Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Hokej

V NHL skórovali Gáborík a Tatar, Jágr najstarší s hetrikom

Jaromír Jágr sa stal vo veku 42 rokov a 322 dní najstarším hráčom v histórii súťaže.,aktualizované

Švajčiari sa udržali medzi elitou, zostupujú Nemci

Švajčiari sa tak aj budúci rok predstavia medzi elitou a zahrajú si na MS v Helsinkách.

Hokejová legenda Jerguš Bača oslavuje 50.narodeniny

Bývalému československému reprezentantovi a majstrovi sveta z Göteborgü dnes pribudne na chrbát piaty krížik.

Ottawa vyhrala v Bostone 3:2 po predĺžení, rozhodol Ryan

V predĺžení prehral slovenský obranca Zdeno Chára pri mantineli súboj s Bobbym Ryanom, ten si vymenil puk s Erikom Karlssonom a prekonal Raska v bránke Bruins.

Jokerit zdolal Minsk 5:2, prestrihol deväťzápasovú víťaznú šnúru

O prehre zverencov slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča rozhodla úvodná tretina, v ktorej dostali tri góly. ,aktualizované

Halák vychytal víťazstvo Islanders v Calgary

V noci na sobotu inkasoval na ľade Calgary jediný gól a pomohol New Yorku Islanders k výhre 2:1.,aktualizované

NHL: Hviezdami mesiaca december Getzlaf, Kane a Bobrovskij

Getzlaf dosiahol v decembri 20 kanadských bodov za 5 gólov a 15 asistencií.

Kapitán Réway po postupe do semifinále: Nik to od nás nečakal

Slováci čakali na výhru nad Českom na juniorských MS od roku 2002, slovenská dvadsiatka sa medzi najlepšie kvarteto na MS prebojovala tretíkrát v histórii.

FANTÁZIA: Slováci postúpili do semifinále, vyradili Čechov

Slovenský brankár Denis Godla vychytal nulu. ,aktualizované

Ohlasy médií na triumf Slovenska proti Česku na MS dvadsiatok

Slovenskí hokejisti do 20 rokov zdolali vo ´federálnom derby´ Česko 3:0.

Rusi sú prvými seminalistami MS20, vo štvrťfinále vyradili USA

V boji o finále narazia na Švédsko, ktoré zdolalo v severskom derby Fínsko.,aktualizované

Obhajca titulu končí, Fíni v derby nestačili na Švédsko

V repríze finále vlaňajšieho svetového šampionátu dvadsiatok rozhodla záverečná tretia tretina.,aktualizované

Slováci v nezmenenej zostave, Čechov si dokonale rozobrali

O 23.00 SEČ ich čaká dôležitý štvrťfinálový zápas proti rovesníkom z Česka.,aktualizované

Švajčiari bližšie k záchrane, v prvom zápase zvíťazili nad Nemcami

Séria o udržanie sa medzi elitou sa hrá na dva víťazné zápasy.

Tomáš Slovák mení zamestnávateľa, prestupuje do švédskeho Brynäs

Slovenský hokejový obranca naposledy pôsobil v českom Mountfield Hradec Králové, kde v decembri skončil na vlastnú žiadosť.

Rathgeb nepomôže Švajčiarom v bojoch o záchranu

Švajčiarski hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa v bojoch o udržanie na MS v Kanade budú musieť zaobísť bez svojho kapitána Yannicka Rathgeba.

Peter Mikuš si vyslúžil trojzápasový dištanc za hrubý faul

Slovenský hokejový obranca z Hradca Králové si od disciplinárnej komisie českej extraligy vyslúžil trojzápasový dištanc za faul kolenom na Jakuba Jeřábka z Plzne.

Marián Hossa asistoval pod holým nebom, LA Kings otočili zápas

Obhajcovia Stanleyho pohára prehrávali v dueli dvoch tímov Pacifickej divízie 0:2, no podarilo sa im otočiť nepriaznivý vývoj. Víťazný gól strelil v závere Jarret Stoll, Marián Gáborík nebodoval.,aktualizované

NBS má od januára väčšie kompetencie pri dohľade nad bankami

Účinnosť totiž nadobudla novela zákona o dohľade nad finančným trhom z dielne Ministerstva financií (MF) SR. Cieľom novely je zabezpečiť zvýšenie ochrany spotrebiteľa.

