Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Zimné športy

Boby SP: Friedrich s Margisom víťazmi v Königssee

Pre Friedricha to bol už desiaty triumf v jedenástich tohtosezónnych pretekoch SP.

Biatlon IBU Cup: Mix dvojíc vyhrali Nóri, Slováci na 20. mieste

V súťaži miešaných štafiet sa tešili z víťazstva reprezentanti Ruska, ktorí napriek jednému trestnému okruhu a 15 náhradným nábojom finišovali na prvom mieste.

Beh na lyžiach SP: Nór Iversen víťazom skiatlonu v Lahti

Na čele celkového poradia SP je Boľšunov s 1391 bodmi.

Biatlon SP: Simonová víťazka pretekov 12,5 km s hromadným štartom

Na čele celkového poradia SP je Nórka Marte Olsbuová Röiselandová s 625 bodmi.

Sánkari Rieder s Rastnerom víťazmi v Iglsi, 17. Vaverčák so Zmijom

V celkovom poradí Svetového pohára figurujú na prvom mieste Steu a Koller.

Vlhová skončila na sobotňajšom zjazde siedma, zvíťazila Goggiová

Vlhová si vďaka 7. miestu pripísala do celkového hodnotenia 36 bodov a zvýšila svoj náskok na čele SP. Jej prenasledovateľka Michelle Gisinová zo Švajčiarska skončila desiata.,aktualizované

Loch verí v účasť na ZOH 2026: Bol by to pekný koniec kariéry

Po budúcoročnej zimnej olympiáde v Pekingu budem robiť postupné kroky a uvidím, ako na tom budem po zdravotnej stránke, povedal Loch.

Zrušený druhý zjazd v Kitzbüheli bude v nedeľu, posunuli super-G

Organizátori sa rozhodli zrušiť druhý sobotný zjazd vzhľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky.,aktualizované

Kryenbühl utrpel pri páde viacero ťažkých zranení

Utrpel otras mozgu, zlomeninu pravej kľúčnej kosti a natrhol si predný skrížený a vnútorný väz v pravom kolene.

Boby: Čerňanská s Horváthovou získali bronz v kategórii do 23 rokov

Boby-MSJ: Čerňanská s Horváthovou získali bronz v kategórii do 23 rokov

Nórsky Lillehammer bude hostiť podujatie SP v severskej kombinácii

Presný program zverejnia organizátori na budúci týždeň.

Snoubording SP: Mattsson a Andersonová víťazmi slopestyle v Laaxe

Druhé miesto medzi mužmi na podujatí Svetového pohára si vybojoval Vockensperger.

Vlhová štvrtá v zjazde v Crans Montane, upevnila si vedenie v SP

Vo švajčiarskom stredisku Crans Montana zaostala za víťaznou Taliankou Soffiou Goggiovou o 89 stotín sekundy, pripísala si 50 bodov a zvýšila svoj náskok na čele SP.,aktualizované

Nemka Löllingová triumfovala v Königssee

Na domácej trati v Königssee predstihla v súčte dvoch jázd o 47 stotín sekundy českú reprezentantku Annu Fernstädtovú.,aktualizované

Biatlonista Loginov vyhral vytrvalostné preteky na 20 kilometrov

Na strelnici predviedol bezchybný výkon a do cieľa prišiel v čase 48:41,8 min.

F. Andersen triumfoval v šprinte v Arbri, Ottinger na 47.mieste

Zo štvorice slovenských reprezentantov sa umiestnil najvyššie na 47. mieste Lukáš Ottinger, ktorý spravil jednu chybu na stojke a do cieľa prišiel so stratou 3:13,5 min. ,aktualizované

Feuz vyhral zjazd v Kitzbüheli, Bendik sa na trať nedostal

Tridsaťtriročný Feuz predviedol riskantnú jazdu a ideálne mu vyšli kritické pasáže, predovšetkým Steilhang. ,aktualizované

Zjazd v Kitzbüheli poznačili pády Kryenbühla a Cochrana-Siegleho

Americký lyžiar sa pri nájazde do "traverzy" dostal do záklonu, stratil kontrolu nad lyžami a skončil v ochranných sieťach. ,aktualizované

Olympijský víťaz Ondrej Nepela sa narodil pred 70 rokmi

Podľa slov Múdrej nebol jej zverenec až taký ohromný talent a všetko si musel tvrdo odpracovať.

Z piatich štartov v individuálnych pretekoch v novom roku si vybojovala tri bronzové pozície a vo štvrtok premiérový triumf v SP v kariére. ,aktualizované

Vlhová v tréningu zjazdu o 2,18 s za najrýchlejšou Lieovou

V piatok a sobotu sú vo švajčiarskom stredisku na programe súťažné zjazdy (oba 10.00 h), v nedeľu sa pôjde super-G (12.00 h).

