Dúbravka si udržal čisté konto v Premier League

Na snímke slovenský futbalový reprezentant Martin Dúbravka Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenský brankár Martin Dúbravka si udržal čisté konto, jeho Newcastle United remizoval na vlastnej pôde s Brighton & Hove Albion 0:0.

Londýn 21. septembra (TASR) - Futbalisti majstrovského Manchestru City triumfovali v sobotnom domácom stretnutí 6. kola najvyššej anglickej súťaže nad Watfordom vysoko 8:0. Aj vďaka hetriku Portugalčana Bernarda Silvu takmer vyrovnali rekordne vysoké víťazstvo v histórii Premier League v podaní Manchestru United, ktorý 4. marca 1995 rozstrieľal Ipswich Town 9:0.

Leicester City otočil nepriaznivý vývoj a zvíťazil na domácej pôde nad Tottenhamom Hotspur 2:1. Domáci prehrávali po úvodnom dejstve, keď skóre duelu otvoril v 29. minúte Harry Kane. V druhom polčase najskôr v 69. minúte vyrovnal Ricardo Pereira a v 85. minúte rozhodol o výhre Leicestru ďalekonosnou strelou James Maddison.

Premier League, 6. kolo - sumáre:

Leicester City - Tottenham Hotspur 2:1 (0:1)

Góly: 69. Pereira, 85. Maddison - 29. Kane

FC Burnley - Norwich City 2:0 (2:0)

Góly: 10. a 14. Wood

FC Everton - Sheffield United 0:2 (0:1)

Góly: 40. Mina (vlastný), 79. Mousset

Manchester City - FC Watford 8:0 (5:0)

Góly: 15., 49. a 60. B. Silva, 1. D. Silva, 7. Agüero (z 11 m), 12. Mahrez, 18. Otamendi, 85. De Bruyne

Newcastle United - Brighton & Hove Albion 0:0