Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Tipsport Liga

Tipsport Liga: Zvolen vyhral po predĺžení s Miškovcom

Na snímke sprava Milan Kytnár (Zvolen). Foto: TASR

Hostia zaostávali vo všetkých činnostiach, Skapského takmer vôbec neohrozili a dlho len Kulmala v 3. min bol schopný namieriť presnejšie.

Zvolen 23. októbra (TASR) - Podľa postavenia v tabuľke to mala byť jednoznačná záležitosť lídra tabuľky. Po prvej tretine však svietilo skóre 0:1, ktoré vôbec neodrážalo priebeh hry. Domáci zasypali bránku hostí spŕškou striel, vytvorili si súvislý tlak, nie však šance a brankára Duscheka neprekonali. V 2. min teč M. Halamu, v 18. min strela Chovana po góle aj volali, no bolo to príliš málo, čo si Zvolenčania v nepresvedčivých situáciách vytvorili.

Hostia zaostávali vo všetkých činnostiach, Skapského takmer vôbec neohrozili a dlho len Kulmala v 3. min bol schopný namieriť presnejšie. Až prišla 19. min, presilovka "ľadových medveďov", keď sa po presnej krížnej nahrávke Vasa prekorčuľoval za obranu Kulmala a blafákom otvoril skóre. Predtým vo vzájomnom zápase Zvolenčania zvíťazili 5:0, Maďari teda strelili gól po 79 minútach.

Domáci vydreli vyrovnanie až v 32. min po vcelku nevinnej situácii, keď Andrisík nahodil puk pred bránku, P. Halama šikovne clonil Duschekovi vo výhľade a brankár hostí si neustrážil medzeru medzi betónmi. V 2. tretine hostia šírili okolo seba viac obáv, no napriek tomu ju prehrali. V jej závere si zahrali presilovku, vytvorili si aj strelecké príležitosti a Skapski v bránke sa nudil menej.

V 43. min Šišovského strela prinútila Duscheka k reflexnému zákroku, na druhej strane po chybe domácej obrany Vasovi chýbali len milimetre, aby trafil do bránky. V 49. min predchádzala presilovke domácich šanca Kytnára, no ani samotná hra v početnej prevahe gól nepriniesla. Strelecká zúfalosť domácich hráčov vyústila až do predĺženia. V 62. min si išiel na trestnú lavicu sadnúť Vas, domáci presilovku štyroch na troch aj vďaka bombe Vandaneho v 63. min využili a pripísali si na konto od 7. kola už desiate víťazstvo v sérii.

HKM Zvolen - DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, -1:0))

Góly: 32. Andrisík (Růžička), 63. Vandane (Chovan, Špirko) - 19. Kulmala (Vas, Milam). Rozhodovali Štefík, Fridrich – Výleta, Tvrdoň, vylúčení 3:4, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, 1615 divákov.

HKM Zvolen: Skapski – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Pöyhönen, Dubina – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušňák, M. Halama, Šišovský – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek – Slovák, Crawford, Szirányi, Láda, Rusk, Milan, Vojtko – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Pancze, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Harrison – Ritó, Hajós, Vincze