Slováci sa v nočných zápasoch NHL bodovo nepresadili

Zdeno Chára (33) počas zápasu Foto: TASR/AP Photo

Kapitán Bruins Zdeno Chára si pripísal na konto jednu plusku.

New York 8. januára (TASR) - V zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa bodovo nepresadil ani jeden zo slovenských hokejistov. Duel medzi Buffalom a Carolinou odložili pre snehovú búrku. Philadelphia s Andrejom Meszárošom zvíťazila na ľade New Jersey 3:2 po predĺžení. Richard Pánik sa v drese Tampy Bay tešil z triumfu 4:2 vo Winnipegu. Za Edmonton opäť nastúpil mladý slovenský obranca Martin Marinčin, ani on však nezabránil domácej prehre 2:5 so St. Louis. Boston prehral rovnakým výsledkom v Anaheime, kapitán Bruins Zdeno Chára si pripísal na konto jednu plusku.

Islanders vyhrali piaty z posledných šiestich duelov, keď tentokrát triumfovali Newyorčania na ľade Toronta 5:3. Opäť žiaril kapitán John Tavares, ktorý deň po päťbodovom zápase proti Dallasu zaznamenal tri asistencie. Rakúsky útočník Thomas Vanek si pripísal jednu asistenciu a bodoval v 10. zápase za sebou, čo je momentálne najdlhšia séria v NHL. Islanders sa vďaka posledným úspechom vyšvihli na 14. miesto vo Východnej konferencii a živia nádej na postup do play-off. Slovenský obranca Ľubomír Višňovský stále čaká na návrat do zostavy "ostrovanov".

V New Jersey rozhodol o víťazstve Philadelphie v predĺžení Brayden Schenn, ktorý zažil divoký zápas. V druhej tretine ho totiž zasiahol korčuľou do brucha Dainius Zubrus a útočníkovi Flyers museli lekári ošetriť veľkú tržnú ranu. Schenn sa vrátil na ľad a nakoniec sa stal hrdinom. Pri úvodnom góle z hokejky Adama Henriqua asistoval český veterán Jaromír Jágr a s 1723 kanadskými bodmi dobehol na siedmom mieste historických tabuliek svojho bývalého spoluhráča z Pittsburghu Maria Lemieuxa. Diabli poslali duel do predĺžení zásluhou gólu Michale Rydera v oslabení v čase 59:30, ktorému fantasticky nahral český obranca Marek Židlický. V drese Flyers odohral 16:18 minúty slovenský obranca Andrej Meszároš, zaznamenal jednu a strelu a dve trestné minúty.

O víťazstve Tampy Bay vo Winnipegu 4:2 rozhodol dvomi gólmi v tretej tretine kapitán Martin St. Louis, ktorý sa nedostal sa kanadskej nominácie do Soči. "Som šťastný, že sme vyhrali. Čo sa týka olympiády, tak si ani neviete predstaviť ako sa cítim. Som veľmi sklamaný, ale musím sa s tým zmieriť," povedal St. Louis. Útočník Richard Pánik odohral v drese víťazného tímu 10 minút a 36 sekúnd, ale do štatistík sa nezapísal.

St. Louis Blues stále bez chorého brankára Jaroslava Haláka vyhrali v Edmontone 5:2 a natiahli svoju víťaznú sériu na šesť zápasov. V drese Oilers odohral 18 minút a 45 sekúnd mladý slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý si vybojoval miesto v nominácii Slovenska na ZOH do Soči. Duel nedohral pre zranenie český útočník Aleš Hemský. Prvý shutout v sezóne a druhý v kariére zaznamenal náhradný brankár Phoenixu Thomas Greiss, ktorý zaznamenal 27 zákrokov proti Calgary. Phoenix vyhral 6:0, tri body za gól a dve asistencie zaznamenal útočník Lauri Korpikoski.

Pittsburgh vyhral vo Vancouveri 5:4 po nájazdoch, hoci ešte minútu a 11 sekúnd pred koncom tretej tretiny prehrával 2:4. Potom však Kris Letang a Sidney Crosby skórovali v priebehu 17 sekúnd a poslali zápas do predĺženia. V nájazdoch rozhodol Crosby. Anaheim zdolal v súboji dvoch popredných tímov Boston 5:2 a je stále jediným nezdolaným tímom na domácom ľade v riadnom čase. Švajčiarsky brankár Jonas Hiller zaznamenal 30 úspešných zákrokov a 12. víťazstvom po sebe, keď nastúpil od začiatku, vytvoril nový klubový rekord. Naposledy vyhral 12 duelov po sebe brankár New Jersey Martin Brodeur v roku 1997. Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral takmer 25 minút, zaznamenal plusový bod a jednu strelu.

