< sekcia Basketbal

Na snímke vpravo Shawn Marion z tímu Cleveland Cavaliers drží trofej pre víťazov Východnej konferencie NBA po štvrtom víťaznom zápase s Atlanta Hawks v utorok 26. mája 2015 v Clevelande. Foto: TASR/AP/Ron Schwane

V boji o titul sa stretnú s úspešnejším z dvojice Golden State Warriors - Houston Rockets (stav série: 3:1).

New York 27. mája (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers uspeli aj vo štvrtom stretnutí finále play off Východnej konferencie zámorskej NBA, keď v noci na stredu zvíťazili nad Atlantou Hawks vysoko 118:88 a po jasnom triumfe v sérii 4:0 na zápasy sa stali prvými finalistami celej súťaže. V boji o titul sa stretnú s úspešnejším z dvojice Golden State Warriors - Houston Rockets (stav série: 3:1).

Cleveland išiel od úvodu duelu za triumfom a už v prvej štvrtine si vytvoril vysoký 12-bodový náskok, ktorý do polčasu narástol na 17 bodov. Domáci sa nezastavili ani v druhej polovici stretnutia a nakoniec vyhrali všetky štyri štvrtiny. Lídrom Cavs bol opäť hviezdny LeBron James, ktorý zaznamenal 23 bodov, deväť doskokv a sedem asistencií.