Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Zimné športy

V Ramsau pri premiére zvíťazila Geraghtyová-Moatsová

Geraghtyová-Moatsová v celkovom súčte triumfovala s 1,5-sekundovým náskokom pred Westvoldovou Hansenovou, tretia s 13-sekundovým odstupom na víťazku finišovala Japonka Anju Nakamurová.

Obhajca veľkého glóbusu Kilde vyhral super-G vo Val Gardene

Pre 28-ročného Kildeho to bolo celkovo piate víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

Petra Vlhová bodovala 26. miestom v prvom zjazde sezóny

Súťaž vyhrala Švajčiarka Corinne Suterová a slávila svoj tretí triumf kariéry.,aktualizované

Snoubordisti Karl a Hofmeisterová triumfovali v Carezze

Jediný slovenský zástupca na štarte Matej Bačo nepostúpil z 1. kola kvalifikácie.,aktualizované

Laegreid vyhral šprint v Hochfilzene, Hasilla skončil na 47. mieste

Dvadsaťtriročný Laegreid zaknihoval tretie víťazstvo v kariére, druhé v individuálnych pretekoch a druhé aj v tejto sezóne. ,aktualizované

Kilde dolyžoval s najlepším časom v tréningu zjazdu vo Val Gardene

Časom 2:02,9 min prekonal o 26 stotín sekundy krajana Kjetila Jansruda.

Nemecký skokan na lyžiach Geiger mal pozitívny test na koronavírus

Či bude štartovať na Turné štyroch mostíkov, ktoré sa začne 28. decembra, ešte nie je jasné.

Kraft bude chýbať vo víkendových pretekoch v Engelbergu

Rakúšania sa vo Švajčiarsku predstavia v zložení Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayböck, Daniel Huber, Thomas Lackner a Gregor Schlierenzauer.

Vlhová s 35. najlepším časom v druhom tréningu zjazdu

Lyžiarky vrátane 25-ročnej slovenskej reprezentantky sa pripravujú na prvé štarty v rýchlostných disciplínach v tejto sezóne.

Bačo nepostúpil do finále paralelného obr. slalomu v Carezze

Konečnou pre neho bolo už 1. kolo kvalifikácie, v ktorom obsadil so stratou 3,67 sekundy na Rusa Igora Slujeva 46. miesto.

Jeden člen nemeckého tímu mal v Hochfilzene pozitívny test

V rakúskom stredisku vykonali za uplynulých desať dní približne 1800 testov.

Víťazmi skikrosu v Arose Smithová a Andersson

Druhý skončil Švajčiar Ryan Regez, tretí bol Kanaďan Kevin Drury.

Petra Vlhová s 22. najlepším časom v prvom tréningu zjazdu

Tréning na zjazd mužov vo Val Gardene pre hmlu posunuli

Tréning sa mal pôvodne ísť v stredu od 11.45 h, no nezačne sa skôr ako o 13.00 h.

Ruský bežec na lyžiach Usťugov vynechá aj Tour de Ski

Hoci by aj v ročníku 2020/2021 patril k favoritom, napokon nebude štartovať.

Slovenská lyžiarska asociácia už nie je národným športovým zväzom

Elektronickou poštou 2. decembra doručili ministerstvu list z Medzinárodnej lyžiarskej federácie, z ktorého vyplýva, že zablokovala konto Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Zrušené skokanské podujatia v Pekingu nahradia súťaže v Poľsku

Podujatia v čínskej metropole, ktoré boli na programe 13.-14. februára, sa neuskutočnia pre pandémiu koronavírusu.

Shiffrinová vyhrala obrovský slalom a vyrovnala sa Hirscherovi

V obrovskom slalome si Shiffrinová pripísala dvanásty úspech, v Courcheveli vyhrala už tretiu súťaž v tejto disciplíne a celkovo piate preteky.,aktualizované

Petra Vlhová nedokončila 1. kolo obrovského slalomu v Courcheveli

Vo francúzskom Courcheveli neprešla záverečnou sekvenciou brán a po piatich pódiových umiestneniach nezabodovala prvýkrát v tejto sezóne.,aktualizované

Nórsko zvíťazilo v súťaži družstiev na MS v letoch na lyžiach

Za dve kolá nazbierali 1727,7 b. a o vyše 19 bodov zdolali strieborných Nemcov (1708,5), bronz si pripísali Poliaci (1665,5).

Sánkovanie-SP: Eitbergerová víťazkou, Šimoňáková na 21. priečke

Slovenská reprezentantka Katarína Šimoňáková obsadila 21. pozíciu, keď za víťazkou zaostala o 1,140 sekundy. ,aktualizované

Víťazmi dual moguls sa stali lyžiari Laffontová, Graham a Fjällström

Ďalšie priečky obsadili Jordan Kober z Kanady a Američan Bradley Wilson.

