< sekcia Tipsport Liga

TL: Majster z Banskej Bystrice zvíťazil v Miškovci a je druhý

Na snímke nová posila HK Nitra Kris Versteeg s číslom 43 na rozkorčuľovaní pred zápasom s HKM Zvolen počas 26. kola hokejovej Tipsport Ligy HK Nitra - HKM Zvolen 29. novembra 2019 v Nitre. Foto: TASR - Milan Ivanič

Nitra v zostave už aj s kanadským útočníkom Krisom Versteegom zvíťazil na domácom ľade nad Zvolenom 4:2.

Bratislava 29. novembra (TASR) - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 26. kola Tipsport Ligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1. Úradujúci majster tým oplatil maďarskému tímu prehru 2:3 pp z 13. kola. V tabuľke preskočil Košice a posunul sa na 2. miesto.

Pondelok 18. novembra

MAC Újbuda - HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 43. Strech (McNally, Sofron) - 15. Spilar (Juusela, Lalancette), 37. Mesikämmen (Giľák, Kolba), 60. Mesikämmen (Linet). Rozhodovali: Baluška, Tvrdoň – Vyšný, J. Konc ml., vylúčení: 3:4, navyše Dalhuisen (Michalovce) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Újbuda: Bálisz – Macaulay, Garát, Carlisle, McNally, Fejes, Bugár, Dóczi - K. Nagy, Pitt, Klempa - Bodó, Langkow, Orbán - Sofron, Stretch, Terbócs – Szigeti, Majoross, Kreisz - Pápa

Michalovce: Trenčan - Ventelä, Dalhuisen, Kolba, Mesikämmen, Novický, Vorobjev, Zekucia - Mašlonka, Lalancete, Juusela - Spilar, Galamboš, Giľák - Hričina, Linet, Safaralejev - Hvila, Toma, Mesaroš

Utorok 19. novembra

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)

Góly: 8. Bortňák (Růžička, Haščák), 10. Haščák (Květoň), 19. Haščák (Skokan, Květoň), 27. Haščák (Květoň, Růžička), 30. Klhůfek (Růžička), 31. Skokan (Květoň, Haščák), 34. Haščák (Skokan), 45. Jokeľ (Belluš, Klhůfek). Rozhodovali: Valach, Orolin - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 2:6, navyše Stehlík (Liptovský Mikuláš) 10+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 5066 divákov

Košice: Košarišťan - Čížek, Růžička, Repe, Slovák, Michalčin, Koch, Bučko - Květoň, Bortňák, Haščák - Rapáč, Skokan, Klhůfek - Milý, Suja, Jokeľ - Belluš, Vrábeľ, Hrabčák

Liptovský Mikuláš: Zalivin (21. Romančík) - Droppa, Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Stehlík, Smutný - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Rud. Huna, Oško, Lunter - Nechaj, Uhrík, Michalík - Haluška, Rób. Huna, Rich. Huna

Piatok 29. novembra

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Reszegh (Vas) - 4. Šille (Petrinec, Kabáč), 11. Hrnka (Hickmott, Cardwell), 25. Bubela (Lamper, Bartánus), 54. Bubela (Fafrák). Rozhodovali: Výleta, Goga - Beniač, Stanzel, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1105 divákov

Miškovec: Adorján – Láda, Vandane, Ross, Vojtkó, Szirányi, D. Kiss, Göz – St. Pierre, Galanisz, Rodman – Harrison, Vas, Reszegh – Lövei, Miskolczi, P. Kiss – Farkas

Banská Bystrica: Gajan – Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Nemčík, Mihálik, Petrinec, Zubák – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Bartánus, Bubela, Lamper – Kabáč, Gabor, Fafrák – Šille, Tamáši, Sojka

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 14. Bartovič (Hecl, Sádecký) – 28. Svitana (Zagrapan), 41. Zagrapan (Takáč, Ťavoda), 48. Svitana (Takáč, Kozák), 56. Zagrapan (Erving, Ulrych). Rozhodovali: Štefík, M. Novák - Kacej, Gegáň, vylúčení: 1:4, Sládok – Ulrych obaja 5+DKZ za pästný súboj, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2864 divákov

Trenčín: Valent – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Stacha – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Valach – Sojčík, Švec, Chromiak – Ferényi

Poprad: Nechvátal – D.Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek, Králik – Vandas, Preisinger, Handlovský – Svitana, Zagrapan, Takáč – Leclerc, Paukovček, Karterud – Kundrík, Bjalončík, Mlynarovič

