čele slalomu Svetového pohára

Slovenský reprezentant Adam Žampa po dojazde prvých 40 pretekárov figuroval na pohodlnej postupovej 19. priečke s mankom 1,50 sekundy na lídra.

Friedrich s Grothkoppom majstrami Európy v dvojboboch

Víťazmi pretekov Svetového pohára v dvojsedadlových boboch sa stali nemeckí pretekári Francesco Friedrich a Martin Grothkopp.

Japonský skokan Kobajaši triumfoval vo Val di Fiemme

Japonec zvíťazil šiestykrát v sérii, v dvanástich pretekoch triumfoval už po deviaty raz.

Lyžiarka Veithová si roztrhla väz v kolene, sezóna sa pre ňu skončila

Dvadsaťdeväťročná lyžiarka si zranenie privodila na tréningu obrovského slalomu v južnom Tirolsku.

Hirscher triumfoval v obráku Svetového pohára

Slovenský reprezentant Andreas Žampa obsadil 20. miesto, jeho brat Adam sa neprebojoval do 30-ky druhého kola.

Nór J.T. Boe zvíťazil v stíhacích pretekoch 4. kola SP

Z trojice slovenských zástupcov bodovali dvaja, najlepšie skončil 34. Martin Otčenáš (+3:21,2), 40. priečka patrila Matejovi Kazárovi (+3:49,9), na 53. miesto sa zaradil Šimon Bartko (+7:58,4).,aktualizované

V šprinte Svetového pohára triumfovali Skar a Nilssonová

V ženskom závode podčiarkli švédsky triumf aj druhá Maja Dahlqvistová a tretia Jonna Sundlingová.

Onicuková a Roisland sú víťazmi slopestyle v Rakúsku

Preteky sa uskutočnili v rakúskom Kreischbergu.

Rýchlokorčuľovanie: De Jongová sa stala majsterkou Európy vo viacboji

V záverečnej disciplíne na 5000 m triumfovala suverénne Češka Martina Sábliková, ktorá obsadila konečné 2. miesto.

V stíhacích pretekoch 4. kola SP v biatlone skončila A.Kuzminová druhá

Ďalším dvom Slovenkám sa darilo menej, Paulína Fialková skončila na 32. mieste (+2:59,9) a Ivona Fialková na 45-tom (+4:09,1). ,aktualizované