Sumáre:

TORONTO - NY ISLANDERS 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
6. Bozak (Ranger, van Riemsdyk), 29. Raymond (Gardiner, Kadri), 57. Lupul (Kadri) – 20. Okposo (Tavares, Hamonic), 24. Grabner, 44. Nielsen (Vanek, Tavares), 47. de Haan (Hamonic, Tavares), 60. Clutterbuck (Grabner). Brankári: Bernier - Poulin, strely na bránku: 26:25.

NEW JERSEY - PHILADELPHIA 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
1. Henrique (Jágr, Clowe), 60. Ryder (Židlický, Greene) – 46. Giroux (Timonen, Voráček), 50. Hartnell (B. Schenn, Grossmann), 62. B. Schenn (Grossmann, Simmonds). Brankári: Brodeur - Emery, strely na bránku: 33:28.

NASHVILLE - SAN JOSE 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
24. Legwand (Smith, Weber), 28. Ekholm (Legwand), 32. Josi (Weber, Wilson) – 27. Pavelski (Boyle, Demers), 59. Marleau (Nieto, Demers). Brankári: Mazanec - Niemi, strely na bránku: 28:28.

WINNIPEG - TAMPA BAY 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
17. Jokinen (Scheifele, Byfuglien), 25. Byfuglien (Wheeler, Pavelec) – 2. Filppula (Purcell, Killorn), 36. Palát (Kučerov, Killorn), 49. St.Louis (Hedman, Purcell), 60. St.Louis (Carle). Brankári: Pavelec - Lindbäck, strely na bránku: 14:33.

PHOENIX - CALGARY 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
23. Doan (Boedker, Ribeiro), 24. Hanzal (Vrbata, Korpikoski), 33. Boedker (Ribeiro, Murphy), 50. Korpikoski (Hanzal, Vrbata), 56. Stone (Korpikoski, Halpern), 59. Klinkhammer (Stone, Doan). Brankári: Greiss - Berra, strely na bránku: 30:27.

EDMONTON - ST. LOUIS 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
22. Jakupov (Perron, Gagner), 26. Arcobello (Gazdic, Ference) – 13. Stewart (Roy, Leopold), 23. Lapierre (Reaves, Pietrangelo), 31. Backes (Pietrangelo), 34. Tarasenko (Leopold, Sobotka), 60. Berglund (Sobotka, Tarasenko). Brankári: Bryzgaľov - Elliott, strely na bránku: 18:30.

VANCOUVER - PITTSBURGH 4:5 po nájazdoch (0:1, 1:1, 3:2 - 0:0, 0:1)
36. Garrison, 48. Tanev (Hamhuis, Kassian), 54. Higgins (Hansen, Weber), 54. Kassian (Higgins, Bieksa) – 14. Gibbons, 26. Malkin (Neal, Maatta), 59. Letang (Jokinen, Crosby), 60. Crosby (Kunitz, Jokinen), rozh. nájazd Crosby. Brankári: Lack - Fleury, strely na bránku: 26:35.

ANAHEIM - BOSTON 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
26. Perreault (Selänne, Vatanen), 29. Perry (Beleskey, Bonino), 38. Cogliano (Winnik), 55. Bonino (Getzlaf, Perry), 58. Perreault (Selänne, Maroon) – 40. Paille (Florek, Campbell), 48. Hamilton (Söderberg, Iginla). Brankári: Hiller - Rask, strely na bránku: 26:35.

LOS ANGELES - MINNESOTA 1:2 po nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
41. Stoll (Carter, King) - 44. Niederreiter (Pominville, Granlund), rozh. nájazd: Niederreiter.

BUFFALO - CAROLINA odložili pre zlé počasie

Zdeno Chára (Boston) 24:58 0 0 0 1 1 0
Richard Pánik (Tampa Bay) 10:36 0 0 0 0 0 0
Andrej Meszároš (Philadelphia) 16:18 0 0 0 0 1 2
Martin Marinčin (Edmonton) 18:45 0 0 0 0 0 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/