SEKCIA: Zdravie

Radíme: Vedľajší účinok lieku treba nahlásiť

V prípade podozrenia na nežiaduci účinok lieku je v prvom rade povinnosťou lekára hlásiť takýto účinok Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv.

Podozrenie na nákazu novým koronavírusom v Rakúsku sa nepotvrdilo

Rakúske ministerstvo vnútra zvolalo na pondelok zasadnutie pracovnej skupiny, ktorá má v súvislosti so šírením nového vírusu zvážiť ďalšie kroky.

V Banskobystrickom kraji chorých na chrípku pribúda

Podľa vedúcej odboru epidemiológie banskobystrického RÚVZ Márie Avdičovej epidemiológovia takýto vývoj očakávali a sprísnili epidemiologickú bdelosť.

Chrípka zatvára v Nitrianskom kraji materské i základné školy

Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 44,1 percenta zápalov prínosových dutín, 21,8 percenta zápalov pľúc a 34,1 percenta zápalov stredného ucha.

Koronavírus u Čecha vo Vietname a Číňanky v Rakúsku zatiaľ nepotvrdili

Podozrenie na nákazu novým koronavírusom hlási aj Rakúsko, kde v sobotu večer v Nemocnici Františka Jozefa vo Viedni hospitalizovali čínsku letušku s príznakmi chrípkového ochorenia.

Elektronické zdravotníctvo by sa malo rozšíriť o laboratórne výsledky

Výsledky z laboratórnych vyšetrení budú podľa Národného centra zdravotníckych informácií do systému ezdravie zapisovať aj poskytovatelia laboratórnej diagnostiky.

Rezort zdravotníctva: Dialóg o riešení medikov bude pokračovať

Predseda vlády SR P. Pellegrini (Smer-SD) poverený riadením rezortu sa počas týždňa stretol s lekárskymi špičkami a odborníkmi vo svojej oblasti, kde diskutovali o aktuálnych témach v zdravotníctve.

Na skvalitnenie zdravotníctva ide z eurofondov viac ako 220 mil. eur

V súčasnosti sa realizuje 28 projektov v celkovej výške 187 miliónov eur, v ktorých je zahrnutá rekonštrukcia alebo výstavba urgentných príjmov v 15 nemocniciach.

Úrazy v zimnom období sú častou príčinou práceneschopnosti

Úrazy v zimnom období sú častou príčinou práceneschopnosti a znepríjemňujú život.

Vodárenské spoločnosti: Pitie vody z vodovodu nepoškodzuje zdravie

Vhodnosť vody na každodenné použitie, pitie a varenie pre každého bez ohladu na vek podľa AVS potvrdzuje vo svojom stanovisku aj Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Asociácia nemocníc Slovenska zvažuje podanie podnetu na EK

Petko tvrdí, že nemocnice sú často žalované zo strany pozostalých a príbuzných, ktorí žiadajú vysoké odškodné, niekedy radovo aj vo výške niekoľkých stoviek tisíc eur. ,aktualizované 

Chronické srdcové zlyhávanie pomôžu odhaliť v špeciálnom aute

Príčinami srdcového zlyhávania môžu byť vysoký krvný tlak, poruchy srdcových chlopní, dedičné faktory, nesprávne stravovanie či dlhodobé užívanie návykových látok, fajčenie a prejedanie sa.

NAKA naďalej rieši trestné oznámenia na záchrankový tender

Hľadať nového predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa rozhodol v januári premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý je poverený vedením rezortu zdravotníctva.

Union zdravotná poisťovňa opäť zvyšuje dostupnosť MR vyšetrení

Včasná diagnostika je kľúčová pre úspešnú liečbu akejkoľvek choroby.

Dedet: Verejné orgány SR by sa mali viac zamerať na prevenciu zdravia

V tejto súvislosti poukázal aj na to, že Slovensko si v oblasti výskytu ischemických srdcových chorôb drží štvrté miesto.

M. Mego: Dôležitejšie ako titul je pre mňa výchova ďalších onkológov

Profesor Michal Mego, popredný slovenský onkológ, pracuje na viacerých výskumoch, ktorých výsledky by v budúcnosti mohli pomôcť onkologickým pacientom. ,aktualizované 

Rakovine hrubého čreva a konečníka ročne podľahne asi 2000 Slovákov

Pri štvrtkovom okrúhlom stole zorganizovanom Zdravotníckymi novinami sa odborníci v oblasti gastroenterológie zhodli na tom, že v tejto oblasti vie Slovensko urobiť kroky na zlepšenie tohto stavu.

NEMÁTE ICH? Pozor na nebezpečné výrobky na bielenie pokožky

Výrobky obsahujú ortuť.

Novoročnú depresiu môže spôsobiť prechod z veselého vianočného obdobia

Na jednotlivca môže negatívne vplývať aj to, že počas januára je zvyčajne málo slnečného svetla, dni sú krátke. Počasie je studené, často sychravé.