Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Brazília zdolala Kórejskú rep. a ukončila sériu bez výhry

Na snímke futbalisti Brazílie oslavujú gól v zápase základnej E-skupiny MS vo futbale Srbsko - Brazília na štadióne Spartaka Moskva v ruskej metropole 27. júna 2018. Foto: TASR/AP

Pre "kanárikov" to bola prvá výhra od júla, keď získali titul na Copa America.

Bratislava 19. novembra (TASR) - Brazílski futbaloví reprezentanti triumfovali v utorňajšom prípravnom stretnutí nad Kórejskou republikou 3:0 a ukončili tak päťzápasovú sériu bez víťazstva.

Favoriti sa v Abú Zabí ujali vedenia už v 9. minúte, keď sa po centri z ľavej strany presadil hlavou Lucas Paqueta. Po polhodine hry zvýšil z priameho kopu Coutinho a v 60. minúte stanovil konečný výsledok bombou z hranice šestnástky Danilo. "Kanárici" nastúpili na duel bez zraneného Neymara, ktorý si poranil ľavé stehno 13. októbra v stretnutí s Nigériou.

Pre Brazíliu to bola prvá výhra od júla, keď získala titul na Copa America. Následne v príprave postupne remizovala s Kolumbiou 2:2, prehrala s Peru 0:1, uhrala nerozhodné výsledky so Senegalom (1:1) a Nigériou (1:1) a pred štyrmi dňami prehrala v derby s Argentínou 0:1, keď rozhodol Lionel Messi.

Súperi Slovenska v kvalifikácii EURO 2020 Chorváti nechali v zápase s Gruzínskom v Pule, po postupe na šampionát, odpočívať svoje najväčšie hviezdy a svojho súpera zdolali tesne 2:1. Na lavičke Gruzínska sedel slovenský tréner Vladimír Weiss.

Futbalisti Venezuely vyhrali v utorkovom prípravnom stretnutí v Suite nad domácim Japonskom 4:1. Hetrikom sa v drese hostí blysol útočník Salomon Rondon, spoluhráč slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka v čínskom klube Ta-lien I-fang.