Manchester United remizoval s Evertonom 1:1

Na archívnej snímke vľavo hráč Mason Greenwood. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Tottenham bodoval naplno.

Londýn 15. decembra (TASR) - Futbalisti Manchestru United remizovali v nedeľňajšom dueli 17. kola Premier League s Evertonom 1:1. Bod pre domácich zachránil v 77. minúte tínedžer Mason Greenwood. United patrí v tabuľke šiesta priečka.

Everton sa na Old Trafforde ujal vedenia na konci prvého polčasu. Brankár David de Gea po rohovom kope neodvrátil vo výskoku loptu a tá sa odrazila od obrancu Victora Lindelöfa do siete. Manchester mal v druhom polčase tlak, ktorý korunoval Greenwood prízemnou strelou z hranice šestnástky k žrdi na 1:1.

Tottenham Hotspur ukončil 11-zápasovú ligovú sériu Wolverhamptonu Wanderers bez prehry, keď na ihrisku súpera vyhral 2:1. O triumfe zverencov Joseho Mourinha rozhodol v nadstavenom čase hlavičkou z jedenástich metrov Jan Vertonghen. Spurs sú na piatej pozícii o bod pred Manchestrom United.