< sekcia Tipsport Liga

Žilina opäť bez výhry, Martinu podľahla v nájazdoch

Na snímke uprostred útočník Martina Tibor Varga vyrovnáva na 1:1 v 6. kole hokejovej Tipsport extraligy MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin v Žiline v piatok 26. septembra 2014. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina tak okrem zápasu s dvadsiatkou v tejto sezóne stále nevyhrala.

Žilina 26. septembra (TASR) - V zápase prvého s posledným tímom tabuľky mali spočiatku navrch domáci. Kristek po úvodnej rozohrávke trafil iba žrď, ale Štěpán Novotný už po samostatnom úniku otvoril skóre stretnutia. V nasledujúcej presilovej hre nádejné príležitosti nepremenili Novotný a Dlouhý, Krčula zasa netrafil odkrytú bránu. Žilina bola aktívnejšia, ale Martin kontroval z protiútokov. V 17. minúte z ojedinelej šance vyrovnal Galamboš, ktorý na dvakrát pretlačil puk za Landsmanov chrbát.

Ešte na konci prvej tretiny Lauff vylúčil dvoch Martinčanov a na začiatku druhej tak domáci hrali v početnej výhode o dvoch hráčov. Nevypracovali si však výraznejšiu príležitosť a hostia sa bezpečne ubránili. V 31. minúte priniesla spolupráca elitného útoku Martina vedúci gól, Markovič znovu našiel Galamboša a ten sa presadil druhýkrát v stretnutí. V ďalšom priebehu sa domáci akoby psychicky zložili, nedokázali si poriadne prihrať a iba vďaka Landsmanovi prehrávali aj pred druhou prestávkou len o gól.

V úvode tretej časti sa veľa vylučovalo, v krátkom priebehu išli na trestnú lavicu až traja domáci hokejisti. Hostia hrali dlhú presilovku o dvoch hráčov a tesne pred jej koncom Jokeľ zvýšil na 3:1. Žilinčania sa však dokázali pozviechať a v 47. minúte Drábek v páde z ťažkej pozície znížil. O šesť minút neskôr bolo vyrovnané, keď Dlouhého strelu od modrej čiary tečoval Milan Procházka. O malú chvíľu mohli domáci v početnej chvíli ísť dokonca do vedenia, ale Šimkov samostatný prienik Čech zlikvidoval.

V predĺžení sa korčuľovalo hore-dole, ale brankári veľa práce nemali a víťaza museli určiť až samostatné nájazdy. Jediným úspešným exekútorom bol hosťujúci Peter Galamboš a víťazným gólom zavŕšil svoj hetrik. Žilina tak okrem zápasu s dvadsiatkou v tejto sezóne stále nevyhrala. MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
2. Š. Novotný (J. Šimko, Kanko), 47. Drábek (Dlouhý, Heřman), 52. Milan Procházka (Dlouhý) - 17. Galamboš (J. Markovič, T. Varga), 31. Galamboš (J. Markovič), 44. Jokeľ (Fujerík, Suja), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Galamboš. Rozhodovali: Lauff - R. Bednár, R. Gavalier, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1230 divákov

Zostavy:
Žilina: Landsman - J. Hertl, J. Moravec, J. Jelínek, Krčula, Ďurkech, J. Dlouhý, Kadela - Milan Procházka, Kristek, Horna - J. Šimko, Š. Novotný, Kanko - Drevenák, Heřman, M. Valášek - J. Kubiš, Drábek, A. Lipovský - Haluza
Martin: J. Čech - Ďatelinka, L. Matejka, Kolba, M. Dvořák, Brcko, T. Tupý, Fillo, Rusina - J. Markovič, Galamboš, T. Varga - A. Themár, Fujerík, L. Klíma - Jokeľ, Pokrivčák, Suja - Šugár, Dírer, Jurášek

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Hrali sme aktívne, súpera sme dobre napádali. Žiaľ, výraznejšie sme sa nepresadili a nezvýšili sme náš náskok. Na konci prvej časti hostia potrestali jednu z mála našich chýb, čo ovplyvnilo výkon mužstva v druhej tretine. Najskôr sme nevyužili presilovku piatich proti trom a dlho sme sa trápili. V treťom dejstve sme stiahli hru na tri formácie, hráči sa prebrali a za záver im patrí obrovská vďaka, pretože dokázali nepriaznivý stav vyrovnať. Nájazdy sú už lotériou, dnes sa šťastie priklonilo na stranu súpera. Za bod sme vďační, ale zaslúžili sme si minimálne dva.“
Daniel Babka, tréner Martina: „Potvrdilo sa, že sa nám v Žiline nehrá ľahko. Všetky zápasy za posledné dve sezóny tu boli ťažké. Začali sme zle, boli sme strnulí a pomalí. Potom sme sa do zápasu dostali a v druhej tretine sme hrali našu hru. Žiaľ, v tretej časti sme namiesto zvýšenia o náskok prišli. Dnes si niektorí hráči nakladali viac ako boli schopní uniesť. Veľmi zle sme hrali aj presilovky, čo je pre nás výzvou do najbližších dní.“