< sekcia KHL

KHL: Dvojgólový Bakoš zariadil víťazstvo Admiralu Vladivostok

Na snímke Martin Bakoš. Foto: TASR - Martin Baumann

Bakoš tak potvrdil skvelú tohtosezónnu formu, v 25 zápasoch základnej časti KHL nazbieral už 19 bodov (8+11).

Moskva 15. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Martin Bakoš zariadil v piatkovom zápase KHL víťazstvo hokejistov Admiralu Vladivostok nad Jokeritom Helsinki 3:2 po samostatných nájazdoch. V riadnom hracom čase strelil oba góly domáceho tímu a v nájazdovom rozstrele premenil dva zo svojich troch pokusov, vrátane víťazného v ôsmej sérii.

Dvadsaťdeväťročný útočník skóroval v 13. minúte vo vlastnom oslabení a v 38. minúte sa presadil aj v presilovke, keď vyrovnal na priebežných 2:2. V nájazdoch dostal príležitosť až trikrát. V tretej sérii svoj pokus premenil, v šiestej trafil betón brankára hostí Anttiho Niemiho a v ôsmej sérii rozhodol o výhre Admiralu, keď z nájazdu skóroval, zatiaľčo útočník Jokeritu Henri Ikonen stroskotal na Juhovi Olkinuorovi. Bakoš tak potvrdil skvelú tohtosezónnu formu, v 25 zápasoch základnej časti KHL nazbieral už 19 bodov (8+11).