Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Boston zdolal Miami 118:84 a postúpil, Dallas vedie nad Clippers 3:2

Rozohrávač Bostonu Celtics Jaylen Brown (uprostred) proti útočníkovi Miami Heat Nikolovi Jovičovi (5) a Tylerovi Herrovi v prvom polčase piateho zápasu prvého kola play-off basketbalovej NBA v stredu 1. mája 2024 v Bostone. Foto: TASR/AP

Boston položil základ úspechu už v úvodnej štvrtine, ktorú vyhral 41:23, a nakoniec uspel vo všetkých štyroch.

New York 2. mája (TASR) - Basketbalisti Bostonu Celtics postúpili do semifinále Východnej konferencie play off zámorskej NBA. V piatom stretnutí štvrťfinále zdolali Miami Heat vysoko 118:84 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy.

Jaylen Brown a Derrick White zaznamenali 25 bodov a nahradili aj zraneného Kristapsa Porzingisa. Boston položil základ úspechu už v úvodnej štvrtine, ktorú vyhral 41:23, a nakoniec uspel vo všetkých štyroch. Celtics išli do posledného dejstva s priepastným náskokom 98:66. Tréner Joe Mazzulla teda mohol v závere nechať odpočívať svojich ťahúňov. Miami nastúpilo bez zranených Jimmyho Butlera a Jaimeho Jaqueza jr.

Celtics tak Miami oplatili minuloročnú prehru 3:4 na zápasy vo finále Východnej konferencie. "Naozaj sa netrápim tým, čo sa stalo minulý rok. Na konci dňa môžem povedať, že sa mi páčilo, ako sme k sérii pristupovali bez ohľadu na to, s kým sme hrali. Bolo to so zámerom, zmyslom pre detail a konzistentnou fyzickou hrou, čo je najdôležitejšie. Zajtra sa zobudíme a musíme to všetko zopakovať proti inému tímu," citovala Mazzullu agentúra AFP. Boston sa v semifinále konferencie stretne s Clevelandom alebo Orlandom. Cavaliers vedú v sérii 3:2.

Aj v druhom nočnom zápase sa zrodilo vysoké víťazstvo. Dallas Mavericks triumfovali na palubovke Los Angeles Clippers 123:93 a vo štvrťfinále Západnej konferencie vedú 3:2 na zápasy. V ich drese žiaril Luka Dončič, ktorý nazbieral 35 bodov, 10 asistencií a sedem doskokov. "V play off nezáleží na tom, či vyhráte o jeden alebo o 50 bodov, ale stále je to dobré víťazstvo. Ešte však nemáme hotovo, čaká nás jeden ďalší zápas, ktorý musíme vyhrať. Musíme sa naň pripraviť," uviedol Slovinec po zápase.