V nominácii na juniorské MS je osem slovenských bežcov

Podujatie malo pôvodne usporiadať Zakopané, ale pre pandémiu koronavírusu sa Poliaci organizácie vzdali.

Organizátori v Jasnej začali s prípravou tratí na podujatie SP

Do strediska v Nízkych Tatrách sa lyžiarske preteky najvyššieho rangu vrátia opäť po piatich rokoch.

Ortliebová má vážne zranené koleno, sezóna sa pre ňu skončila

Dvadsaťštyriročnú dcéru niekdajšieho špičkového rakúskeho zjazdára Patricka Ortlieba museli zo svahu previezť vrtuľníkom do nemocnice v Sione.

Finále slopestyle v Laaxe bez Medlovej a Jaroša

Pre Medlovú to boli druhé preteky v novej sezóne. Pred dvoma týždňami v rakúskom Kreischbergu obsadila v kvalifikácii 7. priečku a tesne jej unikla účasť vo finálovej šestke Big Airu. ,aktualizované

Biatlon-MS: Sestry Fialkové chcú štartovať na MS v Pokljuke

Fialkové po pretekoch 5. kola Svetového pohára v Oberhofe, kde Ivona v šprinte získala pre slovenské farby prvé body do hodnotenia seriálu v tejto sezóne, prerušili sezónu.

Tréning pre Goggiovú, Vlhová zaostala 1,08 s, ťažký pád Ortliebovej

Rakúšanka si pri ňom poranila pravé koleno a museli ju previezť vrtuľníkom do nemocnice.

Papadakisová so Cizeronom nebudú obhajovať titul na MS

Dôvodom je, že po nakazení sa koronavírusom sa nedokázali vrátiť do očakávanej formy.

MS v Oberstdorfe budú definitívne bez divákov

Ak fanúšikovia nebudú môcť prísť do Oberstdorfu, pošleme im emócie a pekné zábery priamo domov.

Jaroš postúpil do semifinále slopestyle v Laaxe

V Laaxe má slovenský snoubording zastúpenie aj v ženskej súťaži. Klaudia Medlová bude tiež v akcii v stredajšom semifinále.

Prvý tréning na zjazd v Kitzbüheli bude až v stredu

V nedeľu je v Kitzbüheli na programe super-G.

Riaditeľ mužských pretekov Waldner mal pozitívny test na COVID-19

V piatok je na programe náhradný zjazd za švajčiarsky Wengen, v sobotu sa pôjde riadne plánovaný zjazd a v nedeľu sa bude konať super-G.

Krasokorčuliar Chen získal piaty titul národného šampióna za sebou

Chen je prvým americkým krasokorčuliarom s takouto úspešnou sériou od čias legendárneho Dicka Buttona.

Boby SP: Nemky Schneiderová s Fiebigovou zvíťazili v St. Moritzi

Po šiestich podujatiach SP je na čele celkového poradia Rakúšanka Katrin Beierlová, ktorá bola v St. Moritzi až desiata.,aktualizované

Lindvik sa stal víťazom individuálnej súťaže v skokoch na lyžiach

V poľskom stredisku triumfoval s náskokom 2,3 bodu pred Slovincom Anžim Lanišekom.

Rýchlokorčuliar Kroj získal zlato vo viacboji

Holandská rýchlokorčuliarka Antoinette de Jongová získala na ME v Heerenveene zlatú medailu vo viacboji.

Slováci obsadili v štafete 16. miesto, triumfovali Nemci

Slovenky štartovali v zložení Zuzana Remeňová, Ema Kapustová, Lucia Michaličková a Mária Remeňová.

Biatlon SP: Nór Tarjei Bö triumfoval v pretekoch s hromadným štartom

Šíma začal veľmi dobre, držal sa s najlepšími a po vybielení vśetkých terčov figuroval po prvej streľbe na 14. mieste. Na druhej ležke Slovák netrafil dvakrát a prepadol sa na 25. priečku.,aktualizované

Biatlon SP: Simonová vyhrala preteky s hromadným štartom v Oberhofe

Najlepšie si na strelnici v priebehu pretekov počínala Švédka Mona Brorssonová, jediná chyba ju spolu s bežeckým časom vyniesla na piatu priečku. ,aktualizované

Vlhová získala 10. miesto v obrovskom slalome, opäť triumf Bassinovej

Bassinová opäť predviedla dynamickú a bezchybnú jazdu a slávila ďalšie suverénne víťazstvo, v sobotu triumfovala dokonca o 80 stotín sekundy. ,aktualizované