Švédski biatlonisti vyhrali štafetu, Slováci skončili na 20. mieste

Slovenskú štafetu rozbehol Šima, ktorý potreboval štyri náhradné náboje a prepadol sa na posledné 25. miesto so stratou 1:40,2 na lídrov.,aktualizované

Totálny triumf Rusov na lyžiach na 15 km voľne, Boľšunov zvíťazil

Najlepší spomedzi neruských bežcov bol piaty Talian Francesco De Fabiani (+49,8). Boľšunov slávil v šiestej súťaži prvé tohtosezónne víťazstvo a upevnil si vedenie v celkovom poradí SP.,aktualizované

Olsbuová Röiselandová novou líderkou SP, triumfovala v stíhačke

Jediná Slovenka na štarte Ivona Fialková, ktorá štartovala z 58. pozície, prišla do cieľa na 55. mieste (+5:18,1 min). Absolvovať musela až šesť trestných okruhov. ,aktualizované

Beh na lyžiach:Brennanová prvá na 10 km voľne, Procházková nedokončila

Brennanová nazbierala do celkového poradia SP 377 bodov, druhá je Ruska Tatiana Sorinová s mankom 59 b, tretia Therese Johaugová z Nórska stráca 76 b.

Slovinský lyžiar Čater prekvapujúco vyhral zjazd vo Val d'Isere

Konečne mi v pretekoch všetko vyšlo, potreboval som si zvýšiť sebavedomie, uviedol Čater. ,aktualizované

Obrovský slalom v Courcheveli preložili na pondelok

V pondelok odštartuje prvé kolo o 10.00 h a druhé sa začne o 13.00 h. ,aktualizované

Na majstrovstvách 4 krajín zvíťazila poľská krasokorčuliarka Kuraková

Slovenský reprezentant Marco Klepoch obsadil v konkurencii ôsmich krasokorčuliarov s výslednou známkou 113,57 bodu siedme miesto. ,aktualizované

Ledecká triumfovala v paralelnom obrovskom slalome v Cortine

Ledeckej sa podarilo triumfovať vo svojich prvých snoubordových pretekoch po takmer jedenástich mesiacoch. ,aktualizované

Nemec Geiger triumfoval v skoku na lyžiach o pol bodu

Geiger viedol už po úvodnom kole, keď doletel do vzdialenosti 241 metrov a od rozhodcov si vyslúžil 223,4 bodu. ,aktualizované

Lochner s Weberom zvíťazili v Innsbrucku v pretekoch dvojbobov

V celkovom poradí SP vedie po piatich podujatiach so ziskom 1110 bodov ďalší nemecký reprezentant Francesco Friedrich, ktorý s Thorstenom Margisom obsadil v Innsbrucku 2. miesto.

Sánkovanie: V Oberhofe získal Loch štvrtý triumf v sezóne

Vďaka tomu bezkonkurenčne so ziskom 400 bodov kraľuje celkovému poradiu Svetového pohára.,aktualizované

Snoubordista Bačo nepostúpil do finále paralelného obr. slalomu

Konečnou pre neho bolo už 1. kolo kvalifikácie, v ktorom obsadil so stratou 4,31 sekundy na Taliana Rolanda Fischnallera 49. miesto.

Pellegrino a Brennanová sa stali víťazmi šprintu v Davose

Na druhom mieste finišoval Rus Alexander Boľšunov s odstupom 2,13 sekundy, tretí skončil Brit Andrew Young, ktorý zaostal o 3,63 s.,aktualizované

Biatlon: Fillon Maillet vyhral stíhačku, Šima skončil 53.

Dvadsaťosemročný Fillon Maillet odštartoval z druhej pozície so sedemnásťsekundovým mankom na Daleho, no už po prvej streleckej položke sa dostal na čelo. ,aktualizované

Vlhová priebežne vytvára bodové rekordy

Aj vďaka príspevkom bratov Žampovcov je sobotňajšia vizitka slovenského zjazdového lyžovania v Pohári národov lichotivé 7. miesto (498 b.) po 10 súťažiach zimy.

Akrobatické lyžovanie: Cavet a Laffontová víťazmi v moguls

Vo švédskom Idre Fjäll zdolal Austrálčana Brodieho Summersa a Američana Nicka Pagea.

Vlhová skončila tretia v obrovskom slalome v Courcheveli

Neudržala si náskok po prvom kole, upevnila však vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu, na ktorého čele má už 420 bodov.,aktualizované

Sobotňajšiu štafetu Svetového pohára v biatlone vyhrali Nórky

Slovenské reprezentantky v zložení Ivona Fialková, Paulína Fialková, Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková obsadili 17. miesto so stratou 4:50,5 minúty. ,aktualizované