Piatok 24. máj 2024Meniny má Ela

Basketbal

Česko-slovenský pohár: Nymburk sa stal celkovým víťazom

Vyvrcholenie Česko-slovenského pohára malo patričnú kulisu, súboj o prvenstvo sledovala najvyššia návšteva počas troch dní v Prahe.

WNBA bude mať nový klub v Toronte, prvý mimo USA

Zatiaľ nemá meno, no bude sídliť v Toronte a súčasťou ženskej súťaže sa stane v roku 2026.

Cleveland Cavaliers ukončil spoluprácu s trénerom Bickerstaffom

Vedenie pristúpilo k tomuto kroku napriek tomu, že kouč doviedol tím do semifinále Východnej konferencie. Mužstvo pritom zužovali celú sezónu početné zranenia.

Novým riaditeľom MBK Ružomberok je M. Futo, vedenia sa ujme 1. júna

Nový riaditeľ ružomberského basketbalového klubu je autorom myšlienky Tréningového strediska mládeže Slávia v Žiline, kde posledné tri roky pôsobil ako športový riaditeľ a konateľ.

Dallas uspel v 1. zápase finále Západnej konferencie proti Minnesote

Minnesota nebola ďaleko od úspechu, ešte tri a pol minúty pred koncom viedla o štyri body (102:98), no Dallas následne predviedol kľúčovú šnúru 8:0. ,aktualizované

Basketbalisti Levíc sú tretí rok po sebe majstri,Spišiakov zdolali 3:1

Levice sa stali len druhým klubom v histórii najvyššej slovenskej súťaže, ktorý zdvihol nad hlavu víťaznú trofej trikrát za sebou, doteraz sa to podarilo len Pezinku (1997-2002).,aktualizované

NBA: Boston zdolal Indianu v 1. zápase finále Východnej konferencie

Celtics boli blízko prehry, ale Jaylen Brown trojkou 6,1 sekundy pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 117:117 a poslal duel do predĺženia.,aktualizované

Denver neobháji titul, do konferenčného finále postúpila Minnesota

V siedmom súboji semifinále Východnej konferencie uspela Indiana na palubovke New York Knicks 130:109.,aktualizované

Dallas triumfoval nad Oklahomou a postúpil do konferenčného finále

Dallas prehrával v tretej štvrtine už o 17 bodov, no manko dokázal zmazať a v koncovke mali domáci hráči pevnejšie nervy. ,aktualizované

Rytieri odvrátili oslavy Levíc, Madzin: Nezvládli sme to

Domáci nenadviazali na prvé dva finálové zápasy, v ktorých celkom pohodlne dokráčali k víťazstvám.

Basketbalisty Indiany zdolali New York a vynútili si siedmy zápas

Pascal Siakam zaznamenal v drese domácich 25 bodov, Myles Turner pridal 17 a Tyrese Haliburton 15 a deväť asistencií. ,aktualizované

Tretia finálová konfrontácia medzi Patriotmi a Rytiermi mala dosť nevýrazný začiatok, v prvej polovici úvodnej štvrtiny bolo na oboch stranách vidieť mnoho chýb a nízku streleckú úspešnosť.,aktualizované

Minnesota zdolala Denver 115:70 a vynútila si rozhodujúci siedmy zápas

Timberwolves zvíťazili v šiestom zápase Západnej konferencie nad obhajcom titulu z Denveru 115:70. Ústrednou postavou domácich bol Anthony Edwards, ktorý zaznamenal 27 bodov. ,aktualizované

Boston zdolal Cleveland a postúpil do finále Východnej konferencie

Ústrednou postavou Bostonu bol Jayson Tatum, autor 25 bodov a 10 doskokov. Al Horford prispel k triumfu 22 bodmi, 16 doskokmi a 5 asistenciami. ,aktualizované

Levice vo finále SBL zatiaľ nad sily Spišiakov, Hojč: Chýba Fusek

Levický majster silu a herné kvality predviedol aj v druhej konfrontácii so Spišskými Rytiermi, z ich palubovky odchádzal po výsledku 90:67 ako víťaz.

Denver a New York zvládli piate stretnutia a vedú 3:2 na zápasy

Obhajcovia titulu z Denveru nedopustili scenár z prvých dvoch duelov série, na domácej palubovke tentokrát zvíťazili a to 112:97. Knicks si doma poradili s Indianou 121:91. ,aktualizované

Basketbalisti Patriotov Levice vyhrali nad Spišskými Rytiermi 90:67

Domáci basketbalisti po prestávke zatlačili a podarilo sa im po niekoľkých minútach vrátiť do boja o víťazstvo. ,aktualizované

Gobert z Minnesoty dostal pokutu za nevhodné gesto k rozhodcovi

Pivot Timberwolves ním reagoval na faul, ktorý mu rozhodca odpískal 4 minúty a 10 sekúnd pred záverečným klaksónom.

Boston vyhral v Clevelande 109:102, domáci bez Mitchella i Alleho

Basketbalisti Bostonu Celtics vyhrali vo štvrtom semifinále Východnej konferencie zámorskej NBA na palubovke Clevelandu 109:102. ,aktualizované

Draftovú lotériu NBA vyhrala Atlanta

Hawks získali právo prvého výberu vôbec po prvýkrát v histórii.

