Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

EURÓPSKA LIGA: Neapol podľahol Lipsku, Plzeň remizovala s Partizanom

Hráč Neapola Marek Hamšík, archívna snímka. Foto: TASR AP

Slovenský kapitán Partenopei nastúpil v základnej zostave svojho tímu a hral do 53. minúty, keď Neapol viedol gólom Ounasa 1:0.

Astana 15. februára (TASR) - Futbalisti Sportingu Lisabon vyhrali v úvodnom štvrtkovom zápase 16-finále Európskej ligy UEFA 2017/2018 na ihrisku kazašského FC Astana 3:1. Po polčase viedlo domáce mužstvo, no Portugalčania otočili skóre stretnutia tromi gólmi v priebehu úvodných desiatich minút druhej časti hry. Hosťom pomohlo aj vylúčenie domáceho Logvinenka v 62. minúte a svoje vedenie si do konca stretnutia bez problémov udržali.

Borussia Dortmund zvíťazila nad talianskou Atalantou Bergamo 3:2, keď gólom v nadstavenom čase rozhodol Michy Batshuayi. Nový prírastok z Chelsea Londýn dal v zápase dva góly, jeden si pripísal Schürlle. Za hostí skóroval v priebehu piatich minút Josip Iličič.

Hráči AC Miláno zvíťazili v Razgrade 3:0, keď na konci prvého polčasu poslal hostí do vedenia Crutone, druhý gól pridal z penalty striedajúci Rodriguez a v posledných sekundách zápasu uzavrel skóre Borini.

"Kanonieri" si poradili so švédskym Östersunds FK, keď v severskom mraze vyhrali 3:0. O góly Arsenalu sa postarali Monreal, Özil a domáci Papagiannopoulos si dal nešťastného "vlastenca". V nadstavenom čase mohli Švédi znížiť, no brankár hostí Ospina chytil jedenástku domácemu Petterssenovi.

Slovenskí futbalisti Denis Vavro a Ján Greguš odohrali celý zápas v drese FC Kodaň pri domácej prehre s Atleticom Madrid 1:4. Kodančania sa síce ujali vedenia v 15. minúte, no v ďalšom priebehu dominovali hostia a štyrmi strelenými gólmi na ihrisku súpera urobili veľký krok do osemfinále EL.

SSC Neapol nezvládol prvý zápas na domácej pôde v súboji s RB Lipsko, keď nemeckému mužstvu podľahol 1:3. Slovenský kapitán "Partenopei" nastúpil v základnej zostave svojho tímu a hral do 53. minúty, keď Neapol viedol gólom Ounasa 1:0. Domáci nezvládli záverečnú polhodinu duelu, Lipsko otočilo skóre tromi gólmi a vybojovalo si veľmi dobrú východiskovú pozíciu pred domácou odvetou.

Český zástupca vo vyraďovacej fáze EL Viktoria Plzeň remizoval na ihrisku Partizanu Belehrad 1:1, keď o cennej remíze pre hostí rozhodol vyrovnávajúcim gólom v 81. minúte Radim Řezník. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentant Patrik Hrošovský a v 84. dostal žltú kartu. Na lavičke Plzne sedeli Matúš Kozáčik a Marek Bakoš.

Hamšík po prehre Neapola s Lipskom: "Ospravedlňujeme sa fanúšikom"

Futbalisti SSC Neapol nezvládli úvodný šestnásťfinálový duel Európskej ligy UEFA. Na domácom štadióne prehrali s bundesligovým Lipskom 1:3 a výrazne si skomplikovali situáciu pred budúcotýždňovou odvetou. Slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý hral do 53. minúty, netajil po zápase veľké sklamanie.

"Ospravedlňujeme sa našim priaznivcov. Dnes večer nebol ten Neapol, ktorý v súčasnosti vedie taliansku ligu. Nemôžeme si dovoliť takýto výkon. Nemôžeme sa prezentovať takýmto spôsobom v Európe. V domácej lige sa nám darí, sme konkurencieschopní. Musíme to preniesť aj do európskych klubových súťaži," povedal Hamšík pre svoju oficiálnu webovú stránku.

Kapitán Neapola si uvedomuje, že odveta na pôde nemeckého vicemajstra bude veľmi náročná. "Škoda, že sme v závere dostali tretí gól. Vyhrať v Lipsku 3:0 bude veľmi ťažké. V nedeľu nastúpime v Serii A proti Spalu. Musíme sa vrátiť k našej hre, na víťaznú cestu, po ktorej ideme v najvyššej talianskej súťaži,“ dodal Hamšík.

Európska liga UEFA - 1. zápas 16-finále:

FC Astana - Sporting Lisabon 1:3 (1:0)
Góly: 7. Tomasov - 48. Fernandes (11 m), 50. Martins, 56. Doumbia, ČK: 62. Logvinenko (Astana)

Borussia Dortmund - Atalanta Bergamo 3:2 (1:0)
Góly: 65. a 90.+1 Batshuayi, 30. Schürlle - 51. a 56. Iličič

Ludogorec Razgrad - AC Miláno 0:3 (0:1)
Góly: 45. Cutrone, 64. Rodriguez (11 m), 90.+2 Borini

Olympique Marseille - Sporting Braga 3:0 (1:0)
Góly: 4. a 69. Germain, 74. Thauvin

OGC Nice - Lokomotiv Moskva 2:3 (2:1)
Góly: 4. a 28. Balotelli (druhý z 11 m) - 45., 69. a 77. Fernandes (prvý z 11 m), ČK: 67. Coly (Nice)

Östersunds FK - Arsenal Londýn 0:3 (0:2)
Góly: 13. Monreal, 24. Papagiannopoulos (vl.), 58. Özil

Real Sociedad San Sebastian - FC Salzburg 2:2 (0:1)

Góly: 57. Odriozola, 80. Januzaj - 27. Oyarzabal (vl.), 90.+4 Minamino

Spartak Moskva - Athletic Bilbao 1:3 (0:3)
Góly: 60. Adriano - 22. a 39. Aduriz, 45.+1 Kutepov (vl.)

AEK Atény - Dynamo Kyjev 1:1 (0:1)

Góly: 80. Ajdarevič - 19. Cygankov

Celtic Glasgow - Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)

/M. HAMŠÍK hral za Neapol do 53. minúty/

Partizan Belehrad - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Góly: 58. Tawamba - 81. Řezník, ČK: 85. Mitrovič (Partizan)
/P. HROŠOVSKÝ odohral za Plzeň celé stretnutie a v 84. dostal žltú kartu, M. KOZÁČIK a M. BAKOŠ do zápasu z lavičky nezasiahli/