Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

NHL

Slovenský brankár inkasoval štyri góly z 31 striel. ,aktualizované

Nakládal sa odmietol hlásiť na farme, Carolina s ním ukončila zmluvu

Český hokejový obranca sa tak stane voľným hráčom a pravdepodobne sa vráti do Európy.

Hviezdami týždňa v NHL sú Rask, Scheifele a Rinne

Rinne priviedol Nashville v troch štartoch k trom triumfom s úspešnosťou zákrokov 96,7 percenta a priemerom 0,67 inkasovaného gólu na zápas.

V noci na pondelok sa v zámorskej NHL strelecky presadili traja slovenskí hokejisti.

Brankár Halák si v NHL pripísal 40 zákrokov

Hokejisti New Yorku Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom podľahli v noci na nedeľu v NHL na ľade Floridy 2:3 po predĺžení. ,aktualizované

NHL: Bickellovi diagnostikovali rozstrúsenú sklerózu

Hokejový útočník Carolina Hurricanes bude tak na nešpecifikované obdobie mimo hry a dúfa, že sa ešte vôbec niekedy vráti na ľad.

NHL: Hossa v drese Chicaga si pripísal dva body

Jeho Blackhawks však napokon prehrali 2:3 po predĺžení. Capitals tak prestrihli "jastrabom" ich sedemzápasovú víťaznú šnúru. ,aktualizované

Za St. Louis sa v zápase legiend predstavia Gretzky aj Peter Štastný

Na 20-člennej súpiske St. Louis Alumni sa ocitli aj ďalší členovia hokejovej Siene slávy ako Brett Hull, Bernie Federko, Al MacInnis, Adam Oates, Chris Pronger či Martin Brodeur.

Hansen má zlomené rebro, Vancouveru Canucks bude chýbať 4-6 týždňov

Dánsky hokejista doplatil na tvrdý zákrok obrancu Morgana Riellyho v sobotňajšom napätom zápase s Torontom, v ktorom rozdali rozhodcovia až 171 trestných minút.

Budaj po rokoch v NHL opäť žiari: Čo na to hovorí?

Slovenský gólman začal sezónu až ako brankárska trojka LA, lenže Kings sa zranili jednotka Quick i dvojka Zatkoff, a tak vedenie klubu povolalo skúseného Slováka z farmárskeho tímu Ontario Reign.

Stav Eichela z Buffala sa zlepšuje, jeho návrat na ľad sa blíži

Dvadsaťročný center, ktorý je napriek mladému veku už jednou z hlavných opôr Sabres, utrpel tesne pred štartom sezóny NHL bolestivé zranenie členka a odvtedy pauzuje.

Anisimov pre nešpecifikované zranenie nedohral duel Chicaga v St.Louis

Ruský hokejista ťahal pred duelom proti Blues rekordnú 11-zápasovú šnúru s minimálne jedným kanadským bodom.

V desiatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa gólovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. ,aktualizované

Trouba a Jets ukončili vyjednávanie, dohodli sa na novej zmluve

Winnipegu, ktorého dres oblieka aj slovenský útočník Marko Daňo, patrí zatiaľ v tabuľke Západnej konferencie deviate miesto. V noci na stredu Jets hostia Dallas Stars.

Obranca Jones bude Columbusu chýbať tri týždne, zranil si nohu

Zranenie si privodil v prvej tretine po súboji s útočníkom Blues Patrikom Berglundom.

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Kučerov, Crawford a Hayes

Kučerov bol so siedmimi bodmi (3+4) najproduktívnejším hráčom hodnoteného obdobia.

Hossa má v predchádzajúcich šiestich zápasoch bilanciu päť gólov a dve asistencie.,aktualizované

Menej úspešný bol Jaroslav Halák, ktorý v súboji jeho New Yorku Islanders s Edmontonom (3:4 sn) inkasoval v riadnom hracom čase a predĺžení tri góly z 23 striel.,aktualizované

Gáborík po zlomenine nohy ešte minimálne mesiac mimo hry

Pôvodné prognózy hovorili o jeho návrate do profiligového kolotoča v druhej polovici novembra.

NHL: Daňo prispel asistenciou k výhre Jets, Tatar 0+2

Udalosťou noci bola prvá prehra Montrealu v riadnom hracom čase v tejto sezóne, Canadiens totálne vybuchli a na ľade Columbusu schytali debakel 0:10.

