Pondelok 27. máj 2024Meniny má Iveta

Hokej

ONLINE finále MS 2024: Švajčiarsko - Česko

Online z finálového stretnutia na hokejových MS 2024 v Prahe a Ostrave.,aktualizované

Švédi oslavujú bronz: V súboji o tretie miesto zdolali Kanadu 4:2

Hrdinom Švédov sa stal útočník Carl Grundström, ktorý strelil dva góly vrátane víťazného, pričom pred zápasom mal v štatistikách MS iba jeden kanadský bod. ,aktualizované

Igora Libu uviedli do Siene slávy IIHF

Liba bol považovaný za jedného z najuniverzálnejších hokejistov svojich čias v Československu i vo svete. ,aktualizované

Švajčiari zdolali Kanadu po nájazdoch a postúpili do finále

Švajčiari budú bojovať o zlato opäť po šiestich rokoch, v roku 2018 prehrali vo finále so Švédmi. Titul majstrov sveta ešte vo svojej zbierke nemajú. ,aktualizované

NY Rangers rozšíril súpisku o 13 hráčov z Hartfordu, povolal aj Sýkoru

Rozšírenie súpisky je bežný proces, keď si tím povolá hráčov, ktorým sa skončila sezóna a do hry budú môcť zasiahnuť v prípade zranení hráčov z hlavného tímu.

ČESI SÚ KÚSOK OD ZLATA: V semifinále zdolali Švédov 7:3

O svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, keď v rozmedzí 16 sekúnd strelili dva góly a neskôr pridali aj tretí. Štyrmi bodmi za gól a tri asistencie sa blysol útočník Martin Nečas.,aktualizované

IIHF ocenila zlatý český tím z Nagana

IIHF tradične udeľuje ocenenia počas májových MS, tento rok sa však rozhodla usporiadať dva ceremoniály.

Spišiaci od budúcej sezóny v TEL s novou brankárskou dvojicou

Novými posilami HK Spišská Nová Ves sa stali brankári Mareks Mitens a Štefan Valluš.

Boldy je líder produktivity, Slafkovský na čele medzi nahrávačmi

Zo Slovákov bol najproduktívnejší útočník Libor Hudáček, ktorý figuroval s 10 bodmi (5+5) na celkovej deviatej priečke.

Hudáček bol s 10 bodmi najproduktívnejší Slovák na MS 2024

V ôsmich zápasoch získal desať kanadských bodov za päť gólov a päť asistencií. Za ním bol Juraj Slafkovský s ôsmimi (0+8) a Martin Pospíšil so siedmimi bodmi (3+4).

Švajčiari si trúfajú aj na Kanadu, Bertschy: Na súperovi nezáleží

Švajčiarsky tím na MS doteraz získal spolu 11 medailí, maximom je striebro z rokov 1935, 2013 a 2018.

Poprad podpísal ročný kontrakt s Giľákom

Skúsený útočník má za sebou osem ročníkov v najvyššej slovenskej súťaži. Počas nich vybojoval jeden majstrovský titul v Banskej Bystrici .

Česi zlomili kliatbu, Zacha rozhodol rebrami: Takú bolesť beriem

Česi sa v semifinále v sobotu od 14.20 h stretnú so Švédskom a tento súboj bude pikantný najmä pre Davida Pastrňáka.

Útočník Svitana prestúpil z Popradu do Michaloviec

Tridsaťpäťročný útočník je odchovanec Popradu. Od roku 2013 hral štyri roky v zahraničí, pôsobil v kazašskom Pavlodare a v poľskom Krakove.

Gudasovi semifinále nestačí: Prišli sme si po niečo iné

Česi sa na domácom šampionáte prebojovali do semifinále, čím splnili cieľ dostať sa do boja o medaily.

McDavid napodobnil Greztkého, Draisaitl natiahol bodovú šnúru

McDavid po 32 sekundách druhého predĺženia rozhodol o triumfe Oilers, ešte predtým si pripísal asistenciu pri zásahu Zacha Hymana na 2:0.

Edmonton triumfoval na ľade Dallasu 3:2 pp, rozhodol McDavid

O triumfe Oilers rozhodol po 32 sekundách druhého predĺženia kapitán Connor McDavid.,aktualizované

Frühauf: Tatar je skvelý kapitán, vplýval v kabíne aj na ľade

Spoločne s Hlavajom a Hudáčkom ho vyhlásili v trojici najlepších slovenských hráčov na turnaji.

TEL: Americký brankár Grande posilnil HC MIKRON Nové Zámky

Pre 25-ročného Grandeho budú Nové Zámky prvé pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži a Európe.

Slovensko siedme, v semifinále Švédsko - ČR a Kanada - Švajčiarsko

Slováci čakajú na postup do semifinále už dvanásť rokov, naposledy sa im to podarilo na MS 2012 vo Fínsku a Švédsku.

