< sekcia KHL

Thoresen zariadil triumf Petrohradu, Lev vyhnal Laca z bránky Donbassu

Patrick Thoresen/ilustračné foto Foto: TASR/AP

Skvelú fazónu vo vyraďovačke potvrdili hráči HC Lev Praha.

Moskva 20. marca (TASR) - Hokejisti SKA Petrohrad zdolali v prvom dueli semifinále Západnej konferencie KHL na vlastnom ľade Lokomotiv Jaroslavľ 1:0 a ujali sa vedenia v sérii. Jediný gól favorizovaného domáceho tímu strelil už v 4. minúte nórsky útočník Patrick Thoresen, čistým kontom sa blysol český brankár v službách SKA Alexander Salák.

Skvelú fazónu vo vyraďovačke potvrdili hráči HC Lev Praha. Český tím vyhral v prvom konferenčnom semifinále na svojom ľade nad Donbassom Doneck 5:2, keď o hladkom triumfe rozhodol štyrmi presnými zásahmi v druhej časti hry.

Uragánu domácich nezabránil ani slovenský brankár v službách ukrajinského klubu Ján Laco, ktorého po treťom inkasovanom góle v 24. minúte nahradil Michael Leighton. V play off vyhral Lev zatiaľ všetkých päť duelov v riadnom hracom čase.