Spomienkou zároveň slávnostne otvorili festival Dni slovenskej literatúry.
Publikácia renomovanej etnologičky prináša obraz o osobitej oblasti výtvarnej tradície na Slovensku, označovanej ako ľudové umenie. ,aktualizované
Prvými recenzentmi tejto knižky boli autorkine deti Filipko a Zorka, podľa slov autorky ju spolu prečítali za pár večerov.
Ako pätnásťročný uverejnil prvú brilantnú báseň, pričom celé svoje dielo vytvoril vo veku od 15 do 19 rokov, teda v rokoch 1869 až 187
Gates načrtne v knihe svoje nápady, ako dosiahnuť celkovo nulové emisie skleníkových plynov.,aktualizované
Podvodníci, klamári, prefíkanci. Nie, reč nie je o dnešnej spoločnosti, ale o predkoch Ježiša Krista.
Bohatý metaforický štýl, ale napríklad aj odpor k vojne a fašistickému režimu, predviedla napríklad v novele Olovený vták (1940), alebo v rozsiahlom historickom románe Babylon (1946).
Do literatúry vstúpil v polovici 70. rokov 20. storočia ako rozhlasový dramatik a autor kníh pre deti.
Krátko pred smrťou zostavil rozsiahly výber zo svojej poézie, ktorý pomenoval podľa majstra básnickej formy haiku, japonského básnika Bašóa Macua - Salvo el crepúsculo (Len stmievanie).
Celý 320-stranový dej je príbeh nezamestnaného mladého dedinčana Rácza, ktorý sa z kuriča hotela stal jeho obávaným pánom a nakoniec zmanipulovanou dražbou aj majiteľom.
Čitatelia sa dostanú do takých zákutí galérie, o akých ani netušili, a spoznajú jej život trochu inak.
Prvý z literárnych diskusných večerov sa bude konať 21. marca. Jeho hosťom bude spisovateľ, novinár, publicista a prekladateľ Martin Jurík
Prečítajte si, aké sú novinky na knižnom trhu.
Dnes už kultový román The Catcher in the Rye (Kto chytá v žite) sa postupne stal akousi príručkou dospievania nielen v Spojených štátoch amerických, ale na celom svete.
Dlhoočakávaná autobiografia po úspešnom krste v Londýne sa uchádza o priazeň slovenských zberateľov príbehov zo zákulisia cyklistiky.
Po štyroch rokoch Tamara Šimončíková Heribanová prichádza so svojou šiestou knihou, nástojčivým napínavým románom inšpirovaným vlastným dospievaním.
Juraj Gago a Andrej Krúpa vydali knihu Hlava 21.
V časti Slovenská kultúra reportážno-informačným spôsobom predstavuje Spišský hrad ako originálnu slovenskú historickú a kultúrnu pamiatku, ktorá je v muzeálnom slova zmysle stále živá a navštevovaná.
Hanbou je nikdy sa na neznámu cestu nevydať. Báť sa, že sa nebudeme vedieť vrátiť späť, že nás pohltí cudzí svet, v ktorom sa necítime istí.
Prvé tri dni veľtrhu sú - ako obvykle - určené odbornej, dva víkendové potom aj širokej verejnosti.