Anderson opustil tím Senators, chce byť s chorou manželkou

Vedenie Senators zareagovalo na situáciu ohľadne Andersona angažovaním Mikea Condona.

Brankár Condon sa sťahuje z Pittsburghu do Ottawy

Obhajca titulu sa rozhodol vytrejdovať Condona po tom, čo sa do jeho zostavy vrátil po zranení hrdina play off Matt Murray.

Autorom víťazného gólu bol v 62. minúte český krídelník Jakub Voráček. Pre Tatara to bol tretí kanadský bod (1+2) v 11. dueli prebiehajúcej profiligovej sezóny.,aktualizované

Brankár Los Angeles Peter Budaj nedochytal kalifornské derby proti Anaheimu (0:4). Po troch góloch v druhej tretine ho pred začiatkom tretej časti hry vystriedal Jack Campbell.,aktualizované

Hviezdami mesiaca október sa v NHL stali McDavid, Weber a Marchessault

Kanadský kapitán Edmontonu Oilers Connor McDavid, obranca Montrealu Canadiens Shea Weber a útočník Floridy Panthers Jonathan Marchessault sa stali hviezdami mesiaca október v zámorskej hokejovej NHL.

Tlustý opúšťa NHL, upísal sa Kärpätu Oulu

Český hokejista v lete neuspel v prípravnom kempe New Jersey Devils a neskôr ani na skúške v Colorade, kde neprešiel fyzickými testami.

NHL: Hemský podstúpil operáciu bedra, Dallasu bude chýbať pol roka

Tridsaťtriročný krídelník odohral v tomto ročníku len jeden zápas, ale v stretnutí 22. októbra proti Columbusu Blue Jackets si zranenie obnovil a klub ho zaradil na listinu zranených hráčov.

V NHL vyhlásili hviezdy minulého týždňa: Ocenenia sa ušli týmto hráčom

Hviezdami týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa za uplynulé obdobie stali brankári Craig Anderson (Ottawa Senators), Devan Dubnyk (Minnesota Wild) a obranca Montrealu Canadiens Shea Weber.

Hossa prispel k triumfu Chicaga gólom i asistenciou

Krajana Petra Budaja však priamo neprekonal, keďže v 59. minúte spečatil skóre zápasu do prázdnej bránky. ,aktualizované

Otta už pozná trest za bodnutie do Cháru

K incidentu prišlo po úvodnom buly.

NHL: Islanders sa snažia vymeniť Haláka do iného klubu

O brankárskej situácii v tíme "ostrovanov" sa diskutuje už dlhšie. O miesto súperia až traja kvalitní gólmani, Halákovými konkurentmi sú Thomas Greiss a Jean-Francois Berube.

Krušná noc Budaja: Zasahoval 24-krát, inkasoval raz, no aj tak prehral

Pre tretiu hviezdu zápasu to bola prvá prehra v aktuálnej sezóne. ,aktualizované

Darilo sa aj Edmontonu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom. Oilers vyhrali na ľade Vancouveru 2:0, Sekera strávil na ľade takmer 22 minút.,aktualizované

Winnipeg povolal Daňa do prvého tímu

Slovenský útočník má celkovo v 69 dueloch NHL na konte 31 bodov za 13 gólov a 18 asistencií.

Detroit Red Wings zvíťazil v St. Louis 2:1 po nájazdoch, slovenský útočník červených krídiel Tatar sa bodovo nepresadil. Budaj získal už štvrté víťazstvo.,aktualizované

Lindholm sa dohodol s Anaheimom, zinkasuje 31,5 milióna dolárov

Dvadsaťdvaročný obranca hrá za kalifornský klub od sezóny 2013/14.

Na slovenského brankára smerovalo 21 striel a zaznamenal 90,48-percentnú úspešnosť zákrokov.,aktualizované

Budaj má konkurenciu, Los Angeles angažovali tohto brankára

V bránke Los Angeles Kings sa v posledných dvoch dueloch od začiatku predstavil 34-ročný Budaj a vychytal dve víťazstvá.

NHL: Maródka Dallasu sa rozširuje, Stars majú zranených 7 útočníkov

Tréner Dallasu Lindy Ruff sa pre zámorské médiá vyjadril, že sa s podobnou situáciou ešte nestretol.

Pánik sa mohol stať už predtým hrdinom súboja, ale v záverečných sekundách tretej tretiny zneškodnil pravým betónom jeho tutovku Brian Elliott.,aktualizované