SKVELÝ ÚSPECH: Paňková skončila strieborná v K1

Na snímke slovenská reprezentantka v C1 Zuzana Paňková. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Paňková obhájila vo finále druhé miesto z kvalifikácie.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Tacen 18. mája (TASR) - Slovenská vodná slalomárka Zuzana Paňková získala striebro v K1 na majstrovstvách Európy v slovinskom Tacene. Mladá "obojživelníčka", ktorá bude štartovať na tohtoročných olympijských hrách v C1, nestačila len na Poľku Klaudiu Zwolinskú. Jej krajanka Soňa Stanovská bola deviata s mankom 23,8 sekundy. Ďalšia Slovenka Eliška Mintálová dostala tri 50-sekundové tresty.

Najlepšie tri pretekárky zvládli tacenský kanál bezchybne. Pódium doplnila špecialistka na kanoe Mallory Franklinová z Veľkej Británie, ktorá stratila na víťazku 6,53 sekundy. Zwolinská získala druhé zlato v elitnej kategórii na vrcholovom podujatí a premiérové od júna 2021, keď vyhrala preteky K1 na podujatí SP v Prahe.

Paňková obhájila vo finále druhé miesto z kvalifikácie. Vo finále jej vyšila prvá časť trate, na oboch zvyšných stratila viac ako dve sekundy. Pozíciu si udržala aj deviata Stanovská s dvoma chybami na štvrtej a jedenástej bránke. Práve v prostrednej časti stratila najviac času.

Mintálová, ktorá štartuje s dvojlistým pádlom aj na OH v Paríži, mala na prvom medzičase pred Zwolinskou náskok 72 stotín. O dve bránky ďalej však "ťukla" za dva a následne dve bránky minula. Ďalšia "päťdesiatka" prišla na osemnástej bránke a úradujúca vicemajsterka sveta tak obsadila posledné dvanáste miesto.