NHL: Tampa Bay a Arizona s vysokou prehrou, Černák a Pánik nebodovali

Na archívnej snímke hráči Tampa Bay. Foto: TASR/AP

Arizona podľahla na ľade Calgary Flames vysoko 1:7.

Washington 14. januára (TASR) - Hokejisti Tampy Bay Lightning prehrali v noci na pondelok v NHL na ľade New Yorku Islanders 1:5. Za hostí odohral 16:39 minúty slovenský obranca Erik Černák, pripísal si päť striel na bránku a dve trestné minúty.

"Blesky" svojho súpera prestrieľali 39:28, ale z tejto prevahy vyťažili iba jeden gól. Brankára Thomasa Greissa vyhlásili za druhú hviezdu duelu. "Mali sme skvelú podporu od brankára, my ostatní sme urobili kus dobrej roboty v čase, keď nás súper zatlačil," uviedol útočník Casey Cizikas pre nhl.com.

Arizona podľahla na ľade Calgary Flames vysoko 1:7. Útočník Richard Pánik absolvoval v drese Coyotes vyše 17 minút s dvoma mínusovými bodmi a dvoma strelami na bránku. Vo farbách domácich odohral obranca Mark Giordano 800. zápas v profilige, oslávil ho dvoma gólmi a asistenciou. "Vieme, že ak budeme hrať, ako máme, budeme dávať veľa gólov. Momentálne hráme dobre v útoku aj v obrane," povedal Giordano.

Hviezdou zápasu Carolina - Nashville bol domáci útočník Sebastian Aho, ktorý k víťazstvu domácich 6:3 prispel hetrikom. V predchádzajúcom stretnutí dal 21-ročný fínsky útočník dva góly, hrá vo výbornej forme. "Hráme stále ten istý systém, akurát teraz nám viac vychádzajú aj maličkosti," uviedol Aho. Hurricanes uspeli v siedmom z uplynulých ôsmich duelov.

Divokú prestrelku videli diváci v Columbuse, kde padlo 12 gólov. Domáci triumfovali 7:5 nad New Yorkom Rangers. V bránke Blue Jackets nastúpil po jednozápasovej pauze Sergej Bobrovskij. Generálny manažér "modrokabátnikov" Jarmo Kekalainen uviedol, že ruský brankár nenastúpil v predchádzajúcom stretnutí, lebo nedokázal splniť "určité očakávania a hodnoty."

Vancouver zdolal Floridu 5:1, jeden z gólov domácich dal Ben Hutton. Skóroval po dlhom čase, predtým rozvlnil sieť 30. novembra. "Bol som vyhorený, je to pekne dlhé obdobie," poznamenal 25-ročný obranca. Anaheim prehral 11. zápas za sebou. Vo Winnipegu rozhodol o výhre domácich 4:3 pp útočník Bryan Little jedenásť sekúnd pred koncom predĺženia.

NHL - sumáre:

CAROLINA HURRICANES – NASHVILLE PREDATORS 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Góly: 16. Aho, 19. Mäenalanen (Faulk, de Haan), 24. Aho (Ferland, Teräväinen), 29. Wallmark (McGinn, Slavin), 31. Williams (Ferland, Aho), 57. Aho (Teräväinen, Pesce) – 23. Sissons (Josi, Ellis), 35. Forsberg (Josi, Bonino), 54. Forsberg (Johansen, Arvidsson). Brankári: Mrázek - Rinne (31. Saros), strely na bránku: 34:23, 16.347 divákov.

WINNIPEG JETS – ANAHEIM DUCKS 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 19. Wheeler (Scheifele, Morrissey), 23. Laine (Little), 55. Chiarot (Tanev, Copp), 65. Little (Trouba) – 3. Gibbons (Montour, Rowney), 17. Rakell (Rowney, Sprong), 36. Cogliano (Sprong, Rowney). Brankári: Hellebuyck - Gibson, strely na bránku: 34:31, 15.321 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS – NEW YORK RANGERS 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)
Góly: 6. Panarin (Atkinson, Dubois), 9. Duclair (Nutivaara, Murray), 34. Atkinson (Werenski), 38. Sedlák (Bjorkstrand, Nash), 40. Foligno (Murray, Anderson), 46. Savard (Panarin), 59. Foligno – 5. R. Strome (Chytil, Fast), 18. Kreider (Nieves, Georgijev), 39. Zuccarello (Zibanejad), 55. Zuccarello, 57. Vesey (Smith). Brankári: Bobrovskij - Georgijev, strely na bránku: 40:27, 17.417 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – FLORIDA PANTHERS 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Góly: 33. Eriksson, 48. Hutton (Stecher, Beagle), 58. Boeser (Eriksson), 60. Beagle (Eriksson, Horvat), 60. Granlund (Motte, Pouliot) – 46. Vatrano (Borgström, Ekblad). Brankári: Markström - Luongo, strely na bránku 36:24, 18.610 divákov.

NEW YORK ISLANDERS – TAMPA BAY LIGHTNING 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Nelson (Eberle, Barzal), 5. Clutterbuck (Martin, Cizikas), 5. Toews, 32. Cizikas (Martin, Clutterbuck), 60. Bailey (Lee, Leddy) – 39. McDonagh (Stamkos, Palát). Brankári: Greiss - Vasilevskij, strely na bránku: 28:39, 11.193 divákov.

CALGARY FLAMES – ARIZONA COYOTES 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Góly: 17. Giordano (Ryan, Mangiapane), 18. Monahan (Gaudreau, Giordano), 22. Tkachuk (Backlund, Frolík), 38. Gaudreau (Monahan, Frolík), 45. Tkachuk (Backlund, Brodie), 47. Giordano (Brodie, Lindholm), 48. Bennett (Neal, Jankowski) – 40. Oesterle (Goligoski, Stepan). Brankári: Smith - Hill, strely na bránku: 26:23, 17.849 divákov.

Erik Černák (Tampa Bay) 16:39 0 0 0 0 5 2
Richard Pánik (Arizona) 17:20 0 0 0 -2 2 0