< sekcia Basketbal

NBA: Milwaukee aj Houston vstúpili do play off vysokými víťazstvami

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Portland Trail Blazers rovnako doma zdolal Oklahomu City 104:99, hoci v základnej časti s Thunder prehral všetky štyri zápasy.

New York 15. apríla (TASR) - Basketbalisti Milwaukee Bucks vstúpili úspešne do play off Východnej konferencie NBA. V noci na pondelok si na domácej palubovke ako víťaz základnej časti poradili s Detroitom vysoko 121:86.

Pistons, hrajúci bez zraneného Blakea Griffina, nemali proti Bucks žiadnu šancu. Domáci viedli už po prvej štvrtine o 20 bodov a náskok postupne zvýšili až na 43 bodov. Líder Milwaukee Giannis Antetokounmpo odohral iba 24 minút, počas ktorých stihol nazbierať 24 bodov a 17 doskokov. Potom ho škaredo fauloval Andre Drummond, ktorého za zákrok vylúčili. "Boli sme pripravení na to, že na nás budú niečo podobné skúšať. Neviem, či sa súper nás nejako špeciálne pripravoval, ale my sa staráme najmä o svoju hru," povedal pre zámorské médiá Antetokounmpo, ktorý nasmeroval Bucks k tretiemu najvyššiemu víťazstvu v play off v histórii klubu.

Boston sa ujal vedenia v sérii s Indianou, ktorú na úvod zdolal 84:74. Zhodne 20 bodmi sa na nej podieľali Kyrie Irving a Marcus Morris. V prvom dueli štvrťfinále Západnej konferencie Houston rozdrvil na domácej palubovke Utah 122:90. Rockets stačil len štandardný výkon Jamesa Hardena, ktorý si pripísal 29 bodov a 10 asistencií.

Portland doma zdolal Oklahomu City 104:99, hoci v základnej časti s Thunder prehral všetky štyri zápasy. Trail Blazers mali výborný vstup do stretnutia, keď už na začiatku druhej štvrtiny viedli o 21 bodov. Hostí tým síce definitívne nezlomili, ale víťazstvo si ustrážili až do konca. Zaslúžili sa o to najmä autor 30 bodov Damian Lillard a pivot Enes Kanter, ktorý zaznamenal 20 bodov a 18 doskokov. V súboji elitných rozohrávačov sa nenechal zahanbiť ani Russell Westbrook, ale Thunder nepomohlo ani jeho triple double za 24 bodov, 10 doskokov a 10 asistencií.

1. kolo play off NBA

štvrťfinále Východnej konferencie - 1. zápasy:

BOSTON CELTICS - INDIANA PACERS 84:74 (20:20, 18:25, 26:8, 20:21)
Najviac bodov:
Marc. Morris a Irving po 20, Tatum 15 - Joseph 14, Bogdanovič 12, 18.624 divákov.
/stav série: 1:0/

MILWAUKEE BUCKS - DETROIT PISTONS 121:86 (38:18, 32:25, 27:18, 24:25)
Antetokounmpo 24 (17 doskokov), Hill 16, Bledsoe 15 - Kennard 21, Jackson a Drummond (12 doskokov) po 12, 17.529 divákov.

štvrťfinále Západnej konferencie - 1. zápasy:

PORTLAND TRAIL BLAZERS - OKLAHOMA CITY THUNDER 104:99 (39:25, 15:23, 22:21, 28:30)
Lillard 30, McCollum 24, Kanter 20 (18 doskokov) - George 26 (10 doskokov), Westbrook 24 (10 asistencií, 10 doskokov), Adams 17, 19.886 divákov.

HOUSTON ROCKETS - UTAH JAZZ 122:90 (31:24, 28:20, 24:27, 39:19)
Harden 29 (10 asistencií), E. Gordon 17, Capela 16 (12 doskokov) - Gobert 22 (12 doskokov), Mitchell 19, Rubio 15, 18.055 divákov.