Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Slovenský brankár Peter Budaj z Los Angeles Kings počas zápasu NHL blokuje strelu Davida Perrona zo St. Louis Blues, 29. októbra 2016 v St. Louis. Foto: TASR/AP

V desiatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa gólovo presadili dvaja slovenskí hokejisti.

New York 9. novembra (TASR) - V desiatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa gólovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. Marko Daňo sa jedným gólom podieľal na víťazstve Winnipegu doma nad Dallasom 8:2, resp. Tomáš Tatar pomohol jedným presným zásahom k výhre Detroitu na ľade Philadelphie 3:2 po nájazdoch. Výraznou oporou svojho tímu bol opäť brankár Peter Budaj, ktorý na ľade Toronta kryl všetkých 19 striel domácich a pomohol tak Los Angeles k vysokému triumfu 7:0. Budaj si zaknihoval druhý shutout v profilige za sebou, celkovo už svoj trinásty v kariére. Po záverečnej siréne ho vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia.

"Som rád, že sa už dostávam do zápasového rytmu. Darí sa mi práve teraz nachádzať puky veľmi dobre. Musím však pokračovať v tvrdej práci a snažiť sa pomôcť čo najviac tímu," citoval oficiálny web súťaže 34-ročného Slováka, pre ktorého to bola siedma výhra v ročníku. V drese domácich si štyri mínusové body pripísal slovenský obranca Martin Marinčin.

Druhý gól v sezóne Tomáša Tatara pomohol Detroitu v dvom bodom na ľade Flyers. Hostia zastavili sériu piatich prehier. Druhý gól v sezóne strelil aj Marko Daňo z Jets, hrdinom duelu proti Stars bol ale domáci Patrik Laine. Osemnásťročný Fín, ktorý bol dvojkou tohtoročného draftu si zapísal druhý hetrik v kariére, pridal aj asistenciu a s 11 gólmi je na čele poradia najlepších strelcov NHL.

V Madison Square Garden padli domáci New York Rangers s Vancouverom 3:5.

výsledky:

New Jersey - Carolina 3:2 pp a sn, New York - Vancouver 3:5, Philadelphia - Detroit 2:3 pp a sn (za hostí T. TATAR 1+0), Pittsburgh - Edmonton 4:3, Washington - San Jose 0:3, Toronto - Los Angeles 0:7 (za hostí P. BUDAJ kryl 19 striel), Montreal - Boston 3:2, Nashville - Ottawa 3:1, Winnipeg - Dallas 8:2 (za domácich M. DAŇO 1+0), Colorado - Arizona 2:4

Tomáš Tatar (Detroit) 21:15 1 0 1 1 3 0
Marko Daňo (Winnipeg) 10:32 1 0 1 0 1 0
Andrej Sekera (Edmonton) 18:25 0 0 0 1 3 0
Martin Marinčin (Toronto) 15:50 0 0 0 -4 0 0
Zdeno Chára (Boston) 23:58 0 0 0 -1 3 2
Peter Budaj (Los Angeles) 59:52 19/19 100,00

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/