Zahraničie

Českého vojaka v Afganistane zabili zo 100 metrov, bol kynológ

Tomáša Procházku, českého vojaka, ktorého zabili v pondelok v Afganistane, napadli spoločne s dvoma jeho kolegami na základni počas prevozu materiálu na stavbu budov.

Zakladateľ radikálnej skupiny prišiel o belgické občianstvo

Podľa vyjadrenia generálnej prokuratúry z Antverp predstavuje Belkacem trvalú hrozbu pre verejnú bezpečnosť a svojím konaním vážne porušil povinnosti belgického občana.

Migranti strávili noc pod holým nebom

Niekoľko desiatok migrantov vrátane detí strávilo noc na utorok pod holým nebom neďaleko bosnianskej hranice s Chorvátskom, predtým kráčali niekoľko hodín z migračného centra.

Erdogan: Saudskoarabskí predstavitelia plánovali vraždu Chášukdžího

Turecký prezident tiež vyzval saudskoarabského kráľa Salmána, aby umožnil súdenie 18 podozrivých zo Chášukdžího zabitia na tureckých súdoch.,aktualizované 

V Iráne zatkli členov militantných skupín

O zatýkaní informoval iránsky minister pre tajné služby Mahmúd Alaví pri návšteve iránsko-irackého pohraničia.

Bielorusko si pripomenulo 75. výročie likvidácie minského geta

Spomienková slávnosť sa týka obetí, ktoré nacisti zavraždili medzi 21. a 23. októbrom 1943.

Princ Harry s manželkou Meghan pricestovali na Fidži

Bývalej britskej kolónii s približne 910.000 obyvateľmi rozprestierajúcej sa na 300 ostrovoch pozastavili členstvo v britskom Commonwealthe po nezákonnom vojenskom štátnom prevrate z roku 2006.

Južná Kórea napriek nesúhlasu konzervatívcov schválila zmluvy s KĽDR

Munov kabinet schválil zmluvy o zmierení počas utorkového zasadnutia.

Západ Mexika sa pripravuje na príchod silného hurikánu Willa

Mexické úrady pripravili evakuácie v častiach tichomorského pobrežia, kde očakávajú povodne a zosuvy pôdy v súvislosti s hurikánom Willa. ,aktualizované 

Napriek bojkotu očakáva Saudská Arábia kontrakty za vyše 50 mld. USD

Dobré vzťahy s Rijádom si chcú aj naďalej udržať ázijské krajiny, takže len účasť čínskych a japonských inštitúcií by mala stačiť na to, aby Saudská Arábia označila trojdňový summit za úspešný.

Za nového prezidenta vo Vietname zvolili šéfa komunistickej strany

Nguyen Phu Trong (74) bude po bývalom lídrovi Ho Či Minovi prvým vietnamským politikom vo funkcii prezidenta a šéfa strany súčasne.

Polícia vypratáva utečenecký tábor pri meste Dunkerque vo Francúzsku

Miestna prefektúra uviedla, že migrantov pošlú do prijímacích centier v severnom Francúzsku, kde úrady zistia, či chcú požiadať o azyl.

Zomrel zakladateľ módnej značky Benetton

Rodina uviedla, že Benetton zomrel vo svojom dome v meste Treviso, kde módna značka United Colors of Benetton sídli. ,aktualizované 

Český minister k útoku v Afganistane: Bol to útok z vlastných radov

Minister obrany ČR Lubomír Metnar v utorok na tlačovej konferencii venovanej pondeľňajšiemu útoku na českých vojakov v Afganistane uviedol, že išlo o útok z vlastných radov a že bol nečakaný.

Čavušoglu: Pri vyšetrovaní vraždy novinára budeme spolupracovať

Turecké médiá aj tureckí predstavitelia však vyhlasujú, že 59-ročného novinára žijúceho v USA zavraždilo a rozštvrtilo 15-členné saudskoarabské komando, pripomenula agentúra AP.

Ruská pravoslávna cirkev sa nemieni podriadiť Konštantínopolu

Konštantínopolský arcibiskup a ekumenický patriarcha Bartolomej uznal 11. októbra nezávislosť ukrajinskej pravoslávnej cirkvi. Tento jeho krok však vyvolal hnev moskovského patriarchátu.

Čínski záchranári stále pátrajú po 18 uviaznutých baníkoch

Záchranné tímy naďalej bojujú o život 18 baníkov, ktorí po závale v uhoľnej bani v provincii Šan-tung na východe Číny uviazli v podzemí.

Predstavitelia Kóreí a OSN uzavreli odmínovacie práce v Pchanmundžome

Vojenskí predstavitelia Severnej a Južnej Kórey pod záštitou Veliteľstva síl OSN (UNC) zavŕšili v pondelok úsilie na odstránenie mín z dediny Pchanmundžom.

V Rijáde sa začalo investičné fórum pre vraždu novinára Chášukdžího

Svoju účasť na fóre odriekli pre Chášukdžího násilnú smrť šéfovia ekonomických rezortov zo Spojených štátov, Británie a Francúzska, ktorí majú so Saudskou Arábiou uzavreté veľké zbrojné kontrakty.