< sekcia Atletika

Na snímke víťaz 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon 2016 v kategórii mužov Čech Jiří Čípa sa raduje z víťazstva 3. apríla 2016 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Polmaratón bol zároveň majstrovstvami Slovenska, tretí rok za sebou na nich triumfoval Jozef Urban, medzi ženami sa premiérovo z víťazstva tešila Petra Fašungová.

Bratislava 3. apríla (TASR) - Čech Jiří Čípa a Maďarka Zsofia Bódiová vyhrali jedenásty ročník ČSOB Bratislava maratónu. Na polmaratónskej trati sa tretí rok za sebou stal majstrom Slovenska Jozef Urban, v ženskej kategórii triumfovala premiérovo Petra Fašungová.

Jozef Urban prišiel v čase 1:07:49 hod. do cieľa ako druhý najlepší bežec, za víťazným Zsoltom Koszárom z Maďarska zaostal o necelú minútu. "Po pravde som nečakal, že pôjdem takto. Prvých päť kilometrov bolo dosť pomalých, ale potom som sa rozbehol. Skúšal som prekonať svoj osobák, chcel som sa dostať trošku nižšie, ale nedalo sa," povedal v cieli.

Trojnásobný majster Slovenska vyjadril spokojnosť s výkonom, ktorým testoval svoje možnosti splniť kvalifikačný maratónsky limit do Rio de Janeiro. "Slovenský atletický zväz znížil limit na 2:19, vďaka čomu sa budú bežci viac pokúšať zdolať ten limit. Dnes som mal bežať na úrovni 1:09, ale trošku som to prešvihol. Mal to byť taký môj malý testík pred maratónom. Je vidieť, že som celkom v poriadku,“ vyjadril sa staronový majster Slovenska.

Na snímke majster Slovenska v mužskom polmaratóne Jozef Urban sa raduje z víťazstva počas 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon 2016. Bratislava, 3. apríla 2016.

Na treťom mieste v kategórii žien, ale ako prvá Slovenka, dobehla Petra Fašungová, ktorá premiérovo vyhrala majstrovstvá Slovenska na polmaratónskej trati v čase 1:19:48 hod. "Bezprostredné pocity sú také, že som rozbitá. Som spokojná, pretože dosť rapídna kríza prišla až na 17. kilometri. Ukázalo sa, že nemám nabehané žiadne objemy. Keďže trénujem ráno alebo večer, podľa pracovnej doby, tak inak sa to nedá. Som veľmi spokojná," vyhlásila čerstvá majsterka SR.

Čech Jiří Čípa vyhral jedenásty ročník ČSOB Bratislava Marathonu v čase 2:27:41 hod. "Som veľmi prekvapený a rád, že sa mi to podarilo," uviedol bezprostredne po finiši. Najrýchlejšou maratónkyňou bola Zsofia Bódiová z Maďarska, jej víťazný čas bol 3:12:39.

ženy:
1. Zsófia Erdélyiová (Maď.) 1:16:49 hod.