Lukas vedie biatlonistov Švédska do roku 2019, keď vo funkcii nahradil Wolfganga Pichlera.

Rezort školstva sa dištancoval od vyjadrení SLA v tlačovej správe

Reakcia MŠVVaŠ SR, ktorú rezort zaslal TASR v utorok 26. januára:

Vlhová dvanásta v obrovskom slalome v Kronplatzi, vyhrala Worleyová

Druhú priečku obsadila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,26 s) a tretia bola domáca Talianka Marta Bassinová (+0,73 s).,aktualizované

V Poľsku sa predstaví dvanásť Slovákov, štartuje aj Ivona Fialková

Podujatie v stredisku Duszniki-Zdrój odštartuje v stredu vytrvalostnými pretekmi, vo štvrtok je voľný deň a v piatok sú na programe rýchlostné preteky.

Boľšunov sa ospravedlnil za nedeľný incident v Lahti

Domáci lyžiar pred nájazdom do cieľovej rovinky "zatvoril" Rusa pri mantineli a neumožnil mu šprintovať.

Čech Koudelka ukončil sezónu, čaká ho operácia kolena

Koudelka v tejto sezóne Svetového pohára ani raz nebodoval.

Napadnutie Mäkiho rieši fínska polícia, Boľšunovovi hrozí trest

Dvadsaťštyriročný líder celkovej klasifikácie Svetového pohára v nedeľňajších pretekoch štafiet dvakrát za sebou fyzicky napadol fínskeho reprezentanta Joniho Mäkiho.

Kriechmayr zvíťazil v super-G v Kitzbüheli

Celkovo dosiahol 29-ročný lyžiar piate víťazstvo v super-G, naposledy sa tešil vlani 29. februára v Hinterstoderi. Na konte má v prestížnom seriáli aj dva triumfy v zjazde.,aktualizované

SLA varuje pred neúčasťou juniorských reprezentantov na MS

Športová redakcia TASR uverejňuje stanovisko SLA v plnom znení a bez redakčných úprav.

V súťaži Svetového pohára v Lahti sa stal víťazom Nór Johansson

Na najvyššiu priečku sa posunul z tretieho miesta po prvom kole a pripísal si premiérové prvenstvo v sezóne. Jeho skoky merali 128,5 a 126,5 metru.

Vlhová nedokončila nedeľňajšie preteky v super-G

Okrem Vlhovej urobila chybu v rovnakej časti švajčiarskej trate aj Wendy Holdenerová, ktorá tiež preteky nedokončila.,aktualizované

Pri autonehode zahynul Kazach a bežec na lyžiach Čebotko

K havárii prišlo v noci na nedeľu v blízkosti dediny Borovoje na severe Kazachstanu.

Johannes Bö po triumfe v Anterselve: Chcel som útočiť

V cieli mal náskok 31,3 sekundy pred Francúzom Quentinom Fillonom-Malletom a 44,2 sekundy pred Slovincom Jakovom Fakom.,aktualizované

Na Svetovom pohári v Ljubne zvíťazila Nórka Kvandalová

Na čele celkového poradia zostala Rakúšanka Marita Kramerová, ktorá bola v nedeľu tretia.

V Lahti sa tešil z víťazstva Japonec Watabe

V cieli mal pred lídrom celkového poradia Jarlom Magnusom Riiberom z Nórska náskok 10,8 sekundy.

Štafetu žien v Anterselve vyhrali Rusky, Slovenky získali 19. miesto

Rusky sa vôbec premiérovo v sezóne dostali na stupeň víťazov a hneď z toho bola najvyššia pozícia.

MS v Oberstdorfe budú s fanúšikmi z kartónov

Fanúšikovia si môžu vybrať obrázok svojej kartónovej podobizne v cene 19,50 eur. Prvých 300 dostane pri ich návrate obraz podpísaný zlatými medailistami.

Sánkarsky šprint v Iglse vyhrala Taubitzová

Druhé miesto obsadila líderka celkového poradia SP Natalie Geisenbergerová.

