Slovensko

Uskutočnil sa prvý deň pojednávania v kauze zmeniek TV Markíza

Na pondelkovom pojednávaní v kauze televíznych zmeniek predniesol prokurátor Šanta obžalobu, v ktorej tvrdí, že Marian K. a Pavol R. zmenky sfalšovali.,aktualizované 

M. Klus: Koncentrácia moci u V. Zelenského vzbudzuje nádej aj obavy

Zo zrátania 62,48 percenta odovzdaných hlasov vyplýva, že strana ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Sluha národa získala 42,52 percenta hlasov.

Raši: Banská Bystrica bude pri EYOF 2021 čerpať zo skúseností Baku

V Baku sa do 27. júla koná už 15. ročník Európskeho olympijského festivalu mládeže, kde sa podpredseda vlády zúčastnil na slávnostnom otváracom ceremoniáli.

Zonácia TANAP-u sa rieši, tvrdí ministerstvo životného prostredia

Envirorezort reaguje na iniciatívu Dajme Tatrám tvár, ktorú v pondelok predstavilo mesto Vysoké Tatry, ako aj zástupcovia viacerých organizácií a združení cestovného ruchu.

ZÁZNAM: Prezidentka prijala predsedníčku Najvyššieho súdu SR

Sledujte zo záznamu.,aktualizované 

V uplynulom týždni sa s vlakom zrazilo auto a kamión

K zrážke kamióna s vlakom došlo v úseku Ivanka pri Nitre - Nitra. Cestujúcich tam po nehode museli prepraviť náhradnou autobusovou dopravou.

Prokurátor J. Šanta ukázal na pojednávaní s Pavlom R. piatu zmenku

Budem sa obhajovať najlepšie, ako viem, povedal Pavol R. pred vstupom do pojednávacej miestnosti.,aktualizované 

Slovenské deti získali vo futbalovej Onko Lige zlato a striebro

Len nedávno sa väčšina z členov tejto výpravy vrátila zo Svetových hier víťazov v Moskve, kde získala 15 pódiových umiestnení.,aktualizované 

Stavrovská: Zdravotne postihnutým komplikujú život aj zložité zákony

Na ÚKOZP podľa Stavrovskej ľudia upozorňujú na oblasti, ktoré z pohľadu zákona nezohľadňujú potreby zdravotne znevýhodnených, a na základe toho úrad iniciuje zmeny v zákonoch a diskutuje o nich.

Analytik: Mnohé štátne nemocnice opätovne generujú nové vysoké dlhy

Oddlžovanie nemocníc sa dostalo do poslednej tretej etapy. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR ju spustilo v júni, aktuálne veritelia verifikujú pohľadávky.

Cestujete do Portugalska? Pozor na zvýšený výskyt lesných požiarov

Približne 1700 hasičov bojovalo s požiarmi, ktoré vypukli v sobotu (20. 7.) na troch úsekoch v hornatom a lesnatom okrese Castelo Branco, 200 kilometrov severne od metropoly Lisabon.

Rezort zahraničia:Slováci budú mať po brexite rovnaké zdravotné služby

Občanom SR legálne bývajúcim v Spojenom kráľovstve bude do konca roka 2020 poskytovaná plná zdravotná starostlivosť vo verejnom sektore, presne tak ako doteraz, tvrdí rezort zahraničných vecí.

Iniciatíva Dajme Tatrám tvár upozorňuje na chýbajúcu zonáciu

Rezorty životného prostredia a pôdohospodárstva, ako aj vládu SR vyzýva, aby začali s reálnym procesom prijatia novej zonácie TANAP-u.

E. Chmelár zakladá hnutie, názov musel upraviť na Socialisti.sk

Chmelár poznamenal, že hlavným koreňom príčin korupcie je súčasná podoba kapitalizmu. Jeho hnutie by chcelo diskutovať napríklad o skracovaní pracovného času či odluke cirkvi od štátu.

PITE PRIEBEŽNE: Záchranári upozorňujú na kolapsy z tepla

Najviac pacientov, 24, skolabovalo z tepla v Prešovskom kraji. Naopak, najmenej v Žilinskom kraji, kde potrebovalo pomoc deväť pacientov.

Radíme: Pri čistení zubov je dôležitá správna technika

Podľa odborníkov treba zubnú kefku priložiť na rozhranie ďasna a vonkajšiu plochu zuba pod 45-stupňovým uhlom, jemne ňou zavibrovať, aby vlákna prenikli do ďasnového žľabu.

VIDEO A PODCAST Diár na každý deň

Pozrite si video Diár alebo odoberajte Diár vo forme podcastu. Podcast si môžete vypočuť v počítači a odoberať ho vo svojich mobiloch. Diár prináša spravodajský prehľad očakávaných udalostí.

Skrátené rokovanie by sa malo podľa odborníkov využívať len výnimočne

Poslanci parlamentu zatiaľ v tomto roku schválili šesť právnych úprav v skrátenom legislatívnom konaní.

Na Magdalénu slnko pobozká krajinu slovenskú, krajinu milú

Pozrite si predpoveď počasia na pondelok.