Denver i Indiana vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy

Obhajcovia titulu z Denveru zvíťazili na palubovke Minnesoty 115:107, Pacers doma rozstrieľali New York 121:89.,aktualizované

Prvý krok vo finále SBL urobili Levice, Madzin: Dôležitý zápas

Levičania mali len necelých 48 hodín na to, aby sa preladili z náročnej päťzápasovej série s Komárnom na finálového súpera zo Spiša.

Budenholzer sa stal hlavným trénerom Phoenixu Suns

Budenholzer pôsobil naposledy v Milwaukee, kde strávil päť sezón a v roku 2021 uspel vo finále práve proti Phoenixu (4:2).

Boston a Dallas sa ujali vedenia 2:1 na zápasy

Celtics zvíťazil na palubovke Clevelandu 106:93, Dallas doma zvládol súboj s Oklahomou City 105:101. ,aktualizované

Levice otvorili finálovú sériu výhrou nad Rytiermi

V sérii hranej na tri víťazstvá sa tak ujali vedenia 1:0 na zápasy.,aktualizované

Indiana a Denver znížili sériu na 1:2, Jokič siahal na triple double

Nuggets potiahol Nikola Jokič, ktorému chýbala k triple double jediná asistencia. Rovnako ako jeho spoluhráč Jamal Murray zaznamenal 24 bodov, ku ktorým pridal 14 doskokov a 9 asistencií. ,aktualizované

Budenholzer údajne prijal ponuku Phoenixu Suns na post trénera

Budenholzer pôsobil naposledy v Milwaukee, kde strávil päť sezón a v roku 2021 zdolal vo finále práve Phoenix (4:2). V novom klube podpísal údajne päťročnú zmluvu.

Lee bude nový tréner Charlotte Hornets, nahradí Clifforda

Tridsaťdeväťročný Lee pôsobil v NBA doteraz iba ako asistent.

Anunoby bude chýbať Knicks v treťom dueli s Indianou

Anunoby si 28 bodmi vytvoril v druhom domácom stretnutí s Indianou (130:121) kariérové maximum v play off, no v tretej štvrtine si privodil zranenie.

Cleveland i Dallas vyhrali druhé semifinále na palubovke súpera

Cleveland potiahol Donovan Mitchell s 29 bodmi a Evan Mobley, ktorý mal double dobule za 21 bodov a 10 doskokov.,aktualizované

Basketbalisti Levíc zvíťazili nad Komárnom 78:67 a postúpili do finále

Obhajcovia titulu sa stretnú vo finálovej sérii so Spišskými Rytiermi.

Jokič získal tretíkrát cenu pre najužitočnejšieho hráča profiligy

Jokič dostal predtým cenu pre najužitočnejšieho hráča aj v rokoch 2021 a 2022. Vlani si ju prebral Joel Embiid z Philadelphie a Jokič skončil druhý.

Knicks zdolali Indianu i v druhom zápase, Brunson si pripísal 29 bodov

Brunson mal šancu stať sa druhým basketbalistom v histórii profiligy, ktorý by v piatich zápasoch play off za sebou prekonal 40-bodovú hranicu, no v tejto snahe ho limitovalo zranenie.

Cenu pre najlepšieho obrancu NBA získal Gobert

Gobert predtým získal cenu v rokoch 2018, 2019 a 2021 ako hráč Utahu Jazz. V drese Minnesoty mal v tomto ročníku priemer 14 bodov, 13 doskokov a 2,1 bloku na zápas.

Boston i Oklahoma v úvodných dueloch semifinále konferencie uspeli

Celtics si doma poradili s Clevelandom 120:95, Thunder s prehľadom zvládli súboj s Dallasom 117:95. ,aktualizované

Komárno vyhralo nad Levicami 86:70 a vyrovnalo stav série na 2:2

BC Komárno - Patrioti Levice 86:70 (41:34)

Spišskí Rytieri zdolali Prievidzu 86:72 a postúpili do finále

Spišskí Rytieri - BC Prievidza 86:72 (44:42)

Denver prehral s Minnesotou, New York zdolal Indianu

Hráči New Yorku zdolali v úvodnom semifinále Východnej konferencie Indianu 121:117. ,aktualizované

Nováčikom roka v NBA sa stal Wembanyama zo San Antonia

Wembanyama prišiel do profiligy s veľkými očakávaniami a tie dokázal naplniť.

Tréner Kidd sa dohodol s Dallasom na predĺžení kontraktu

O Kiddovi sa začalo špekulovať ako o možnom nástupcovi Darvina Hama na lavičke Los Angeles Lakers, v kalifornskom tíme už v minulosti pôsobil ako asistent.

Cleveland zvíťazil nad Orlandom a postúpil do semifinále konferencie

Orlando viedlo v druhej štvrtine aj o 18 bodov, no napokon sa nestalo prvým tímom, ktorý dokázal v sérii uspieť na súperovej palubovke.,aktualizované