Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tenis

Osaková sa po materskej pauze vrátila víťazne na turnaji v Brisbane

Japonská tenistka Naomi Osaková v zápase 1. kola na turnaji WTA v Brisbane v pondelok 1. januára 2024. Foto: TASR - AP

Štvornásobná grandslamová víťazka vyhrala v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v Brisbane nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:3 a 7:6 (9).

Brisbane 1. januára (TASR) - Japonská tenistka Naomi Osaková sa po materskej pauze úspešne vrátila do súťažného kolotoča. Štvornásobná grandslamová víťazka vyhrala v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v Brisbane nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:3 a 7:6 (9).

Dvadsaťšesťročná Osaková naposledy hrala na turnaji WTA v Tokiu ešte v septembri 2022. V januári minulého roka potom ohlásila tehotenstvo a v júli porodila dcérku Shai. "Je naozaj dobrý pocit byť späť. Aby som bola úprimná, bola som veľmi nervózna. Som však na seba hrdá, keďže moja hra mala úroveň," citovala agentúra DPA niekdajšiu svetovú jednotku po úspešnom návrate na dvorce po viac ako 15 mesiacoch. V druhom kole ju čaká Češka Karolína Plíšková.