< sekcia ZOH 2018

Kanaďan Leman získal zlato v skikrose na ZOH

Kanadský reprezentant v skikrose Brady Leman získal na ZOH 2018 v Pjongčangu zlatú medailu v skikrose. Vo finále v Snehovom parku Phoenix triumfoval pred Švajčiarom Marcom Bischofbergerom. Bronz vybojoval Sergej Ridzik reprezentujúci olympijských športovcov z Ruska. Foto: TASR/AP

Bronz vybojoval Sergej Ridzik reprezentujúci olympijských športovcov z Ruska. Leman sa dostal na čelo v poslednom kole a vedúcu priečku si udržal až do cieľa.

Pjongčang 21. februára (TASR) - Kanadský reprezentant v skikrose Brady Leman získal na ZOH 2018 v Pjongčangu zlatú medailu v skikrose. Vo finále v Snehovom parku Phoenix triumfoval pred Švajčiarom Marcom Bischofbergerom. Bronz vybojoval Sergej Ridzik reprezentujúci olympijských športovcov z Ruska. Leman sa dostal na čelo v poslednom kole a vedúcu priečku si udržal až do cieľa.