< sekcia Tenis

Lacko skončil v Hertogenboschi, Kližan úspešný v Eastbourne

Tenista Lukáš Lacko Foto: TASR/AP

Kližanovým súperom v boji o semifinále bude jednotka turnaja Francúz Richard Gasquet.

Hertogenbosch 18. júna (TASR) - Slovenský kvalifikant Lukáš Lacko skončil svoje účinkovanie na tenisovom turnaji ATP v holandskom Hertogenboschi pred bránami štvrťfinále. V zápase 2. kola proti ôsmemu nasadenému Rakúšanovi Jürgenovi Melzerovi síce vyhral prvý set 7:5, no v ďalších dvoch ťahal za kratší koniec a 113 minút čistého času prehral 7:5, 3:6, 3:6.

dvojhra - 2. kolo:

Jürgen Melzer (8-Rak.) - Lukáš LACKO (SR) 5:7, 6:3, 6:3

Kližan v Eastbourne do štvrťfinále

Slovenský tenista Martin Kližan postúpil na tenisovom turnaji ATP v Eastbourne už do štvrťfinále. V stredajšom zápase 2. kola proti Američanovi Donaldovi Youngovi zvládol tajbrek prvého setu a za hodinu a 34 minút ho zdolal 7:6 (4), 6:4. V boji o semifinále bude jeho súperom jednotka "pavúka" Francúz Richard Gasquet.

Martin KLIŽAN (SR) - Donald Young (USA) 7:6 (4), 6:4