< sekcia Basketbal

Ružomberčanky po vyrovnanom priebehu prehrali v Hatayi

Na snímke zľava Olga Yatskovetsová, Aaryn Ellenbergová (MBK Ružomberok). Foto: TASR - Dušan Hein

Dramatický záver zvládli lepšie domáce, keď basketbalistky Ruže do vedenia nepustili.

Ružomberok 6. novembra (TASR) - Hráčky slovenského basketbalového majstra MBK Ružomberok neuspeli ani vo svojom piatom vystúpení v Európskom pohári FIBA. Na palubovke tureckého tímu Hatay BB prehrali v dueli D-skupiny 79:80 (32:42). S pohárovou Európou sa družstvo trénera Juraja Suju rozlúči v domácom stretnutí s bieloruským tímom Cmoki Minsk v stredu 4. decembra o 17.00 h.

EP FIBA žien - D-skupina:

Hatay BB - MBK Ružomberok 80:79 (42:32)

Najviac bodov za domáce: Ben Abdelkaderová 30 (5 trojok), Gajičová 18 (11 doskokov), Magarityová 16 (12 doskokov)

Zostava a body Ružomberka: Feketeová 27, Jackovecová 20, Mištinová a Turudičová po 13, Dudášová 2 (Moravčíková a Kelčíková po 2, Havranová, Williamsová a Mesíková po 0)

trojky: 9-4, fauly: 12-22, TH: 19/22 - 3/5. Štvrtiny: 24:14, 18:18, 18:17, 20:30

Semifinalista tejto súťaže spred dvoch rokov išiel rýchlo do vedenia a úvodnú štvrtinu vyhral o desať bodov 24:14. Lenže hráčky slovenského majstra nemali čo stratiť, už od žrebu im bolo jasné, že v súperení s rozpočtovo silnými tímami z východnej Európy budú iba získavať skúsenosti. Druhá štvrtina sa skončila nerozhodne, ďalšiu prehrali Liptáčky iba o bod. V záverečnej desaťminútovke sa Ružomberčanky zmobilizovali a 3:41 min pred koncom Teodora Turudičová vyrovnala zo šestiek na 72:72. Dramatický záver zvládli lepšie domáce, súperky do vedenia nepustili.