Hlasy po zápase

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Bol to veľmi dobrý zápas. Poprad bol v zápase lepší. Začiatky tretín sa nám nedarili. V prvej tretine sme šli do vedenia. Do druhej časti hry sme vstúpili zle a momentum tretiny získal Poprad. Koledovali sme si o vyrovnávajúci gól a ten prišiel. Vytvorili sme si následne viacero šancí, no dominovali obaja gólmani. Rozhodujúci moment prišiel v našej presilovke, po hlúpej chybe nám ušiel hráč. Potom to už bolo naháňanie výsledku.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Trenčín nám prvú tretinu robil starosti. Postupom času sme išli do vedenia. Prialo nám aj šťastie, strelili sme góly, čo so sebavedomím Trenčína zatriaslo. Druhú a tretiu tretinu sme mali ohľadom herného prejavu navrch a zobrali domácim vietor z plachiet. S výsledkom aj predvedenou hrou som spokojný.“

HK Nitra - HKM Zvolen 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 38. Kollár (Buček, Koyš), 39. Morrison, 44. Blackwater (Scheidl, Yellow Horn), 60. Csányi (Čaládi, Minárik) - 25. Tibenský (Maier, Drgoň), 28. Drgoň (Šťastný, Štrauch). Rozhodovali: Lokšík, Müllner - M. Orolin, Vyšný, vylúčení: 6:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3143 divákov

Nitra: Šimboch - Mezei, Morrison, M. Versteeg, S. Rácz, A. Sloboda, Kubka, Korím - K. Versteeg, C. Yellow Horn, Blackwater - Buček, Kollár, Koyš - Scheidl, Lušňák, Kerbashian - Čaládi, Minárik, Csányi

Zvolen: Tomek - Betker, Corrin, Fatul, Švarný, Drgoň, Maier, Tomko - McPherson, Trotter, Bonis - Thompson, Špirko, Kelemen - Štrauch, Šťastný, Mráz - Tibenský, S. Petráš, Marcinek - Kolenič

Marián Bažány, tréner Nitry: „Pre nás to bolo veľmi dôležité, emotívne víťazstvo. Prvá tretina bola vyrovnaná, potom sme mali hluchú pasáž. Na osem minút akoby niekto vytiahol zo zástrčky kábel. Prestali sme hrať hlavou, nohami, mentálne aj fyzicky. Zvolen je veľmi dobré mužstvo, ktoré ukázalo svoju kvalitu. My sme sa nezlomili ani za stavu 0:2. Ukázali sme mentálnu odolnosť. Po oddychovom čase sa znovu momentum dostalo na našu stranu. Dostávali sme Zvolen pod tlak. Je to pre nás veľké víťazstvo a vidíme, že máme na čom stavať. Dali sme viac ako jeden, dva góly, čo je pozitívne. Bolo veľa presiloviek, nakoniec aj víťazný gól padol v nej. Aj keď som nebol spokojný niekedy s realizáciou. Musím vyzdvihnúť oslabenia. Výborne zachytal Šimboch, chytil trestné strieľanie. Na takýchto momentoch sa láme zápas a možno aj celá sezóna.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že sme videli zaujímavý, rýchly hokej. Prvá tretina bola celkom vyrovnaná. Nitra mala šance v presilovkách, dokázali nás zatlačiť. My sme sa zase mali lepšiu druhú tretinu, vytvorili sme si šance a dali sme dva góly. Mali sme veľa šancí na tretí gól, ktorý by možno rozhodol. Naopak, tri minúty pred koncom sme spravili chybu po dlhom striedaní. To nakoplo Nitru a stratili sme náskok. V tretej tretine sme robili strašne veľa faulov. Dostali sme gól z presilovky. Nešla nám naša presilovka, nevedeli sme sa dostať do tretiny. Pri hre 5 na 5 sme hrali dobre.“

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Mikron Nové Zámky 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Góly: 11. Šišovský (Sýkora, Zuzin), 18. Gašpar (Gachulinec), 34. Zuzin (Sýkora, Šišovský), 48. Chovan (Šišovský, Sýkora), 54. Zuzin (Fekiač), 60. Sýkora (Zuzin, Šišovský) - 22. Drtina (Urban), 25. Stupka (Hruška, Ordzovenský), 37. Jurík (Pospíšil, Drtina).

Rozhodovali: Valach, Nagy - Soltész (obaja Maď.), Rojík, vylúčení: 9:12 na 2 min., navyše Žilka (Det.) 10 min. OT za nešp. správanie, Múčka 10 min. OT za vrazenie na mantinel, Mikuš (obaja N. Zámky) 10 min. OT + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 5:2, oslabenia: 0:1, 347 divákov.

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - F. Fekiač, Mart. Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, Gachulinec, Turan - Sýkora, Zuzin, Šišovský - Žilka, V. Fekiač, Gašpar - Král, Podešva, Torok - Ľupták, Čacho, Čenka - Valent

HC Mikron Nové Zámky: Kristín - Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Šmach - Bajtek, Hruška, Stupka - Jurík, Fábry, Pospíšil - Múčka, Urban, Rogoň - Mikula, Giertl, Andrisík