Ekonomika

Odhalili falzifikáty energetických nápojov, plnili ich v Šamoríne

Pri kontrole sa našlo takmer 40.000 kusov plastových fliaš v objeme 330 ml naplnené energetickým nápojom. Fľaše v priestore nielen plnili, ale aj označovali etiketou známej značky.

Fed ponechal úrokové sadzby nezmenené

FOMC vo svojom vyhlásení po skončení 2-dňového zasadnutia uviedol, že bude trpezlivý, než pristúpi k ďalšiemu zvýšeniu sadzieb.,aktualizované 

Ružomberské papierne začali realizovať opatrenia proti úniku zápachu

Rozhorčenie a obavy z enormného zápachu, ktorý sa v druhej polovici januára šíril v Ružomberku, vyjadrili miestni obyvatelia viacerými protestmi.

Nálada v podnikateľskom sektore USA sa zhoršuje aj naďalej

Negatívny vplyv malo podľa šéfa Business Roundtable oslabenie zahraničných ekonomík, vrátane Nemecka a Japonska. Krátkodobé riziko predstavuje tiež neistota okolo brexitu.

R. Raši a obec Švedlár sa pokúsia nájsť riešenie, ako oživiť lom

S rekonštrukciou areálu bývalého závodu Kremeň vo Švedlári, kde mali vzniknúť hnedý priemyselný park a približne 250 pracovných miest, sa malo začať v októbri 2010.

Zmena chovu nosníc by podľa producentov vajec priniesla nárast cien

V produkcii slepačích vajec je Slovensko dlhodobo takmer sebestačné. Sebestačnosť sa pohybuje na úrovni 90 až 100 %, v minulom roku dosiahla úroveň 90,6 %.,aktualizované 

Akčný plán podporil v okrese Sabinov 1415 nových pracovných miest

Zvlášť potešujúce je podľa Rašiho využívanie prostriedkov európskych fondov v objeme 42 miliónov eur, ako aj regionálneho príspevku v sume 3,84 milióna eur.,aktualizované 

Zisk Xiaomi vo 4. kvartáli prekonal očakávania

Akcie Xiaomi v stredu v Hongkongu klesli o 4,59 %. Firma predtým zverejnila hospodárske výsledky za 4. kvartál 2018.

Walt Disney dokončil prevzatie väčšiny operácií 21st Century Fox

Koncern Fox mediálneho magnáta Ruperta Murdocha si ponechá len svoju vlajkovú spravodajskú televíziu Fox News a najväčšiu športovú televíziu, ktoré sa vyčlenia do novej firmy.

Španielska ekonomika pokračovala v 1. kvartáli v stabilnom raste

K rizikám, ktoré by odhadovaný vývoj ekonomiky mohli ovplyvniť, zaradila banka neistotu spojenú s odchodom Británie z Európskej únie.

Najsympatickejšou osobnosťou politiky a spoločnosti je Peter Mihók

Veľmi veľký vplyv na slovenskú ekonomiku aj v roku 2019 budú mať vonkajšie faktory, pripomenul vítaz ankety Peter Mihók.

F. Komora: Z Poľska sa stáva jeden z dôležitých dopravných uzlov

Zo Slovenska do poľských prístavov prepravujú firmy viac priemyselné tovary. Tovary ako obilie sa prepravujú cez Nemecko, Chorvátsko alebo Slovinsko.

Európska komisia: Odklad brexitu do 30. júna prináša závažné riziká

Komisia v reakcii na túto skutočnosť odporučila premiérom a prezidentom, aby sa na summite rozhodli pre kratší odklad brexitu do 23. mája, čiže do dátumu konania volieb do Európskeho parlamentu.

Experti: Do EÚ sa ešte pred brexitom presunú aktíva za bilión libier

Banky, fondy a poisťovne so sídlom v Londýne otvárajú, prípadne rozširujú, svoje centrá v EÚ s cieľom vyhnúť sa problémom potom, ako Británia EÚ opustí.

Opel spustí nový program odstupného pre vývojárov a inžinierov

Francúzsky koncern PSA v auguste 2017 kúpil Opel, ktorý vlani po 20 rokoch dosiahol svoj prvý prevádzkový zisk 859 miliónov eur. V bilancii však neboli zohľadnené náklady na reštrukturalizáciu.

Rast objednávok na britské výrobky sa v marci spomalil

Priemysel podporili exportné objednávky, ale očakávania firiem pokiaľ ide o ich produkciu v nasledujúcich troch mesiacoch sa znížili.

Google dostal rekordnú pokutu 1,5 mld. eur za reklamnú službu AdSense

Od roku 2017 je to pre Google už tretia pokuta od Bruselu, jej hodnota však nedosiahla parametre tých predchádzajúcich. ,aktualizované 

Nezamestnanosť v Rakúsku vlani klesla, pribúdajú nové miesta

V priemere bolo vlani zamestnaných 4.319.100 ľudí, z čoho 3.800.600 v závislom pracovnom pomere a 465.100 samostatne zárobkovo činných.

V roku 2018 bolo doručených 9 návrhov na alternatívne riešenie sporov

Najčastejším predmetom spotrebiteľských sporov boli podľa úradu pochybnosti o správnosti fakturácie spotreby zo strany regulovaných subjektov.