Vo Winter Classic 2015 triumfoval Washington, Hossa asistoval

Na improvizovanej ľadovej ploche bejzbalového štadióna Nationals Park rozhodol o ich výhre 13 sekúnd pred koncom Troy Brouwer.,aktualizované

Bokroš pred štvrťfinálovým derby s Českom: Šance vidím rovnako

Bude to ôsmy vzájomný duel oboch rivalov na veľkom fóre tejto vekovej kategórie za uplynulých jedenásť rokov, všetky doterajšie sa niesli v jasnej réžii českých juniorov.,aktualizované

Skalický zamieri z MS do 20 rokov na skúšku do švédskeho Örebra

V klube pôsobí aj jeho krajan brankár Július Hudáček.

Tím NHL Arizona Coyotes má nového majiteľa

Andrew Barroway odkúpil väčšinový podiel od skupiny investorov IceArizona.

Halák vychytal Islanders ďalší triumf, Slováci na Silvestra bez bodu

V silvestrovskej 11-zápasovej porcii zápasov zámorskej profiligy sa slovenskí korčuliari bodovo nepresadili.,aktualizované

Nick Bjugstad predĺžil zmluvu s Floridou o ďalších šesť rokov

Dvadsaťdvaročný útočník zarobí od budúcej sezóny vyše 4 milióny dolárov ročne.

O vstupenku do boja o medaily zabojuje Slovensko s Českom

Českí juniori zvíťazili nad Ruskom a postúpili do štvrťfinále.

Švédi zdolali Švajčiarsko 5:1, Slováci s Ruskom alebo Českom

Prvenstvo v torontskej skupine potvrdili na Silvestra suverénnym triumfom 5:1 nad Švajčiarskom a do piatkového štvrťfinále idú z najvýhodnejšej pozície.

Slovensko zdolalo Nemecko a postupuje do štvrťfinále

Hokejoví reprezentanti SR do 20 rokov si výhrou 5:2 zabezpečili postup medzi osem najlepších tímov šampionátu.,aktualizované

Kings prehrali v Edmontone, Gáborík po návrate asistoval

Trenčiansky rodák si po absencii zavinenej chorobou v noci pripísal bod za asistenciu. ,aktualizované

Skalica dlho držala bezgólový stav, ale podľahla Popradu

Skaličanov prišlo pod Tatry podporiť množstvo fanúšikov.,aktualizované

Považské derby: Trenčín dal do piešťanskej brány 4 góly

V druhej tretine Trenčín pridal na obrátkach a hlavne sa vyhol zbytočným vylúčeniam.,aktualizované

Extraliga: Žilina podľahla Banskej Bystrici 2:5

V 14. minúte sa hostia dostali do vedenia zásluhou Patricka Whitea, ktorý obkorčuľoval bránku Žiliny a so šťastím prestrelil Košarišťana.,aktualizované

MS20: Slováci proti Nemcom so zmenenými útokmi, v bránke Godla

Ak zverenci trénera Ernesta Bokroša zvíťazia, postúpia medzi najlepších osem tímov turnaja.

Nestarne, naopak, z roka na rok sa zlepšuje, hovorí o Hossovi Kane

Prvý júlový deň 2009 podpísal Hossa s Chicagom 11-ročnú zmluvu na 62,8 milióna dolárov.

Poznáme prvých finalistov Spenglerovho pohára, je to Ufa

V utorňajšom semifinále zdolali organizátora najstaršieho európskeho turnaja HC Davos 4:3 po nájazdoch.

Novosibirsk natiahol víťaznú sériu, sfúkol Amur Chabarovsk

Hokejisti Novosibirsku natiahli víťaznú sériu v KHL už na sedem zápasov. V utorňajšom domácom dueli zdolali Chabarovsk hladko 6:2, keď už v úvodnom dejstve si vypracovali štvorgólové vedenie. ,aktualizované

Banská Bystrica získala zámorskú posilu so skúsenosťami z NHL

Kanadský hokejista Theo Peckham (27) bude obliekať dres slovenského extraligistu HC '05 Banská Bystrica. S klubom sa dohodol na spolupráci do konca sezóny.

Exslovanista Foster prestúpil do Mannheimu

Bývalý obranca hokejistov Slovana Bratislava Kurtis Foster zamieril do Nemecka. Kanadský legionár sa dohodol na zmluve do konca sezóny.

Tréner Bokroš po prehre s USA: Za výkon sa nemusíme hanbiť

Po senzačnej výhre nad úradujúcim majstrom sveta Fínskom podľahli slovenskí hokejoví juniori na MS do 20 rokov favoritovi z USA 0:3.