Švédi zdolali Fínov 2:1 v predĺžení a po 6 rokoch sú v semifinále

Druhú semifinálovú dvojicu tvorí Kanada so Švajčiarskom. ,aktualizované

Česi zvíťazili nad USA 1:0 a postúpili do semifinále, rozhodol Zacha

Vo štvrtkovom štvrťfinálovom dueli v Prahe zvíťazili nad USA 1:0 gólom Pavla Zachu z 27. minúty.,aktualizované

Ramsay je hrdý na tím, rozhodnutie o budúcnosti urobí neskôr

Ten sa pod jeho vedením ani šiestykrát nedostal do semifinále MS, keď vo štvrťfinále podľahol Kanade 3:6.

Brankára Hlavaja mrzí vypadnutie s Kanadou: Mali sme na viac

Hlavaj aj v tomto stretnutí viackrát podržal svoj tím, čím potvrdil svoju formu z celého šampionátu.

Kapitán tímu Tatar: Sme sklamaní, ale treba uznať kvalitu Kanady

Podľa kapitána tímu Tomáša Tatara zámorský favorit potvrdil svoju silu a pre mladých hráčov v slovenskom tíme išlo o ďalšiu cennú skúsenosť.

Grman verí, že Ramsay zostane pri kormidle SR: Mám ho rád

Ani tretí štvrťfinálový pokus počas éry trénera Craiga Ramsayho slovenským hokejistom na MS nevyšiel.

NA MS KONČÍME: Slováci podľahli vo štvrťfinále Kanade 3:6

Slováci obsadia na šampionáte siedme alebo ôsme miesto, závisieť to bude od výsledku stretnutia Švédsko - Fínsko (20.20 h). ,aktualizované

Švajčiari zdolali Nemcov 3:1 a postúpili do semifinále

Súperovi sa revanšovali za prehry v rovnakej fáze vlani (1:3) a pred tromi rokmi (2:3 sn). ,aktualizované

ONLINE štvrťfinále MS 2024: Kanada - Slovensko

Online zo štvrťfinálového vystúpenia slovenských hokejistov na MS 2024 v Prahe a Ostrave.,aktualizované

Poprad podpísal dvojročný kontrakt s obrancom Ligasom

S hokejom začal v rodnom Martine. V uplynulých štyroch sezónach pôsobil v Nových Zámkoch. V Tipos extralige nastúpil na 138 zápasov, v ktorých nazbieral 23 bodov.

Záborský podpísal ročný kontrakt s HK Dukla Trenčín

Tridsaťšesťročný útočník pôsobil uplynulé dve sezóny v tíme HK Poprad. Vlani odohral 34 zápasov, v ktorých zaznamenal 29 bodov (20+9).

Dozvedel som sa od doktora, že to nie je tak vážne, ako to mohlo byť. Som za to veľmi rád. Rehabilitácia teraz potrvá pár týždňov, samozrejme, ma mrzí, že nemôžem pokračovať s tímomi,uviedol Pospíšil.,aktualizované

Ocenenie pre trénera roka v NHL získal kouč Vancouveru Rick Tocchet

Tocchet sa stal tretím trénerom Vancouveru v histórii, ktorý ocenenie získal. Pred ním to boli Pat Quinn v roku 1992 a Alain Vigneault v roku 2007.

Proti Kanade v bránke s Hlavajom a s 13 útočníkmi, tím je odhodlaný

V bránke slovenského tímu nastúpi Hlavaj, ktorý je po základných skupinách líder brankárskych štatistík šampionátu s 93,94-percentnou úspešnosťou zákrokov.

Keefe by sa mal stať novým trénerom New Jersey Devils

Keefe vo funkcii nahradí Travisa Greena, ktorý viedol "diablov" z pozície dočasného kouča. Green prevzal mužstvo v marci po Lindym Ruffovi.

Hartford so Sýkorom nepostúpil do finále Východnej konferencie AHL

Bears nastúpia vo finále Východnej konferencie proti Clevelandu Monsters, ktorý vyradil Syracuse Crunch v troch dueloch. Obranca Samuel Kňažko sledoval stredajší postup Clevelandu z tribúny.

M. Tkachuk 4. víťazným gólom vytvoril rekord: Nie je to len o mne

Dvadsaťšesťročný krídelník rozhodol v 17. minúte, keď strelou z vrchu ľavého kruhu prekonal Igora Šesťorkina.

Prvé finále Východnej konferencie patrilo Floride

Správu rozširujeme o ďalšie informácie.,aktualizované

Útočník Bortňák pokračuje v Spišskej Novej Vsi

Tridsaťtriročný odchovanec prešovského hokeja odohral v uplynulej sezóne 57 zápasov. V nich mal bilanciu štyri góly a štyri asistencie.