Slovák Sabbatini prešiel cutom na The Open Championship

Na snímke topánky slovenského golfistu Roryho Sabbatiniho so slovenskou vlajkou počas druhého kola na turnaji British Open (The Open) 19. júla 2019 v Portrushi. Foto: TASR/AP

Na čele poradia sú Američan J.B. Holmes s Írom Shaneom Lowrym, za ktorými Sabbatini zaostáva o šesť úderov.

Antrim 20. júla (TASR) - Slovenský golfista Rory Sabbatini prešiel cutom na major turnaji The Open Championship v Severnom Írsku. V piatok zopakoval rovnaký výkon ako v 1. kole 70 úderov, čiže jeden pod par ihriska. Dokopy bol dva údery pod par a priebežne figuroval na 25. priečke.

Slovenský golfista Rory Sabbatini počas druhého kola na turnaji British Open (The Open) 19. júla 2019 v Portrushi.

O nemilé prekvapenie sa postarali Američan Tiger Woods a domáci Rory Mcllroy, keď neprešli cutom. "Sito" stanovili na jeden úder nad par. Mcllroy bol +2, Woods doplatil na zbabrané prvé kolo, v ktorom bol sedem nad par, v druhom sa mu zaváhanie nepodarilo napraviť a napokon skončil +6.