Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

NHL

Hokejisti emotívne prežívali Kuzminovej triumf, Chára si vypýtal číslo

V biatlonovom areáli sa hokejisti k už dvojnásobnej olympijskej víťazke nedostali.

Marián Hossa má zlomený prst na nohe, ale cíti sa v pohode, povedal

Hokejista, ktorý by mal byť nositeľom výkonnosti v ofenzívnych líniách, obzvlášť citlivo vníma absenciu Mariána Gáboríka.

Zaujímavý zasadací poriadok v českej šatni, Jágr sedí s radou starších

Česi majú v šatni k dispozícii televíziu a tradičné občerstvenie ako čaj, káva, ovocie, nápoje a aj tatranky, ktoré obľubuje práve Jágr.

Zomrel bývalý dlhoročný hráč Bostonu Doug Mohns

Doug Mohns odohral v NHL dokopy 1390 zápasov.

Višňovského gól a asistencia nestačili Islanders na víťazstvo

Do zostavy Philadelphie sa po jednozápasovej absencii vrátil Andrej Meszároš a asistenciou jej pomohol k triumfu nad Calgary.,aktualizované

Meszároš pomohol Philadelphii k triumfu nad Calgary dvomi asistenciami

Dvadsaťosemročný Meszároš, ktorý figuruje v nominácii trénera Vladimíra Vůjteka na olympijský turnaj v Soči, bol pri všetkom podstatnom zo strany domácich.,aktualizované

Višňovský definitívne potvrdil, že v Soči hrať nebude

Višňovský sa chcel na ľade pri brehoch Čierneho mora rozlúčiť s chlapcami v reprezentačnom drese.

Sekera deviatym gólom v sezóne spečatil výhru Caroliny nad Floridou

Slovenský obranca, ktorý má na konte v kanadskom bodovaní aj 23 asistencií, skóroval počas presilovej hry. ,aktualizované

Obranca Pittsbughu Letang mal infarkt a čaká ho pauza

Dvadsaťšesťročný hokejový obranca nastúpil naposledy 27. januára proti Buffalu Sabres.

Radivojevič v druhom útoku, Sýkora zúri na vedenie New Yorku Islanders

Ľubomír Višňovský oznámil, že nebude na olympiáde v Soči štartovať.,aktualizované

H. Sedina nahradí vo švédskej nominácii Marcus Johansson

Po Kanade, Slovensku, Česku či Amerike, sa ani Švédsku nevyhli zranenia kľúčových hráčov.,aktualizované

Mrzí ma to, ale v Soči hrať nebudem, oznámil smutnú správu Višňovský

Pre slovenskú reprezentáciu je to tak druhá veľká strata po tom, čo vo štvrtok večer prišli zo zámoria informácie o neúčasti útočníka Mariána Gáboríka. ,aktualizované

Meszároš opäť nehral, hoci je zdravý a vo forme

V noci na piatok ho v zápase s Coloradom Avalanche zo zostavy vytlačil veterán Kimmo Timonen, ktorý dva zápasy nehral pre zranenie nohy.

Halák vychytal víťazstvo St. Louis nad Bostonom, Kopecký asistoval

Pre slovenského reprezentanta to bola ôsma asistencia v sezóne. ,aktualizované

Stamkosa v kanadskej nominácii nahradil St. Louis

Stamkos vypadol z nominácie v stredu, keď lekári definitívne potvrdili, že röntgenový snímok po zlomenine holennej kosti preukázal nespôsobilosť zápasovej záťaže.,aktualizované

Hossa s gólom a asistenciou, bodoval v piatom zápase v rade

Na začiatku druhej tretiny otvoril skóre, v 58. minúte asistoval pri presnom zásahu Jonathana Toewsa. ,aktualizované

Útočníka Stamkosa zo Soči vyradil röntgenový snímok: Je to sklamanie

Trojnásobný účastník MS a kanonier Tampy Bay je mimo hry už takmer tri mesiace.

Slováci nabrali kurz Soči, radi by nadviazali na Vancouver 2010

Prílet hokejistov je naplánovaný na štvrtok v noci o 3.10 miestneho času.,aktualizované

Vůjtek: Definitíva v prípade Gáboríka padne do dvoch dní

Po otrase mozgu už do kolotoča NHL naskočil obranca New Yorku Islanders Ľubomír Višňovský. Po návrate na ľad nastúpil v štyroch stretnutiach, pričom hráva v priemere viac ako 20 minút na zápas.

Budaj ukázal olympijskú masku, dekoroval ju švédsky maliar

Peter Budaj aj v Soči by mal plniť úlohu brankárskej dvojky za Jaroslavom Halákom zo St. Louis, aj keď nie je vylúčené, že sa v skupine prestriedajú.

