Magazín

Štart nákladnej kozmickej lode k ISS odložili pre požiar

Nákladná loď mala astronautom na ISS dopraviť približne 5,3 tony zásob vrátane vody, jedla, oblečenia a zariadení potrebných na experimenty.

ŠTÚDIA: Nižším ľuďom hrozí väčšie riziko vzniku cukrovky 2. typu

Každých 10 centimetrov výšky má u mužov znižovať riziko vzniku ochorenia o 41 percent, zatiaľ čo u žien riziko znižuje o 33 percent.

PRIBÚDA ICH: Zomrel ďalší človek na chorobu z fajčenia e-cigariet

Podľa úradov išlo o muža staršieho ako 50 rokov, ktorý mal v minulosti rôzne zdravotné problémy. Do nemocnice bol prijatý so symptómami, ktoré sa rýchlo zhoršovali.

Pred 100 rokmi sa narodil Ota Šik, ekonóm z obdobia Pražskej jari

Ota Šik sa narodil 11. septembra 1919 v Plzni. V roku 1940 vstúpil do komunistickej strany, stal sa členom ilegálnej skupiny ľavicového Národného hnutia pracujúcej mládeže.

Samovraždy sa čoraz viac stávajú súčasťou rozhovorov na linkách dôvery

Počas prázdnin online linka dôvery IPčko.sk a dobralinka.sk pomáhala ľuďom spolu v 2720 prípadoch. Z tohto počtu bolo 361 rozhovorov o myšlienkach na samovraždu a 113 o ohrození života a zdravia.

Pred 100 rokmi podpísali Saintgermainskú mierovú zmluvu

Na jej základe okrem iného muselo Rakúsko uznať samostatnosť prvej Československej republiky, Poľska či Kráľovstva Srbov, Chorvátov a Slovincov (neskôr Juhoslávie, resp. Juhoslovanského kráľovstva).

Záhadná talianska spisovateľka Elena Ferrante vydá nový román

Vydavateľstvo zverejnilo krátku pasáž, ktorá naznačuje, že kniha je zasadená do prostredia talianskeho mesta Neapol, tak ako aj autorkine predchádzajúce diela

Facebook zablokoval účty dvoch talianskych neofašistických strán

Ani jedna z uvedených strán v minuloročných parlamentných voľbách v Taliansku nezískala viac ako jedno percento hlasov.

VIDEO: SPLAŠIL SA: Počas náboženského obradu podupal slon 18 ľudí

Sprievod sa začal po tom, ako jeden z vládnych ministrov položil posvätný predmet na zdobenú schránku na chrbte slona prekrytom lesklým pestrofarebným odevom.,aktualizované 

Súťaž CEWE FOTOKNIHA roka 2020

Spoločnosť CEWE po ôsmych úspešných ročníkoch organizuje nový ročník súťaže o najkrajšiu a najkreatívnejšiu CEWE FOTOKNIHU.

#cestujsCEWE 2019! Docestované

Počas mesiaca júl dvaja mladí ľudia cestovali po Slovensku a Českej republike s cieľom objavovať jedinečné miesta, ktoré sa oplatí odfotiť a navštíviť.

Brazílsky minister hospodárstva urazil prvú dámu Francúzska

Niekoľko dní predtým totiž brazílsky prezident Jair Bolsonaro údajne podporil urážky na sociálnych sieťach namierené proti Macronovej.

Príjemná komédia CEZ PRSTY oslovila divákov a ovládla kiná

Nová „drsne“ romantická komédia Petra Kolečka s hviezdnym hereckým obsadením oslovila divákov a má za sebou úspešný štart v kinách.

FOTO: Štvorročná princezná Charlotte absolvovala svoj prvý deň v škole

V roku 2017, keď nastupoval do školy princ George, sprevádzal ho iba jeho otec, pretože vojvodkyňa Catharine bola v 12. týždni tehotenstva so svojím tretím potomkom a sužovali ju zdravotné problémy.

Ako uľahčiť posledné chvíle života nevyliečiteľne chorým deťom

Príďte nás podporiť 29. septembra do Knižkovej doliny v Rači. Amfiteáter bude dejiskom 2. ročníka charitatívneho behu – Beháme pre srdce. Spolu podporíme detský mobilný hospic – Pod krídlami Dominiky.,aktualizované 

SÚD ROZHODOL: Kohút Maurice môže kikiríkať, koľko sa mu zachce

Žalobcovia musia navyše majiteľke kohúta zaplatiť 1000 eur ako náhradu škody.

Prispejte kilometrami na bicykli - RETO CHAGAS 2019

Chagasova choroba je infekčné ochorenie spôsobované parazitmi, vyskytujúce sa v Strednej a Južnej Amerike, ktoré je prenášané pohryznutiami dravých ploštíc.

Elton John sa dostal na sériu známok Kráľovskej pošty

John je iba druhým individuálnym hudobným umelcom, ktorému sa dostalo takejto pocty. Prvým bol v roku 2017 David Bowie.

Vo veku 41 rokov tragicky zahynul svetoznámy hudobný skladateľ

Ako spoluautor hudby sa podieľal na skladbách Telephone (Lady Gaga), It's Not Right but It's Okay (Whitney Houston), You Rock My World (Michael Jackson) či If You Had My Love (Jennifer Lopez).

OSN: Odstránenie chudoby je výzvou na dosiahnutie udržateľného rozvoja

Na historickom summite OSN v septembri 2015 sa prezidenti a predsedovia vlád z celého sveta v New Yorku zaviazali ukončiť chudobu, bojovať proti klimatickým zmenám a nespravodlivosti.