Kultúra

Múzeum komunizmu by malo vzniknúť do konca tohto roka

Tento zámer plánuje zrealizovať občianske združenie (OZ) Nenápadní hrdinovia v spolupráci s Konfederáciou politických väzňov. Hoci múzeum má sídliť vedľa Úradu vlády SR, s podporou kabinetu nepočíta.

Do Karlových Varov pricestujú tentoraz H. Mirrenová i S. Sarandonová

Sedemčlennej medzinárodnej odbornej porote bude predsedať Richard Peňa, programový riaditeľ newyorskej Film Society of Lincoln Center a riaditeľ Newyorského filmového festivalu.

Warholove múzeá v Pittsburghu a Medzilaborciach chcú užšiu spoluprácu

Na tlačovej konferencii v meste Medzilaborce to dnes potvrdil zástupca pittsburského múzea a synovec zosnulého zakladateľa popartu Donald G. Warhola.

Kto stojí za výrobou artfilmových krištáľových replík

Atómový fyzik Jozef Lipták dokonale využil optické vlastnosti krištáľu, meno herca i emblém festivalu a prestížne ocenenia boli na svete.

Bratislavský koncert Cranberries je preložený na 13. októbra

Na speváčku Dolores O' Riordan a jej írsku kapelu sa Slováci môžu tešiť v Incheba Expo Aréne.

Festival Vrbovské vetry ponúka týždeň hudby a zábavy

Celotýždňový program zábavy spojenej s recesiou sa začína 9. júla. Okrem tradičného humoru bratov Jobusovcov sa uskutočnia preteky Formule Nula, kde sa pilot nachádza mimo kokpitu vozidla.

Film Don't stop prináša punk, gitary a naježené vlasy

Nový česko-slovenský film režiséra Richarda Řeřichu Don't stop reflektuje náladu, ktorú v socialistickom Československu rozvíril punk. A to nielen ako hudobný štýl, ale aj ako prejav nového životného postoja.

E. Béartová sa rada zúčastní Art Film Festu ako členka poroty

Povedala to na dnešnej tlačovke počas medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest, na ktorom si v sobotu (16. 6.) prevzala kryštálovú repliku prestížneho ocenenia Hercova misia.,aktualizované 

Ruského režiséra Končalovského označila KGB za agenta CIA

Na dnešnej tlačovke to povedala svetová režisérska legenda Andrej Michalkov-Končalovskij, ktorý si na medzinárodnom filmovom festivale Art Film Fest prevzal ocenenie Zlatá kamera.,aktualizované 

Pódium skupiny Radiohead sa pred koncertom zrútilo a zabilo človeka

"Muž zahynul pod troskami, ktoré ho rozdrvili," povedal vedúci požiarnej čaty Tony Bellevance.,aktualizované 

M. LASICA: Dlhšie ako Art Film je už iba Matica slovenská a bryndza

Týmito slovami dnes večer slávnostne otvoril jubilejný ročník festivalu jeho prezident Milan Lasica.

Zlatý žobrák 2012 dnes vyvrcholil odovzdaním cien najlepším filmárom

Svoju tvorbu tu prezentovalo 130 autorov z 22 krajín Európy a USA. Spomínaný festival sa v dňoch 12. až 16. júna odohrával v košickom Dome techniky.

Zomrela herečka Jaroslava Adamová

Naposledy zažiarila vo filmovej komédii Líbáš jako Bůh, kde stvárnila matku hlavnej hrdinky. Informovali o tom české médiá.

Art Film Fest je najvýznamnejší sviatok filmovej kultúry na Slovensku

Na jubilejnom 20. ročníku medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest v Trenčianskych Tepliciach premietnu 159 filmov zo 49 štátov celého sveta. ,aktualizované 

Letné kino SNG otvorí v sobotu Temný úsvit Wernera Herzoga

Amfiteáter bol dlhé roky zatvorený a len v poslednom období sa v ňom počas festivalov konali nepravidelné filmové projekcie.

Prague City Festival sa v tomto roku neuskutoční, chýbajú peniaze

Fanúšikovia v Prahe neuvidia žiadny z avizovaných ťahákov, ktorými mali byť napríklad skupiny Simple Plan, New Order alebo Blink-182.

Ako žijú obyčajní Gréci, hovorí dokument od Bučkovcov

Snímka je pilotným filmom pripravovanej série dokumentov Svet z gauča a bola vytvorená prostredníctvom couchsurfingu. Dnes ju v premiére predstavili autori v bratislavskom kultúrnom centre Dunaj.

The School Dance vyhrali tanečníci z Dolného Kubína

Na námestí pri Eurovei sa stretli žiaci základných aj stredných škôl z celého Slovenska, aby ukázali, ako sa dokážu hýbať. Dnešné finále vyhrala Súkromná základná umelecká škola v Dolnom Kubíne.

Minister Maďarič vymenuje M. Chudovského za generálneho riaditeľa SND

Rozhodol sa tak po oboznámení sa s odporúčaním výberovej komisie, jeho koncepciou riadenia a po osobnom rozhovore s ním.,aktualizované 

Do prvej Noci hudby na Slovensku sa zapojí 19 miest

Ľudia sa s ňou stretnú nielen v koncertných sálach, kaviarňach, hudobných kluboch, ale aj v kostoloch, školách, múzeách, knižniciach či kultúrnych centrách.