< sekcia KHL

Ufa zdolala Podolsk 3:2, Záborský s gólom a asistenciou

Na snímke útočník Tomáš Záborský Foto: TASR/Martin Baumann

Admiral skompletizoval osmičku postupujúcich vo Východnej konferencii.

Moskva 4. marca (TASR) - Hokejisti Admiralu Vladivostok si vo svojej nováčikovskej sezóne v KHL zahrajú v play off. Miestenku vo vyraďovacej časti si definitívne zaistili víťazstvom nad ďalekovýchodným rivalom Amurom Chabarovsk 4:1 v utorkovom záverečnom kole základnej časti.

Admiral skompletizoval osmičku postupujúcich vo Východnej konferencii. V tabuľke obsadil ôsme miesto a v 1. kole play off tak narazí na najlepší tím konferencie Metallurg Magnitogorsk.

Slovenský útočník Tomáš Záborský výraznou mierou prispel k víťazstvu Ufy nad Viťazom Podolsk 3:2, keď v 1. minúte poslal svoj tím do vedenia a v 26. minúte si pripísal asistenciu pri víťaznom presnom zásahu.

PPo prehre na ľade CSKA Moskva 0:3 obsadili hráči Dinama Minsk posledné 14. miesto v Západnej konferencii. Zverenci slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča sa v úvodnom dvojzápase turnaja útechy stretnú s bratislavským Slovanom.

Sumáre utorkových zápasov KHL:

Admiral Vladivostok - Amur Chabarovsk 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 28. Hodgman, 35. Naumenkov, 37. Bergfors, 58. Vorobjov - 40. A. Juňkov

Sibir Novosibirsk - Metallurg Novokuzneck 6:5 (3:1, 3:1, 0:3)
Góly: 5. Enlund, 20. Gubin, 20. Enlund, 32. Lehtera, 33. Koskiranta, 36. Lehtera - 16. Jemelin, 39. Lapenkov, 48. Mantyla, 52. Kamalov, 59. Valujskij

Traktor Čeľabinsk - AK Bars Kazaň 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Zavaruchin, 28. Kuznecov - 6. a 33. Pesonen, rozh. sam. náj. Burmistrov

Metallurg Magnitogorsk - Torpedo Nižnij Novgorod 4:2 (1:1, 3:0, 0:0)
Góly: 15. Mozjakin, 21. Mozjakin, 24. Kovář, 38. Osala - 12. Galuzin, 55. Hietanen

Salavat Julajev Ufa - Viťaz Podolsk 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 1. ZÁBORSKÝ, 14. Chlystov, 26. Višnevskij (ZÁBORSKÝ) - 31. Golovkov, 32. Afinogenov

Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Moskva 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 9. Šulakov, 32. Netík - 3. Mironov, 26. Solovjov, 30. Babenko, 46. Šafigulin

Severstaľ Čerepovec - Avangard Omsk 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 35. Kazakovcev - 13. Kuljanov, 17. Berdnikov

CSKA Moskva - Dinamo Minsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 12. Grigorenko, 44. Grigorenko, 48. Quint

Lokomotiv Jaroslavľ - Barys Astana 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 2. Ľubuškin, 4. Sprukts, 6. Redlijs, 55. Averin - 33. Rachamov

Atlant Mytišči - Avtomobolist Jekaterinburg 2:3
Góly: 9. I. Radulov, 59. Jašin - 8. Antonov, 14. Lazarev, 19. Demagin

SKA Petrohrad - Jugra Chanty-Mansijsk 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Dallman - 1. Savinainen, 24. Gusev

Dinamo Riga - Donbass Doneck 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 2. Torjanik

HC Lev Praha - Spartak Moskva 2:3 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Pacovský, 48. Birner - 14. Želdakov, 56. Lemtjugov, rozh. sam. náj. Kozlov