Nadal a Thiem postúpili do osemfinále Australian Open

Rafael Nadal sa teší po výhre nad Pablom Carrenom Bustom v treťom zápase Australian Open v Melbourne. 25. januára 2020. Foto: TASR/AP

Päťka pavúka, Rakúšan Dominic Thiem vyradil Taloyra Fritza z USA.

Melbourne 25. januára (TASR) – Domáci tenista Nick Kyrgios postúpil do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Takmer v štyri a pol hodinovej dráme zdolal Rusa Karena Chačachanova 6:2, 7:6 (5), 6:7 (6), 6:7 (7), 7:6 (8).

Kyrgios bol blízko k víťazstvu už v treťom sete, keď mal v tajbrejku mečbal, Rus však dokázal vývoj otočiť a získať aj štvrtý set. V rozhodujúcom supertajbrejku viedol 8:7, no potom premárnil dve podania a to rozhodlo o postupe domáceho hráča.

Finalista US Open 2019, štvrtý nasadený Rus Daniil Medvedev triumfoval nad domácim Austrálčanom Alexeiom Popyrinom 6:4, 6:3, 6:2. Päťka "pavúka", Rakúšan Dominic Thiem vyradil Taloyra Fritza z USA 6:2, 6:4, 6:7 (5), 6:4. Sedmička Alexander Zverev z Nemecka uspel nad Španielom Fernandom Verdascom 6:2, 6:2, 6:4. Francúz Gael Monfils nasadený ako desiaty zdolal Lotyša Ernestsa Gulbisa 7:6 (2), 6:4, 6:3. Držiteľ miestneho titulu z roku 2014, Švajčiar Stan Wawrinka postúpil cez Američana Johna Isnera, ktorý skrečoval duel za stavu 6:4, 4:1 v prospech súpera.

Dvojhra - muži - 3. kolo:

Nick Kyrgios (23-Aus.) - Karen Chačanov (16-Rus) 6:2, 7:6 (5), 6:7 (6), 6:7 (7), 7:6 (8)
Gael Monfils (10-Fr.) - Ernests Gulbis (Lot.) 7:6 (2), 6:4, 6:3
Dominic Thiem (5-Rak.) - Taylor Fritz (29-USA) 6:2, 6:4, 6:7 (5), 6:4
Rafael Nadal (1-Šp.) - Pablo Carreno-Busta (27-Šp.) 6:1, 6:2, 6:4
Andrej Rubľov (17-Rus.) - David Goffin (11-Belg.) 2:6, 7:6 (3), 6:4, 7:6 (4)
Stan Wawrinka (15-Švaj.) - John Isner (19-USA) 6:4, 4:1, skreč Isner
Alexander Zverev (7-Nem.) - Fernando Verdasco (Šp.) 6:2, 6:2, 6:4
Daniil Medvedev (4-Rus.) - Alexei Popyrin (Aus.) 6:4, 6:3, 6:2