ZOH 2018

ZOH: MOV rozhodne o Rusoch na záverečnom ceremoniáli v sobotu

Týka sa to toho, či Olympijskí športovci z Ruska budú môcť na nedeľňajšom záverečnom ceremoniáli na pochodovať pod vlastnou vlajkou.

ZOH: Švédsko, Kanada a USA postúpili v curlingu do semifinále

O poslednom tíme v elitnom kvartete mužského turnaja v Curlingovom centre v Kangnungu rozhodne štvrtkový tajbrejkový duel Švajčiarov s Britmi.

Rajičová v krátkom programe 13. a bez problémov postúpila do finále

Rajičovú, ktorú dosiaľ v 22 rokoch zdobia dve šieste miesta na ME, krátky program medzi 30 štartujúcimi povzbudil.

ZOH: Česi zvládli nájazdy proti USA a budú bojovať o medaily

V semifinále sa Česi stretnú v piatok 23. februára proti víťazovi zápasu Olympijskí športovci z Ruska - Nórsko.

,aktualizované

Deň 12 na ZOH: Príbeh Vonnová nespravila, priveľmi analyzovala

Vyslaní redaktori Andrej Bezák a Peter Horváth prinášajú novinky z Pjongčangu.

Kanaďan Leman získal zlato v skikrose na ZOH

Bronz vybojoval Sergej Ridzik reprezentujúci olympijských športovcov z Ruska. Leman sa dostal na čelo v poslednom kole a vedúcu priečku si udržal až do cieľa.

V kombinačnom zjazde treba byť do 30-ky, zhodli sa Slovenky

Pre Kantorovú nebude kombinácia až taká neznáma, dosiahla v nej svoj najlepší výsledok v tomto ročníku Svetového pohára, keď koncom januára v generálke v Lenzerheide obsadila 28. priečku.

USA tvrdia, že KĽDR na poslednú chvíľu zrušila schôdzku s Penceom

Pence bol v juhokórejskom Pjongčangu na otváracom ceremoniáli zimných olympijských hier a počas jeho návštevy sa v médiách intenzívne špekulovalo o tom, že medzi USA a KĽDR by mohlo dôjsť k schôdzke.

V zjazde žien ide zlato zo ZOH Taliansku, Kantorová na 29. mieste

Zo slovenských zjazdárok skončila Barbara Kantorová (+6,77) na 29. mieste, Petra Vlhová preteky nedokončila.

Holanďanka vošla do histórie. Na olympiáde má medaily z dvoch športov

Ter Morsová už svoj unikátny úspech pravdepodobne nezopakuje, pretože v budúcnosti sa chce orientovať výlučne na dlhé trate, ktoré sú v Holandsku oveľa populárnejšie ako šortrtek.

ZOH: Nemci vyhrali nad Švajčiarmi, v štvrťfinále sa stretnú so Švédmi

Vyrovnaný a bojovný duel rozlúsklo až predĺženie.

ZOH: Fíni zdolali Kórejskú republiku, vo štvrťfinále proti Kanade

Tento výsledok znamená, že Kórejská republika skončila na olympijskom turnaji na poslednom 12. mieste, 11. priečku obsadili Slováci.

ZOH: V ženských dvojboboch vedú po dvoch jazdách Nemky

Na druhom mieste sú Američanky Elana Meyersová-Taylorová a Laura Gibbsová, ktoré viedli po prvej jazde, na tretej priečke je druhý tím Nemecka v zložení Stephanie Schneiderová, Annika Drazeková.

ZOH: Tím podrží Fialkovú, ktorá rozbehne aj štafetu žien

Fialková v návale emócií povedala, že by nemala nastúpiť v štafete žien, pre trénerku však takáto alternatíva neprichádza do úvahy. Opäť ju odštartuje na prvom úseku.

ZOH: Nemci ovládli preteky so skokmi na veľkom mostíku

Od začiatku sa Nemci plece pri pleci starali o tempo a napokon si v záverečnom šprinte podelili všetky kovy.

ZOH: Medailovú bilanciu vedú Nóri, Slovensko na 14. mieste

Slovensko je vďaka zlatu a dvom striebram biatlonistky Anastasie Kuzminovej na 14. pozícii.

ZOH: Slovensko nedobehlo mix, Kuzminová: Vnímala som smolu Paulíny

Slovenská štvorica Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš do cieľa po strate jedného okruhu nedobehla.

ZOH: Šatan videl rezervy v hre aj tempe zápasov

Šatan v prvom hodnotení pochválil brankárov. Nazval ich najspoľahlivejšou súčasťou mužstva.

V miešaných pretekoch štafiet na ZOH ide zlato Francúzom

V najmladšej biatlonovej disciplíne v programe ZOH stúpli v areáli Alpensia šance aj pre tých, ktorí sa pravidelnejšie v popredí pretekov Svetového pohára neobjavovali.

Kórejčanky triumfovali v štafete v šortreku na 3000 m, berú zlato

Členkou holandskej štafety bola aj Jorien ter Morsová, ktorá sa stala prvou športovkyňou, ktorá na tých istých zimných olympijských hrách získala medailu v dvoch športových odvetviach.