Na snímke Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP

Chára prihral v 14. minúte Bradovi Marchandovi, ktorý zvýšil na priebežných 2:0, pre 42-ročného obrancu to bol 5. bod v tejto sezóne. Bruins natiahli víťaznú šnúru na šesť duelov.

Washington 5. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára si pripísal v noci na utorok v NHL asistenciu. Jeho Boston Bruins na vlastnom ľade zdolal Pittsburgh Penguins 6:4. V bránke domácich sa predstavil Jaroslav Halák a zlikvidoval 40 striel súpera.

Chára prihral v 14. minúte Bradovi Marchandovi, ktorý zvýšil na priebežných 2:0, pre 42-ročného obrancu to bol 5. bod v tejto sezóne. Bruins natiahli víťaznú šnúru na šesť duelov. Prvou hviezdou duelu bol napokon Marchand, ktorý zaznamenal päť bodov za dva góly a tri asistencie. Stal sa prvým hráčom v histórii klubu, ktorý mal počas prvých 14 zápasov sezóny dva päťbodové zápasy. "Boli sme rýchlejší najmä v našej obrannej tretine, puky sme dokázali posúvať dopredu priamočiarejšie. Hrali sme našu hru. Ale je to len základná časť, nezáleží na tom, akým spôsobom zvíťazíte. Dôležité je, že máte všetky body. Pri svojich góloch a prihrávkach som mal aj šťastie, musím byť úprimný," uviedol Marchand pre nhl.com.

Halák podržal svoj tím pri niekoľkých šanciach súpera, práve výkony brankárov boli kľúčové aj podľa názoru domáceho trénera Brucea Cassidyho: "Náš brankár bol lepší ako brankár súpera a to rozhodlo zápas. My sme využili naše šance a Halák predviedol niekoľko dôležitých zákrokov. Bol rozdielový hráč."

Detroit doma nestačil na Nashville, hostí podržal brankár Pekka Rinne, ktorý mal 23 zákrokov. Zaznamenal dokonca aj jednu asistenciu. V drese "predátorov" sa blysol Matt Duchene, autor dvoch gólov. "Hokej je vrtkavý. V uplynulom zápase sme nemohli streliť gól, pretože sme nepremenili vyložené šance, dnes to išlo ako po masle. Takto musíme hrať stále," uviedol Duchene.

Dva góly strelil aj Jean-Gabriel Pageau z Ottawy. Jeho tím zvíťazil v New Yorku nad Rangers 6:2. "Takto musím pokračovať. Vyhrávali sme súboje, často sme strieľali a blokovali puky. Verím, že toto víťazstvo nás nakopne," povedal Pageau.

Slovenský útočník Tomáš Jurčo nefiguroval v zostave Edmontonu, Oilers doma podľahli Arizone Coyotes 2:3 po predĺžení. "Olejári" napriek tomu zostali na čele Západnej konferencie o bod pred obhajcom titulu St. Louis Blues.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - PITTSBURGH PENGUINS 6:4 (2:0, 1:4, 3:0)

Góly: 6. DeBrusk, 14. Marchand (Pastrňák, CHÁRA), 25. Pastrňák (Marchand, Carlo), 49. Krug (Marchand, Krejčí), 59. Marchand, 60. Bergeron (Krejčí, Marchand) – 26. Kahun (McCann, Schultz), 30. Bjugstad (Letang, Dumoulin), 36. Rust (Malkin, Galchenyuk), 40. Marino. Brankári: Halák - Murray (25. Jarry), strely na bránku: 26:44, 17.193 divákov.

NEW YORK RANGERS - OTTAWA SENATORS 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Góly: 9. Kakko (Fox, Lemieux), 38. Panarin (Kakko, DeAngelo) – 15. Pageau (Duclair), 19. Ennis (Chabot, Namestnikov), 25. Hainsey (Tkachuk, Boedker), 32. Pageau, 35. Tkachuk, 46. Namestnikov (Brown, Paul). Brankári: Georgijev - Nilsson, strely na bránku: 34:30, 16.302 divákov.

DETROIT RED WINGS - NASHVILLE PREDATORS 1:6 (1:0, 0:5, 0:1)

Góly: 3. Athanasiou (Hronek, Filppula) – 22. Bonino (Hamhuis), 26. Turris, 27. Sissons (Ellis, Rinne), 28. Duchene (Ekholm), 39. Duchene (Forsberg, Josi), 47. Forsberg (Josi, Johansen). Brankári: Howard (28. Bernier) - Rinne, strely na bránku: 24:26, 18.526 divákov.

EDMONTON OILERS - ARIZONA COYOTES 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 2. McDavid (Draisaitl), 56. Haas (Benning, Russell) – 4. Grabner, 29. Söderberg, 63. Stepan (Schmaltz). Brankári: Koskinen - Kuemper, strely na bránku: 28:24, 17.105 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 22:31 0 1 1 +3 1 0

Jaroslav Halák (Boston) 60:00 40/44 90,9%

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/