Halák s prehrou v nájazdoch, bodovali Chára a Kopecký

Jaroslav Halák kryl v súboji 27 striel.,aktualizované

Gáborík zrejme olympiádu nestihne, tvrdí hráčov agent Salcer

Gáborík cez víkend korčuľoval so spoluhráčmi z Columbusu, skúšal si streľbu a v nedeľu odletel s mužstvom na trip, kde by sa už mal naplno zapájať do tréningov.,aktualizované

Parádny Fleuryho semafór

Marc-André Fleury je iba tretím brankárom v histórii NHL, ktorého draftovali z prvého miesta.

Stamkos plánuje návrat, o účasti v Soči rozhodne duel s Detroitom

Dvadsaťtriročný hokejista si zlomil holennú kosť na pravej nohe 11. novembra minulého roka v zápase jeho mužstva proti Bostonu.

Marinčin prispel asistenciou k výhre Edmontonu, bodoval aj Hossa

Slovenský reprezentant Andrej Meszároš odohral viac ako 19 minút a odpykal si dve trestné minúty.

Marcel Hossa bude v Soči na 99 percent hrať, Radivojevič v poriadku

Stále neistý je štart Mariána Gáboríka, ktorý sa zotavuje po operácii zlomenej kľúčnej kosti. ,aktualizované

Januárovými hviezdami v NHL sú Chudobin, Kessel a Pavelski

Brankár Chudobin získal štatút prvej hviezdy, keď nastúpil vo všetkých 14 januárových zápasoch Caroliny Hurricanes.

Vlajkonosiča Cháru nahradí v Bostone David Warsofsky

Vedenie ´medveďov´ povolalo na dva zápasy 23-ročného zadáka z AHL, kde pôsobí v rezervnom tíme Providence Bruins.

Rakúšan Vanek zrejme nebude od budúcej sezóny spoluhráčom Višňovského

Rakúšan Vanek odmietol predĺžiť kontrakt s New York Islanders.

Šatanov úspešný blafák proti Dinamu Moskva najkrajším gólom týždňa

Chvíľa skúseného útočníka "belasých" prišla v 46. minúte, keď si po dobrej práci Michela Miklíka obhodil dvojicu protihráčov po mantineli.

Jaroslavľ povedie člen Siene slávy IIHF a dlhoročný tréner Kanady King

King naposledy pôsobil v NHL ako tréner pri rozvoji schopností hokejistov vo Phoenixe Coyotes, počas kariéry však zaznamenal niekoľko úspechov hlavne na medzinárodnej scéne.

Tatarov gól s asistenciou Detroitu na víťazstvo nestačili

Asistenciu pri Tatarovom presnom zásahu zaznamenal jeho krajan Tomáš Jurčo.,aktualizované

Hossa asistoval, Chicago ale na San Jose nestačilo

Philadelphia aj s obrancom Andrejom Meszárošom zvíťazila nad Los Angeles 2:0. Slovenský reprezentant sa vrátil do zostavy Flyers po trojzápasovej absencii, pričom na ľade strávil 14:45 minút.,aktualizované

M. Gáborík si pred olympiádou v NHL nezahrá, štart v Soči je otázny

Gáboríka v tejto sezóne sprevádza smola, v NHL stihol odohrať iba 18 zápasov. Najskôr ho vyradilo zranenie kolena, 21. decembra v stretnutí s Philadelphiou zlomenina kľúčnej kosti.

Chára prispel dvoma asistenciami k výhre Bostonu nad Edmontonom

Kapitán "medveďov" Chára zaznamenal prvý bod pri góle Dougieho Hamiltona zo 47. minúty.

Meszároš na tribúne, tréner mu vyčíta defenzívne chyby

Pre 28-ročná Slováka tak pokračuje sezóna ako na hojdačke. Kvalitné výkony strieda so slabšími, celkovo ho kouč Berube nechal v aktuálnom ročníku sedieť na tribúne 22-krát.

Sekera bodom pomohol k výhre Caroliny nad Halákovým St. Louis

Slovenský obranca Islanders Ľubomír Višňovský odohral vyše 20 minút, do štatistík si zapísal dva mínusové body.,aktualizované

Kapitánom amerických hokejistov v Soči bude útočník Zach Parise

Američania budú v Soči 13. februára prvým súperom Slovákov v olympijskom hokejovom turnaji v A-skupine.

Sekera verí, že ZOH budú bezpečné, Handzuš sa obáva časového posunu

Sekera neberie do Soči nikoho z rodiny či priateľov, no nie kvôli obavám o bezpečnosť. V čiernomorskom letovisku si chce predovšetkým užiť olympijskú atmosféru a neizolovať sa od spoločnosti.

Budaj inkasoval len raz, Montreal zdolal Boston 4:1

Slovenský brankár zneškodnil 34 striel súpera, vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. ,aktualizované