Zahraničie

Saudská Arábia zatvorila ambasádu v Sýrii

Ambasádu v Sýrii dnes zatvorilo aj Taliansko. Talianska diplomacia v tejto súvislosti opäť odsúdila "neprijateľné násilie sýrskeho režimu proti svojim občanom".

Americký vojak, ktorý zastrelil 16 Afgancov, opustil krajinu

Vojenský predstaviteľ, ktorého dnes citovala agentúra DPA, povedal, že koalícia pod vedením NATO tragickú streľbu stále vyšetruje.

Lukašenko odmietol zastaviť popravu dvoch atentátnikov z metra

Oboch mužov vlani v novembri odsúdili na smrť za útok z 11. apríla 2011 na stanici metra Október, pri ktorom zahynulo 15 ľudí a mnoho ďalších utrpelo zranenia.

Europoslanci chcú Island a Macedónsko v EÚ

Parlament zobral na vedomie politický rozkol na Islande v súvislosti s členstvom v EÚ, zároveň však vyjadril nádej, že ostrovný štát sa nakoniec rozhodne vstúpiť do EÚ.

Streľba pred súdom v Texase si vyžiadala jednu obeť

Strelca, ktorý bol tiež zranený, zadržala polícia. Tá odmietla uviesť jeho totožnosť.

Vyšetrovanie havárie autobusu sa sústredilo na možnú chybu vodiča

Elsig uviedol, že ďalšie možné príčiny čelného nárazu autobusu v tuneli sú technická porucha vozidla, alebo náhly zdravotný problém vodiča.

Afganec vošiel vozidlom na letovú dráhu keď prilietal minister Panettu

Leon Panetta dnes pricestoval na neohlásenú návštevu krajiny. Informoval o tom hovorca Pentagónu George Little.

USA: Obama a Cameron hovorili o novej stratégii v Afganistane

Šéf Bieleho domu zdôraznil, že nepripravuje "žiadne náhle, dodatočné zmeny" odsunu z Afganistanu.

NATO prijalo opatrenia na ochranu svojich vojakov v Afganistane

Afganskí vojaci a príslušníci polície zabili v sérii útokov už množstvo vojakov NATO. To vyvolalo obavy, že sa Talibanu podarilo hlbšie infiltrovať do afganských ozbrojených síl.

USA a NATO možno budú mať základňu v Rusku

Rusko už poskytlo Spojeným štátom a členom NATO možnosť využívať vzdušné koridory a železničné trasy pre potreby zásobovania jednotiek v Afganistane.

Belgický premiér vyhlásil na štvrtok štátny smútok

Belgický premiér prišiel do Švajčiarska na miesto v poobedňajších hodinách v spoločnosti ministra financií a ministra obrany a flámskeho premiéra Krisa Peetersa.

Čierna Hora by sa čoskoro mohla stať členom NATO

Aby Čierna Hora dosiahla tento cieľ, poslala zo svojej malej armády 45 vojakov do Afganistanu, kde sa pripojili k zahraničným silám pod vedením Spojených štátov.

Taliansky súd rozhodol o spojení procesov s Berlusconim a jeho bratom

Sudkyňa v Miláne vyhovela žiadosti prokuratúry o spojenie procesu s Paolom Berlusconim prebiehajúceho už od 10. januára a súdneho stíhania jeho slávnejšieho brata.

Merkelová a tuniský premiér Džibálí vyzvali OSN na akciu voči Sýrii

Merkelová uviedla, že nemecká vláda viedla intenzívne rozhovory s Ruskom a Čínou, ktoré odmietli podporiť rezolúciu vyzývajúcu Asadov režim na ukončenie zásahov proti svojim oponentom.

Zápas o republikánskeho vyzývateľa Obamu je stále otvorený

Romneymu sa nepodarilo získať srdcia republikánskych konzervatívcov. Nedôverujú mu kvôli jeho umierneným postojom, ktoré zastával ako guvernér liberálneho štátu Massachusetts.

Chrípka vo Viedni je na ústupe

Komplikácie spojené s ochoreniami chrípkového alebo vírusového charakteru, vrátane zápalov pľúc, hrozili hlavne koncom januára a v prvých februárových týždňoch.,aktualizované 

Írska armáda zneškodnila v Dubline dve bomby domácej výroby

Vojenský pyrotechnik, ktorý v pondelok likvidoval bombu umiestnenú pod zaparkovaným vozidlom v Corku, utrpel ľahké zranenia, keď vybuchla skôr, ako ju zneškodnil.

Rumunsko nedokáže nájsť investorov pre jadrovú elektráreň Cernavoda

V elektrárni Cernavoda sú v prevádzke dva z pôvodne plánovaných piatich reaktorov: prvý od roku 1996, druhý od roku 2007. Zariadenie pokrýva 18 percent spotreby elektrickej energie balkánskej krajiny.

Nehodu autobusu vo Švajčiarsku neprežilo 28 ľudí, medzi nimi 22 detí

Belgický autobus plný turistov z doposiaľ nezistených príčin čelne narazil do steny tunela v časti núdzovej odstavnej plochy.,aktualizované 

Europoslanci vyjadrili obavy o budúcoročný rozpočet EÚ

Usmernenia odrážajú priority europoslancov pre rozpočet EÚ na rok 2013. Európska komisia v súčasnosti už pracuje na návrhu rozpočtu, ktorý bude zverejnený v polovici apríla.