Hokej

Podkonický ukončil kariéru, vo Zvolene bude asistentom trénera

Skúsený slovenský hokejista Andrej Podkonický sa rozhodol ukončiť aktívnu kariéru.

Slovenky v Pekingu na víťaznej vlne, KĽDR priam rozdrvili

Slovenkám sa gólovo najviac vydarila druhá dvadsaťminútovka, ktorú vyhrali hladko 5:0.

Talentovaný útočník hýril aktivitou a na bránku hostí vyslal šesť striel. Domáci gólman Sergej Bobrovskij kryl všetkých 35 pokusov. Washington zvíťazil nad Bostonom v zostave so Zdenom Chárom 3:0. ,aktualizované

Hokejový ošiaľ vrcholí, na Námestí SNP bude veľkoplošná obrazovka

Fanúšikovia tak budú mať možnosť sledovať priamy prenos štvrtkového zápasu z košickej Steel Arény.

Z Vůjtekovho kádra na zápasy s Českom vypadli Laco a Miklík

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka nastúpia v Jihlave proti svojim bývalým federálnym partnerom.,aktualizované

Situácia pred MS motá hlavy Gáboríkovi, Chárovi, Tatarovi i Vůjtekovi

Záver základnej časti NHL sľubuje napínavý boj o posledných šesť miesteniek do play off.

Chára sa po jednodňovom výpadku vrátil do tréningového procesu Bostonu

Bruins patrí tri zápasy pred koncom základnej časti priebežná ôsma priečka v tabuľke Východnej konferencie a má dobrú východiskovú pozíciu v boji o play off.

Obhajcovia Stanley Cupu prehrali na ľade Edmontonu, Slovák Marinčin mal jednu asistenciu.,aktualizované

V českom kádri je 14 legionárov, Sobotka a Koukal nenastúpia

Tréner Vladimír Růžička má v mužstve viacerých medzinárodne ostrieľaných hráčov, avšak nie všetci však proti Slovákom zasiahnu do hry.

Tybor pred zápasmi v Jihlave: "S Čechmi to má vždy šťavu."

Nadchádzajúci prípravný dvojzápas s Českom v rámci Euro Hockey Challenge bude špecifický aj pre Radoslava Tybora či Tomáša Marcinka, ktorí v tejto sezóne obliekali dres HC ČSOB Pardubice.

Reprezentácia pokračuje bez zmien, Sparťania sa pripoja budúci týždeň

Po tohtotýždňových zápasoch s ČR čakajú Slovákov do štartu svetového šampionátu v Ostrave a Prahe (1.- 17. mája) ešte ďalšie štyri prípravné súboje.,aktualizované

Dvadsiatka zakončí sezónu na Turnaji štyroch krajín v Bratislave

Zverenci trénera Ernesta Bokroša sa od 9. do 11. apríla stretnú s rovesníkmi z Česka, Fínska a Ruska.

Slovenské hokejistky zdolali Holandsko a živia nádej na postup

Zverenky trénera Andreja Schöbera majú v tabuľke päť bodov, čo je o jeden menej ako Maďarky. ,aktualizované

Legendárny Jágr sa pripojí pred MS k českej reprezentácii

Jeho účasť na domácich majstrovstvách sveta v Ostrave a Prahe však zatiaľ nie je stále istá.

Zraneniami sužovaný Detroit povolal z farmy Ferrara

Najlepším strelcom Red Wings je Tomáš Tatar s 28 zásahmi.

Extraligové finále: Trójsky kôň nepomôže,barani a oceliari bez úskokov

Trójsky kôň sa môže prejaviť tiež v inej podobe, vírusovej, ktorá naruší aj výkonný počítač. Ak by napadol mentálne zdravie, tak by nenávratne spôsobil deštrukčné škody.

Slovenský mladík strelil ôsmy gól v tejto sezóne švédskemu brankárovi Rangers Lundqvistovi.,aktualizované

Kapitán Chára netrénoval pre zranenie. Tréner verí, že bude v poriadku

Boston bojuje o postup do play off a v najbližšom zápase privíta doma zo stredy na štvrtok Washington Capitals.