Sánkarka Geisenbergerová sa stala víťazkou v Iglse

Geisenbergerová si tak upevnila vedúcu priečku v celkovom poradí seriálu, keď po desiatich podujatiach z dvanástich má náskok pred druhou v poradí Juliou Taubitzovou 89 bodov.

Lyžiar Cochran-Siegle má malú zlomeninu krku

Američan sa pri nájazde do traverzy dostal do záklonu, stratil kontrolu nad lyžami a skončil v ochranných sieťach.

Nedeľňajší zjazd Svetového pohára v Kitzbüheli vyhral opäť Feuz

Celkovo to bol pre Feuza dvanásty triumf v zjazde, pričom na pódiu stál v tejto disciplíne po 38-krát v kariére.,aktualizované

Severská kombinácia: Grubera hospitalizovali pre problémy so srdcom

Gruberovi diagnostikovali problémy so srdcom vlani v marci, absolvoval aj operáciu a do tréningového procesu sa vrátil len pred niekoľkými týždňami.

Nórkske bežkyne na lyžiach dominovali v štafete v Lahti

Nórky neprehrali v štafete od roku 2009.,aktualizované

Snobording SP: Tocuka a Kimová víťazmi na U-rampe v Laaxe

V ženskej kategórii patrilo druhé aj tretie miesto Japonsku.

Biatlon SP: Slovenská štafeta mužov obsadila 12. miesto

Ako prvý vybehol na trať Šima a pred ležkou bol šestnásty, úvodnú položku zvládol s jedným dobíjaním. ,aktualizované

Skoky na lyžiach SP: Nóri vyhrali tímovú súťaž v Lahti

Nóri mali po siedmich kolách výrazný náskok, takže ich triumf neohrozil ani slabší záverečný pokus Graneruda.

Skoky na lyžiach SP: V Ljubne víťazstvo domácich Sloviniek

Slovinský tým zvíťazil v zložení Ema Klinecová, Spela Rogelová, Nika Kriznarová a Ursa Bogatajová.

Severská kombinácia SP: V tímšprinte v Lahti triunfovali Nóri

Druhé miesto obsadili Nemci a bronz patril Japonsku.

Sánkovanie SP: Loch získal v predstihu Svetový pohár, Ninis 21.

Ďalší Slovák Marián Skupek skončil na 29. mieste.

Snoubording SP: De Blois a Moioliová víťazmi snoubordkrosu

Druhé miesto medzi mužmi si vybojoval Kanaďan Eliot Grodin.

Boby SP: Friedrich s Margisom víťazmi v Königssee

Pre Friedricha to bol už desiaty triumf v jedenástich tohtosezónnych pretekoch SP.

Biatlon IBU Cup: Mix dvojíc vyhrali Nóri, Slováci na 20. mieste

V súťaži miešaných štafiet sa tešili z víťazstva reprezentanti Ruska, ktorí napriek jednému trestnému okruhu a 15 náhradným nábojom finišovali na prvom mieste.

Beh na lyžiach SP: Nór Iversen víťazom skiatlonu v Lahti

Na čele celkového poradia SP je Boľšunov s 1391 bodmi.

Biatlon SP: Simonová víťazka pretekov 12,5 km s hromadným štartom

Na čele celkového poradia SP je Nórka Marte Olsbuová Röiselandová s 625 bodmi.

Sánkari Rieder s Rastnerom víťazmi v Iglsi, 17. Vaverčák so Zmijom

V celkovom poradí Svetového pohára figurujú na prvom mieste Steu a Koller.

Vlhová skončila na sobotňajšom zjazde siedma, zvíťazila Goggiová

Vlhová si vďaka 7. miestu pripísala do celkového hodnotenia 36 bodov a zvýšila svoj náskok na čele SP. Jej prenasledovateľka Michelle Gisinová zo Švajčiarska skončila desiata.,aktualizované

Loch verí v účasť na ZOH 2026: Bol by to pekný koniec kariéry

Po budúcoročnej zimnej olympiáde v Pekingu budem robiť postupné kroky a uvidím, ako na tom budem po zdravotnej stránke, povedal Loch.