< sekcia Šport

Manchester City vraj preukázal málo rešpektu, Guardiola sa ohradil

Pep Guardiola, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Podľa anglickej verzie Sin-chua "Citizens" svojím arogantným prístupom urazili miestnych fanúšikov a Čínu navštívili iba z komerčných dôvodov.

Hongkong 23. júla (TASR) - Trénera futbalistov Manchestru City Pepa Guardiolu nahneval článok čínskej štátnej agentúry Sin-chua, podľa ktorého úradujúci anglický majster nepreukázal dostatok rešpektu voči Číne a jej fanúšikom počas krátkeho turné v ázijskej krajine.

Podľa anglickej verzie Sin-chua "Citizens" svojím arogantným prístupom urazili miestnych fanúšikov a Čínu navštívili iba z komerčných dôvodov. "Nesúhlasím s tým," ohradil sa Guardiola. "Vlastne by som mal povedať, že informácie v článku sú nepresné. Aby niekto mohol také niečo vyhlásiť, musel by poznať situáciu v klube. Možno bol daný novinár na nás trochu nahnevaný, netuším prečo. Každopádne je tá správa ďaleko vzdialená od reality," citovala trénera City agentúra AFP.

Úradujúci víťaz Premier League, ktorého menšinovým vlastníkom je čínska štátna investičná spoločnosť, dorazil do Číny o dva dni neskôr, ako mal naplánované. V priebehu štyroch dní odohral v krajine dva prípravné zápasy, následne mal v programe ďalšie stretnutia v rámci ázijského turné v Hongkongu a Japonsku. "Cestovali sme do Číny 23 hodín. O deň neskôr sme dve hodiny cestovali vlakom na zápas v inom meste, potom sa vrátili do Šanghaja a následne zamierili do Hongkongu. A všade sme mali úsmev na tvári. Hoci sme v noci poriadne nespali, absolvovali sme niekoľko dobrých tréningových jednotiek," dodal Guardiola.