Chára prispel dvoma asistenciami k výhre Bostonu nad Edmontonom

Zdeno CHára v zápase proti Edmontonu. Foto: TASR/AP

Kapitán "medveďov" Chára zaznamenal prvý bod pri góle Dougieho Hamiltona zo 47. minúty.

Boston 1. februára (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k presvedčivému víťazstvu Bostonu nad Edmontonom v sobotňajšom dueli NHL. Domáci zvíťazili 4:0, v drese hostí si pripísal jednu mínusku ďalší slovenský zadák Martin Marinčin.

Kapitán "medveďov" Chára zaznamenal prvý bod pri góle Dougieho Hamiltona zo 47. minúty. O deväť minút neskôr asistoval aj pri presilovkej trefe Toreyho Kruga. Boston si po hladkom triumfe v tabuľke Východnej konferencie upevnil druhú priečku.

V druhom sobotňajšom dueli vyhrala Tampa Bay na ľade Montrealu 2:1 pp. V bránke Canadiens sa namiesto Petra Budaja predstavil Carey Price, ktorý rozhodujúci gól inkasoval 24 sekúnd pred koncom predĺženia z hokejky Natea Thompsona.

BOSTON - EDMONTON 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
23. Krejčí (Iginla, Lučič), 47. Hamilton (CHÁRA, Söderberg), 54. Söderberg (Kelly, Bartkowski), 56. Krug (CHÁRA, Iginla)ä

MONTREAL - TAMPA BAY 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)