ONLINE: Handzušovci doma porazili Košice a vyrovnali finálovú sériu

Zápas odštartovala v prvej minúte bitka i vylúčenie kanadského brankára Corbeila.,aktualizované

Slovenské hokejistky vstúpili do šampionátu víťazstvom nad Taliankami

Na svetovom šampionáte nižšej kategórie v Pekingu začali svoje účinkovanie dnes proti Taliansku. O jedinú postupovú miestenku budú súperiť s ďalšími piatimi družstvami. ,aktualizované

Montreal aj vďaka gólu a dvom asistenciám Čecha Tomáša Plekanca zvíťazil na ľade Floridy.,aktualizované

Banská Bystrica porazila Košice 3:1 v 3. zápase finálovej série

Barani síce prehrali prvú tretinu, no v druhej už písali s dvoma gólmi scenár oni. ,aktualizované

ONLINE: Dokonalý obrat Bystričanov v treťom zápase finálovej série

Košice vedú v sérii 2:1 na zápasy.,aktualizované

Člen Siene slávy NHL Elmer Lach zomrel vo veku 97 rokov

V 1966 ho uviedli do Siene slávy.

Hudáčka namotivovali spoluhráči z Örebra, potvrdil povesť šoumena

Svojím výkonom v dueli so Švédskom si Hudáček zvýšil šance, že si konečne zachytá na šampionáte.

Gáborík v NHL skóroval, Daňo s dvoma asistenciami

Jednu asistenciu zaznamenal aj obranca Ľubomír Višňovský pre triumfe New York Islanders.,aktualizované

Vůjtek je spokojný s výkonmi brankárov, treba ešte vyladiť defenzívu

Hráči teraz budú mať dva dni voľno, môžu si tak s rodinami užiť sviatky.

MS15: Káder možno doplní Čiliak, končí Gríger

Koncom budúceho týždňa by už malo byť jasnejšie, koľko hráčov z NHL by mohlo prísť posilniť národný tím na šampionát.

Naša reprezentácia v prípravnom zápase úspešne zdolala Švédsko 3:1

Švédi na posledné minúty odvolali brankára, ale powerplay im nevyšla a Gríger si osladil debut v národnom drese gólom do prázdnej bránky.,aktualizované

MS15: S Meszárošom a Pánikom príletí 21.apríla možno už aj Kopecký

Keďže Pánikove Toronto a Meszárošove Buffalo sú dlhodobo mimo hry o play off, účasť na šampionáte prisľúbili už skôr.

Slovenská 18-tka zdolala v príprave Česko 2:1 po nájazdoch

Odveta s Českom je na programe v pondelok 6. apríla v Břeclavi.

Po Višňovskom sa o Mastertonovu trofej uchádza aj Tomáš Kopecký

Útočník Floridy si v uplynulom roku prešiel jedným z najťažších období počas svojej desaťročnej kariéry v NHL.

Česi v príprave proti Slovensku aj s obrancom Kempným

Brno skončilo svoje účinkovanie v tomto ročníku extraligy v semifinále.

Brankár Miller opäť trénuje s Vancouverom, mal by stihnúť play off

Miller sa zranil 22. februára v zápase s New Yorkom Islanders.

Hossa prispel asistenciou k výhre Chicaga v Buffale

Víťazný padol 56 sekúnd pred koncom po akcii Hossu s Brandonom Saadom. ,aktualizované

Americké hokejistky deklasovali Rusky, vo finále MS proti Kanade

Z kategórie vypadli Nemky, ktoré aj v druhom zápase o záchranu prehrali s Japonskom, tentokrát 1:2 po predĺžení.,aktualizované

Baranka o ideálnom zložení nášho tímu: Máme hviezdy aj robotníkov

Slovenskí hokejisti majú za sebou úvodný duel v príprave na májové majstrovstvá sveta v Prahe a Ostrave proti Švédsku. ,aktualizované

Slovan chce opäť do Česka; Šéf extraligy: Je to na majiteľoch klubov

Majitelia extraligových klubov sa 13. apríla zídu na stretnutí, kde budú debatovať o možnosti rozšíriť súťaž od budúcej sezóny aj na územie Slovenska.

Svoju šiestu asistenciu v sezóne si pripísal Tomáš Kopecký z Floridy.,aktualizované