Import

Okrem Čerňanskej pocestuje na ZOH mládeže aj Sviták

Na ZOHM 2016 v Lillehammeri malo Slovensko jediného bobistu Jakuba Čiernika. Ten nakoniec dosiahol najlepšie umiestnenie z celej slovenskej výpravy, keď skončil v monoboboch na 10. mieste.

Rakúsky prezident odhalil v Hainburgu pamätnú tabuľu Pochodu slobody

Do Rakúska v tento deň prešli davy ľudí, ktoré mali možnosť po prvýkrát vidieť hrad Devín aj z opačnej strany. V Hainburgu účastníkov pochodu privítal starosta mestečka Johann Ritter.,aktualizované 

Popredného člena Ligy Severu vyšetrujú v súvislosti so spreneverou

Súčasný šéf strany Matteo Salvini trval na tom, že jeho strana je bez peňazí a nemala by platiť za chyby predošlého vedenia.

Manchester City bude niekoľko týždňov bez Stonesa

Trénerovi Pepovi Guardiolovi pribudli starosti v strede obrany. Dlhoročný kapitán Vincent Kompany odišiel v lete bez náhrady a na začiatku sezóny utrpel vážne zranenie kolena Aymeric Laporte.

Americká centrálna banka začala posledné zasadnutie v tomto roku

Menový výbor americkej centrálnej banky znížil tento rok úrokové sadzby celkovo trikrát, naposledy na predchádzajúcom zasadnutí koncom októbra.

Rakúšan Handke si v Štokholme prevzal Nobelovu cenu za literatúru

Handke spolu s ďalším tohtoročnými laureátmi Nobelovej ceny si cenu prevzali z rúk švédskeho kráľa Karola XVI. Gustáva na oficiálnej slávnosti v štokholmskej koncertnej sieni.

Liverpool a Neapol postúpili do osemfinále

Istotu účasti v osemfinále súťaže už v predstihu mali FC Barcelona, Bayern Mníchov, Juventus Turín, RB Lipsko, Manchester City, Paríž St. Germain, Real Madrid a Tottenham Hotspur.

V Bulharsku odsúdili imáma a jeho 13 nasledovníkov

Krajský súd v meste Pazardžik na juhu Bulharska poslal do väzenia imáma Ahmeda Mússu Ahmeda, ktorý pochádza z bulharskej menšinovej rómskej komunity.

Boeing dodal za 11 mesiacov menej než 350 lietadiel

Počet dodaných lietadiel od Boeingu za 11 mesiacov je menej než polovičný aj v porovnaní s dodávkami od konkurenčného európskeho výrobcu Airbus. Ten za rovnaké obdobie dodal zákazníkom 725 strojov.

Brankár Rybár predĺžil zmluvu s fínskym Kärpätom Oulu

Rybár absolvoval sezónu 2018/2019 v zámorskej AHL v drese tímu Grand Rapids Griffins.

Macron vyzval EÚ, aby sa posunula v rokovaniach o brexite

Briti budú vo štvrtok hlasovať vo voľbách, ktoré ovplyvnia formu brexitu - vystúpenia Spojeného kráľovstva z Európskej únie, ako aj budúcich vzťahov s EÚ.

Miestne dane v Banskej Bystrici budú vyššie aj napriek petícii

Všeobecne záväzné nariadenie počíta s 50-percentnou úľavou pre seniorov nad 62 rokov, zdravotne ťažko postihnutých a osoby v hmotnej núdzi.

V Somálsku zaútočili ozbrojenci na prezidentský palác v Mogadiše

Bezpečnostné zložky útok odrazili a zneškodnili najmenej troch ozbrojencov. Zvyšní dvaja sa pokúsili dostať do neďalekého hotela. Boje na mieste pokračujú.

Predsedníctvo SAV vyzvalo Ľ. Blahu, aby zvážil pôsobenie na akadémii

Predsedníctvo začalo konanie pred etickou komisiou vo veci možného porušenia Etického kódexu SAV zo strany poslanca Blahu.

Florbalistky SR prehrali s Češkami,o štvrťfinále zabojujú proti Dánkam

Zverenky Michala Jedličku ťahali vo federálnom derby od začiatku jasne za kratší koniec.,aktualizované 

Protest proti Babišovi sa začal minútou ticha za obete streľby

Dôvodom protestov je údajný konflikt záujmov premiéra Andreja Babiša, záver auditu európskej komisie i obnovené trestné stíhanie v kauze Čapí hnízdo. Demonštranti žiadajú Babišovu rezignáciu.

Mexiko, Kanada a USA podporili upravenú obchodnú dohodu USMCA

Nové úpravy umožnili v tejto oblasti sprísnenie dohľadu. Demokratická šéfka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová to privítala a uviedla, že dohoda je teraz podstatne lepšia.

Streľba v Ostrave: Medzi obeťami sú aj 2 príslušníci väzenskej služby

Česká polícia vypátrala vozidlo muža, ktorý bol podozrivý, že vo Fakultnej nemocnici Ostrava zastrelil šiestich ľudí. Muž sa vo vozidle pred zásahom polície zastrelil.,aktualizované 

Partizánčania budú od nového roka platiť za odpad takmer o 12 eur viac

Miestna norma spresnila aj okruh fyzických osôb, na ktoré sa vzťahuje zníženie alebo odpustenie poplatku. Upraví sa i predkladanie dokladov preukazujúcich nárok na zníženie alebo odpustenie poplatku.