Košický kraj

Muž obvinený zo zločinu vraždy v štádiu pokusu mal spôsobiť nehodu

Keďže obvinený Košičan utrpel pri dopravnej nehode ťažké zranenia a za jeho konanie mu v prípade dokázania viny hrozí 15 až 20 rokov za mrežami.

Kamionista na východe Slovenska nafúkal takmer tri promile

Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bude riešený v takzvanom superrýchlom konaní.

Znepríjemňoval život obyvateľom Pereša, skončil v cele

V súvislosti s oznámením o údajnej streľbe košickí kriminalisti začali s prehliadkou pozemkov a iných priestorov, počas ktorej boli nájdené dve pušky.

Pri dopravnej nehode dodávky v Rožňave sa zranili traja muži

Vodič dodávky zišiel podľa jej slov mimo cestu, pričom nabúral do plota a dodávka sa prevrátila.

Horskí záchranári pomáhali mužovi s tromi deťmi v Slovenskom raji

Muž záchranárov požiadal o pomoc v piatok po 23.00 h s tým, že nestihli za svetla dôjsť k zaparkovanému autu a hľadanie správnej zostupovej trasy značne vyčerpalo najmä jeho deti.

Zamestnancom Univerzity P.J.Šafárika uľahčia presun elektrokolobežky

Elektrické kolobežky označené logom univerzity a jej 60. výročia budú pre zamestnancov k dispozícii na Šrobárovej ulici.

Občianske poriadkové hliadky budú v Michalovciach ešte v lete

Samospráva získala na projekt Občianska poriadková služba v Michalovciach na roky 2019 až 2021 nenávratný finančný príspevok z Európskeho sociálneho fondu vo výške 280.000 eur.

Cesta pri Dobšinej na Dedinky bude cez víkend pre preteky uzavretá

Polícia v tejto súvislosti vyzýva účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, zvýšili pozornosť z dôvodu zmeny dopravného značenia a využili uvedenú obchádzkovú trasu.

V Trebišove si budete môcť požičať bicykle: Mesto spúšťa bikesharing

Poplatok za požičanie bicykla je vo forme paušálu, a to pre občasných používateľov s minútovou tarifikáciou, ale aj na celý mesiac alebo sezónu, kde je v cene hodina jazdy za deň.

Odborári v košickom dopravnom podniku ukončili štrajkovú pohotovosť

Štrajkovú pohotovosť vyhlásili dve odborové organizácie v DPMK 11. marca za účelom naplnenia hospodárskych a sociálnych záujmov zamestnancov. V máji sa konali aj dva ostré štrajky.

VIDEO:Cestu v kritickom stave pri Kostoľanoch nad Hornádom zachránili

Projekt zahŕňal opravu krytu vozovky, úpravu odvodnenia, opravu a prečistenie povodňami zničených priepustov a spevnenie krajníc.

CHYTILI HO: Dva požiare v obci Jovsa má na svedomí 35-ročný muž

V prípade dokázania viny mužovi hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Technická akadémia získa vďaka partnerstvu s USA 3D tlačiarne

Tlačiareň Invent3D je navrhnutá výhradne pre vzdelávacie účely. Študenti sa naučia nielen spôsob fungovania tlačiarne, ale dozvedia sa aj o ich fyzikálnych vlastnostiach a inžinierskych aplikáciách.

Spišský trh čoskoro zapíše svoj 63. ročník

O popularite Spišského trhu svedčí aj fakt, že ho Spišskonovovešťania hlasovaním zaradili medzi sedem divov mesta v ankete z roku 2010.

Poliak v obci Kuzmice rozprával nezmysly, polícia uňho našla drogy

Počas predvádzania na útvar Policajného zboru bolo u muža nájdené plastové vrecko so sušinou rastlinného materiálu a vrecko s bielym práškom.